Namas Kaune galėjo pradėti griūti dėl neteisėtų statybų

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija ketvirtadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl namo Kaune, iš kurio baiminantis griūties trečiadienį evakuoti gyventojai. Manoma, kad incidentas įvyko dėl neteisėtų statybos darbų.

„Skubiai patikrinimą vietoje atlikę inspektoriai nustatė, kad buvo vykdomi statybos darbai statinio rūsio patalpose ir statinio išorėje. Atliekant pastato apžiūrą taip pat identifikuotos aiškiai matomos pastato deformacijos“, – pranešime cituojamas inspekcijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamento direktorius Raimondas Dargis.

Statybos inspekcija teigia nustačiusi patalpų savininką ir pradėjusi tyrimą dėl galimai savavališkos statybos darbų. Statytojui surašytas privalomasis nurodymas sustabdyti statybą, jis taip pat privalės nedelsiant atlikti statinio ekspertizę.

Apie incidentą K. Petrausko gatvėje esančiame name tarnyboms trečiadienį, 13.28 val., pranešė name dirbantis notaras. Jis informavo, kad yra nusėdęs namo pamatas ir statinys kabo ore, todėl nerimavo, jog jis gali įgriūti.

Iš namo Kaune evakuoti gyventojai: dirba visos tarnybos (papildyta) 13 nuotr.

Tarnybos iš pastato evakavo gyventojus, o pastatas bus tvirtinamas. Kol darbai nebus baigti, Kauno savivaldybė namo gyventojams suteikė laikiną būstą.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas BNS sakė, kad pirminiais duomenimis incidentas įvyko, nes vienas iš namo gyventojų nusprendė neteisėtai pagilinti rūsį. Pasikasus po pamatu, jis nusėdo ir dalis sienos pakibo ore.

Iš namo išvesti 15 gyventojų, taip pat jame veikiančio notarų biuro ir odontologijos kabineto darbuotojai, teritorija aptverta. Ugniagesiai name atjungė dujas ir elektros tiekimą.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Šiurpus trečiadienio vakaras Dainavoje - rastas žmogaus kūnas

Už smurtavimą bare įskųstų Kauno pareigūnų istorija pasisuko kita linkme

Šalyje dar labiau griežtinamos karantino sąlygos

Kauno klinikinės ligoninės medikas: žmonės privalo žinoti, kas vyksta

Į pagalbą kovojant su koronavirusu Kaune stoja būsimi kariuomenės paramedikai

Dėl koronaviruso sunkmetį išgyvenančiam verslui – specialus fondas

S. Skvernelis: už vienkartinių priemonių saugojimą Kauno ligoninėje turi būti taikoma atsakomybė

Dėl koronaviruso grėsmės „Volfas Engelman“ papildomai investuoja į produkcijos saugumą

A. Veryga prasitarė, kada prognozuojamas užsikrėtimo koronavirusu pikas

Džiugios žinios būsimiems studentams: didėja valstybės finansuojamų vietų skaičius aukštosiose mokyklose