Įspūdingo pastato Kauno centre statybos įsibėgėja: solidžia suma parėmė A. Sabonis

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune, Nemuno ir Neries santakoje jau kyla naujieji „Krepšinio namai“. Tiesa, dėl archeologinių kasinėjimų procesas kiek vėluoja, tačiau pirmieji kontūrai matyti. Be to, prie statybų gali prisidėti visi norintys, o pirmas tai padarė Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Arvydas Sabonis.

Grafiką pakoregavo archeologai

„Krepšinio namai“ pradėti statyti 2017 metų birželio pabaigoje. Statybų planą kiek pakoregavo archeologiniai kasinėjimai. „Statybas sudaro du etapai. Statybų grafiką kiek sujaukė archeologiniai kasinėjimai. Techniniame projekte kasinėjimai nebuvo numatyti. Tai pirmojo etapo metu žiemą buvo padaryti kasinėjimai – rasta įvairiausių XVI-XVII a. daiktų. Dabar kasinėjimai baigti, o pirmasis etapas jau taip pat baigtas“, – sakė statybų vadovas Juozas Velička.

Dabar prasidėjo antras etapas – toliau kalami pastato pamatiniai poliai, vykdomi inžinerinių tinklų klojimo darbai. „Kaip tik norime kasti kokią duobę – tai iškart reikalingas archeologinis kasinėjimas. Šiuo metu statoma siurblinė. Numatytoje jos vietoje radome senovinę krosnį, ją griauti buvo uždrausta. Tai mes siurblinę patraukėme į šoną, o krosnis bus konservuota ir palikta ateities kartoms. Lyginant su pradiniu planu, mūsų grafikas nusikėlė apie 2-3 mėnesius“, – pasakojo J. Velička.

Bus nepaliestas ir statybvietėje augantis ąžuolas – medis buvo šiek tiek apgenėtas, o galiausiai jis atsidurs prie pat pagrindinio įėjimo į beveik 2 tūkst. kvadratinių metrų pastatą.

„Manau, kad šiuo metu atlikta apie 15 proc. visų numatytų darbų. Tačiau būtent žemės darbai atima daugiausiai laiko. Pamatai padaryti ir netrukus pradės kilti likusios sienos“, – pažymėjo J. Velička.

Duoklė NBA lietuviams

Naujame pastate įsikurs LKF, tačiau didžiausias dėmesys skiriamas moderniam muziejui, prie kurio aktyviai prisideda ir NBA. „NBA labai palaiko šią mūsų idėją, todėl čia bus skirtas dėmesys NBA žaidusiems lietuviams. Kol kas sprendžiama, kokia tai bus forma. Tai bus multifunkcinis centras, bet esminis dalykas – muziejus. Modernus muziejus, kuris pristatys Lietuvos krepšinio istoriją, visus pasiekimus. Tiek jaunas, tiek vyresnis žmogus ras tai, kas jam įdomu“, – sakė Živilė Belejevaitė, VšĮ „Krepšinio namai“ direktorė.

Sutarta: Kauno Santakoje bus statomi Lietuvos krepšinio namai 17 nuotr.

Planuojama, kad į naują pastatą persikels ir LKF. „Taip pat čia bus LKF biuras, veiks kavinė. Turėsime kino, renginių salę, todėl renginius čia galės rengti ir kitos organizacijos”, – kalbėjo Ž. Belejevaitė.

Statybininkai darbus turėtų atlikti iki kitų metų vasario 20-osios. Tiesa, dar liks vidaus įrengimo darbai, tad kol kas nėra aišku, kada „Krepšinio namai“ bus atidaryti visuomenei.

Skaičiuojama, kad pats pastatas be vidaus įrengimo kainuos apie 2,4 mln. Eur (su PVM). „Labai sunku prognozuoti, kiek kainuos muziejaus ir kitų patalpų įrengimas. Projektas nuolat tobulinamas, atsiranda naujų pateikimo būdų, todėl visi derinimai dar procese“, – teigė Ž. Belejevaitė.

Beje, prie statybų gali prisidėti visi norintys. Vienas pirmųjų tai padarė A. Sabonis, „Krepšinio namams“ skyręs 100 tūkst. Eur. Prie projekto realizavimo prisidėti norintys kauniečiai daugiau apie paramą sužinoti gali čia.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

18 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Vyriausybė skyrė beveik 2 mln. eurų vaistams koronaviruso simptomams gydyti

Apie privalomą izoliaciją gyventojams praneš SMS žinutėmis

Buvęs Kauno paveldosaugininkas už paimtą kyšį sumokės nemenką baudą

Humoristui J. Jankevičiui patvirtintas koronavirusas

Kauno klinikose – du organų donorai: per dieną gyvybės išgelbėtos net keliems pacientams

Lietuvos kariuomenėje – per 100 koronaviruso atvejų

19-toji „Sielų upė“ Kaune tekės neįprastai

Padėtis LSMU Kauno ligoninėje artėja prie kritinio taško: trūksta visai ne lovų

Nuo penktadienio – nauji renginių draudimai ir dalyvių ribojimai

Ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 348 žmonės: infekcija ir toliau plinta Kauno sporto arenoje