Duris atvėrė vaikų kūrybinė studija – kviečia piešti ant langų ir mėtytis ryžiais

Organizatorių nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Tai, ko trokšta visi vaikai, bet ne visada toleruoja darželių auklėtojos. Tai, kieno naudą žino kiekviena mamytė, bet ne visada turi tam tinkamų priemonių. Tai, kas lavina vaiko fantaziją, motoriką, pažinimą per lytėjimą bei kelia pasitikėjimą savimi – nauja kūdikių bei vaikų kūrybinė studija „Pink Panda“ profesionaliai suderins pačių mažiausių mokymąsi, lavinimą bei poreikį nevaržomai žaisti ir liesti.

Smulkioji motorika: nematoma milžiniška nauda

„Mintis sukurti tokią kūrybos studiją patiems mažiausiems kilo pamačius augantį tėvelių poreikį ir supratingumą: vis daugiau jų įvertina, kokią didelę reikšmę turi vaikų pažinimas per lietimą ir su juo susijusios emocijos. Be to, pati esu mama, todėl tiesiogiai galėjau patirti tokių jutiminių užsiėmimų vertę“, – pasakoja „Pink Panda“ įkūrėja Irma Adomaitienė, kuri kartu su profesionalių ergoterapeučių komanda į lavinančius užsiemimus kvies vaikus nuo 9 mėn. Iki 3 m. amžiaus.

„Vaiko amžiaus tarpsnis nuo 6 mėnesių iki 2 metų yra išskirtinai sensomotorinis. Tuo metu jiems ypač svarbu čiupinėti, liesti, imti, pilti, dėlioti. Tai smulkiosios motorikos lavinimas, kuris tiesiogiai susijęs ir su vaiko kalbos raida. Taip yra todėl, nes smegenų sritis atsakinga už rankų pirštų, riešų ir plaštakų motorinį aktyvumą yra šalia motorinio kalbos centro. Taigi, smulkiosios motorikos lavinimas aktyvina motorinio kalbos centro veiklą, o tai skatina kalbos vystymąsi. Taip pat vaikai, kuriems ankstyvajame amžiuje sudarytos palankios sąlygos mankštinti pirštus, greičiau pradeda taisyklingai kalbėti, geriau artikuliuoti garsus, o atliekant įvairius pirštukų judesius, gerėja ryšys tarp kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių, t.y. taip stimuliuojamas smegenų vystymąsis“, – apie užsiėmimų naudas pasakoja „Pink Panda“ studijos ergoterapeutė Gintautė Dabužinskaitė ir papildo, kad daugiausiai dėmesio bus skiriama ne tik sensomotikai, bet ir gebėjimui taisyklingai laikyti, manipuliuoti įvairiomis priemonėmis, taip pat akies – rankos koordinacijai.

Originalūs ir smagūs būdai

Ne ką mažiau svarbi „Pink Pandos“ užsiemimų pusė – emocinė.

„Esame kūrybinė studija, todėl kiekvienas veiksmas mažiesiems leidžia nevaržomai išreikšti save: išlaisvinti savo fantaziją bei smagiai praleisti laiką, pasitelkus net ir pačias netikėčiausias priemones: ryžius, makaronus ar maistiniais dažais nuspalvintą jogurtą. Taip laviname ir kūrybiškumą, smalsumą, drąsą, socialumą, emocinį intelektą, vaizduotę. Juk mažam vaikui mokymasis lygu žaidimui”, – pasakoja I. Adomaitienė ir šypsodamasi papildo, kad tai puiki erdvė mažiesiems leisti daryti tai, kas namuose sukeltų papildomų rūpesčių. „Norime, kad tėveliams nereikėtų rūpintis nei dėl dažais aptepliotų langų, nei ant parketo išlietu vandeniu, nei dėl to, kad namie prasiautė ryžių lietus. Visu tuo pasirūpinsime mes. Tokia pažintis su skirtingomis tekstūromis ne tik naudinga, bet ir nepaprastai įtraukianti“, – šypsosi I. Adomaitienė ir pabrėžia, kad visos užsiėmimams skirtos medžiagos yra draugiškos vaikams bei lengvai nuplaunamos.

Įtraukiami ir tėvai

Dar vienas „Pink Pandos“ pažadas – geras laikas ir vaikų mamoms ar tėčiams: jie gali įsitraukti į visus užsiėmimus. „Įrodyta, kad pirmus 24 mėnesius labai svarbus tėvų fizinis ryšys bei akių kontaktas su savo vaikais. Tokių bendrų veiklų metu užsimezga artimesnis ryšys tarp tėvų ir vaikų, vaikas išmoksta pasitikėti tėvais, įsisąmonina, kad bet kokioje situacijoje gali kreiptis į juos pagalbos, formuojasi ir vaikų vertybių sistema (gebės suprasti, kas yra gerai, kas blogai). Žiūrint iš tėvų pozicijos, tokia veikla jiems padeda geriau pažinti vaikus, pastebėti jų pomėgius, gabumus ir silpnąsias puses, kurioms ugdyti reiktų skirti daugiau pastangų. Toks vaiko pažinimas gali padėti tinkamiau parinkti jo ugdymo kryptis ir pasiekti geresnių rezultatų gyvenime“, – aiškina „Pink Panda“ studijos ergoterapeutė Gintautė Dabužinskaitė, o ją papildo I. Adomaitienė atkreipdama dėmesį, kad didžiausias kokybiško laiko priešas šeimoje šiandien yra šiuolaikinės technologijos: televizoriai (nors ir atrodo nekaltai veikiantys fone), mobilieji telefonai, kompiuteriai.

„Privalote turėti laiko, kai vienas su kitu bendraujate akis į akį, užsiimate bendra veikla – neturi būti jokių bendravimą blaškančių trikdžių“.

Maloniai pabendrauti „Pink Panda“ studijoje galės ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. „Tai puiki proga susipažinti su panašaus amžiaus vaikus auginančiomis šeimomis ir pasidalinti patirtimis“, – kurti mini bendruomenę kviečia I. Adomaitienė.

„Pink Panda“ įsikūrusi Jonavos g. 20.

Užsiėmimai skirstomi į tris vaikų grupes: pagrandukų (9 mėn. – 12 mėn.), smalsučių (1 m. – 2 m.) ir vyresnėlių (2m. – 3 m.).

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Baltijos regiono lyderiai rinksis Kaune: pagrindinis iššūkis – visuomenės pasitikėjimo stoka

A. Juozapavičiaus prospekte įvykusi avarija pareikalavo aukų

Tarp daugybės parduodamų objektų - dar vienas unikalus Kauno pastatas (foto)

Kauno progimnazijoje – žarnyno infekcijos protrūkis

Net 10 metų trukusioje didžiausioje kontrabandos byloje – galutinis teismo verdiktas

Vienybės aikštėje Kaune pradėti sodinti medžiai: vienas sodinukas bus ypatingas

Kauniečiai stebisi: Žemaičių gatvės tvarkytojai „pamiršo“ svarbiausią darbą?

Kauno mero patarėjų komandoje – naujas veidas

R. Karbauskis traukiasi iš „valstiečių“ frakcijos seniūno pareigų

Paaiškėjo V. Ušacko brolio kraujo tyrimų rezultatai