Kaip ir kada bus galima pakilti į didžiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje? – Kas vyksta Kaune

Kaip ir kada bus galima pakilti į didžiausią apžvalgos bokštą Lietuvoje?

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Kauno regione esančiame Birštono kurorte į pabaigą eina aukščiausio Lietuvoje apžvalgos bokšto statybos. Visgi iškilo viena problema – neabejotinai daug lankytojų pritrauksiantį objektą planuojama atidaryti vasarą, tačiau taip pat sparčiai išspręsti jo patogaus pasiekiamumo klausimo nepavyks.

Bokšto statybų projektą įgyvendina Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba su Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, statinį užbaigus jis bus perduotas eksploatuoti Birštono savivaldybei. Nors pagrindinė objekto konstrukcija jau iškilus, tačiau kol kas nėra įrengti patogūs priėjimo, privažiavimo keliai.

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, Birštono savivaldybės administracija inicijavo pėsčiųjų viaduko per magistralinį kelią statybas – šį projektą įgyvendins Lietuvos automobilių kelių direkcija – taip pat rengiami projektai privažiavimo keliams prie bokšto. Deja, kadangi infrastruktūros projektus administruoja ir įgyvendina skirtingos institucijos, darbai vyksta ne taip greitai, kaip norėtųsi.

Birštono savivaldybė žada, kad susisiekimo klausimai bus išspręsti per metus. Vis dėl to, bokšto statybas planuojama baigti jau liepą, o jį atidarius, manoma, čia plūs daugybė aukščiausią šalyje tokio tipo statinį norinčių aplankyti žmonių. Kol kas planuojama, kad pirmieji lankytojai į bokštą pakilti galės vasaros pabaigoje, tačiau ar atidarymo data nebus dar kartą nukelta, kol kas lieka neaišku.

Kol prie pat bokšto privažiuoti nebus galima, automobilius reikės statyti šalia „Seklytėlės“ kavinės, nutolusios kelis šimtus metrų nuo bokšto – ten yra nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė. Birštono merė Nijolė Dirginčienė, portalo duomenimis, taip pat tarsis su sklypus greta turinčiais žmonėmis, kad šie leistų statyti didžiuosius ekskursijų autobusus pievose šalia bokšto.

„Kas vyksta Kaune“ žiniomis, yra ketinimų su keleivių pervežimo bendrove „Kautra“ derinti papildomą stotelę, kad bokštą patogiau pasiekti galėtų visuomeniniu transportu keliaujantys žmonės. „Kautros“ marketingo vadovas Mindaugas Sakalauskas, tiesa, nurodė, kad šiuo metu su savivaldybe apie tai dar nesišnekama.

„Bet mes kaip vežėjas visuomet nuvešime keleivius jei matysime, kad yra didelis srautas žmonių ir poreikis. Jeigu savivaldybė išreikš tokį interesą, sėsime prie stalo ir sutarsime. Svarbu, kad būtų saugus, greitas ir patogus susisiekimas su minima vieta. Tuo pačiu norisi pasidžiaugti, kad Birštonas turės dar vieną įdomų lankytiną objektą“, – sakė M. Sakalauskas.

Primename, kad apžvalgos bokštas statomas buvusioje Birštono vienkiemio kaimo teritorijoje, Nemuno kilpų regioniniame parke. Oficialiai 2018-ųjų balandį pradėtas statybas iš pradžių planuota baigti šių metų gegužę, tačiau atidarymas nukeltas. Statybų užsakovas – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, projektuotojas – UAB „Prosfera“, o rangovas – UAB „Empower-Fidelitas“.

Projektas paremtas tradicinės architektūros pavyzdžiais, statinį sudarys metalo ir medžio konstrukcijos. Tai bus keturkampis lygiasienis bokštas su ažūriniu stogeliu, primenantis senųjų medinių Nemuno pilių sargybinių bokštų formą. Statinio aukštis sieks 51 m, o apžvalgos aikštelė numatyta 45 m aukštyje – tai bus aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Iš jo atsivers Nemuno slėnis, Birštono panorama, Prienų šilas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.