Namas Kaune galėjo pradėti griūti dėl neteisėtų statybų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl namo Kaune, iš kurio baiminantis griūties trečiadienį evakuoti gyventojai. Manoma, kad incidentas įvyko dėl neteisėtų statybos darbų.

„Skubiai patikrinimą vietoje atlikę inspektoriai nustatė, kad buvo vykdomi statybos darbai statinio rūsio patalpose ir statinio išorėje. Atliekant pastato apžiūrą taip pat identifikuotos aiškiai matomos pastato deformacijos“, – pranešime cituojamas inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Raimondas Dargis.

Statybos inspekcija teigia nustačiusi patalpų savininką ir pradėjusi tyrimą dėl galimai savavališkos statybos darbų. Statytojui surašytas privalomasis nurodymas sustabdyti statybą, jis taip pat privalės nedelsiant atlikti statinio ekspertizę.

Apie incidentą K. Petrausko gatvėje esančiame name tarnyboms trečiadienį, 13.28 val., pranešė name dirbantis notaras. Jis informavo, kad yra nusėdęs namo pamatas ir statinys kabo ore, todėl nerimavo, jog jis gali įgriūti.

Iš namo Kaune evakuoti gyventojai: dirba visos tarnybos (papildyta) 13 nuotr.

Tarnybos iš pastato evakavo gyventojus, o pastatas bus tvirtinamas. Kol darbai nebus baigti, Kauno savivaldybė namo gyventojams suteikė laikiną būstą.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas BNS sakė, kad pirminiais duomenimis incidentas įvyko, nes vienas iš namo gyventojų nusprendė neteisėtai pagilinti rūsį. Pasikasus po pamatu, jis nusėdo ir dalis sienos pakibo ore.

Iš namo išvesti 15 gyventojų, taip pat jame veikiančio notarų biuro ir odontologijos kabineto darbuotojai, teritorija aptverta. Ugniagesiai name atjungė dujas ir elektros tiekimą.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Baltijos regiono lyderiai rinksis Kaune: pagrindinis iššūkis – visuomenės pasitikėjimo stoka

A. Juozapavičiaus prospekte įvykusi avarija pareikalavo aukų

Tarp daugybės parduodamų objektų - dar vienas unikalus Kauno pastatas (foto)

Kauno progimnazijoje – žarnyno infekcijos protrūkis

Net 10 metų trukusioje didžiausioje kontrabandos byloje – galutinis teismo verdiktas

Vienybės aikštėje Kaune pradėti sodinti medžiai: vienas sodinukas bus ypatingas

Kauniečiai stebisi: Žemaičių gatvės tvarkytojai „pamiršo“ svarbiausią darbą?

Kauno mero patarėjų komandoje – naujas veidas

R. Karbauskis traukiasi iš „valstiečių“ frakcijos seniūno pareigų

Paaiškėjo V. Ušacko brolio kraujo tyrimų rezultatai