Vaiką psichotropinėmis medžiagomis svaiginusiai auklėtojai – teismo verdiktas

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienį Kauno apygardos teismas atmetė vaiką darželyje psichotropinėmis medžiagomis apnuodijusios Jelenos Grabnickienės skundą.

Lieka galioti Kauno apylinkės teismas 2018 metų spalį paskelbtas nuosprendis, kuriuo vaikų lopšelio-darželio „Bitutė“ auklėtojos padėjėja J. Grabnickienė nuteista laisvės atėmimu trejiems metams, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams.

Taip pat teismas jai uždraudė dvejus metus dirbti vaikų ugdymo, lavinimo ir mokymo įstaigose.

Skandalas dėl raminamaisiais apsinuodijusio dvejų metų berniuko kilo 2016 metų spalį. Pastebėjusi, kad jos iš darželio pasiimtas vaikas yra vangus, į medikus kreipėsi jo mama.

Ligoninėje nustatyta, kad berniukas yra apsvaigęs nuo psichotropinių raminamųjų vaistų, todėl apie įvykį pranešta teisėsaugai.

Atlikus kratas darželyje, trijų darbuotojų rankinėse aptikta raminamųjų vaistų, priskiriamų benzodiazepinų grupei – tokių aptikta ir vaiko organizme.

Skunde J. Grabnickienė teigė, kad inkriminuotų nusikalstamų veikų ji nepadarė, o apkaltinamasis nuosprendis yra nepagrįstas, paremtas tik prielaidomis.

Apeliaciniu skundu ji prašė panaikinti Kauno apylinkės teismo nuosprendį ir ją išteisinti.

Moteris taip pat teigė, kad kratos metu pas ją rasti vaistai ir klonazepamo smulkintuvas, nepatvirtina fakto, kad būtent ji mažamečiui davė vaistų.

J. Grabnickienė skunde minėjo, kad mažamečio motinos parodymai, jog vaikas buvo aktyvus, judrus, nenuorama ir verksnys yra neteisingi. Esą darželyje jis buvo kitoks – ilgėdamasis mamos jis ne tik zyzdavo, verkdavo, jei nebuvo ant suaugusiojo rankų, bet ir niekuo nesidomėjo.

Teisėjų kolegija pritarė apylinkės teismo išvadai, kad byloje ištirtų įrodymų visumos pakanka daryti neginčijamą išvadą, jog tai J. Grabnickienė mažamečiui sugirdė psichotropinių medžiagų.

Tokiu būdu ji vertė nukentėjusį mažametį G. T. ne gydymo tikslais vartoti psichotropines medžiagas bei padarė jam nežymų sveikatos sutrikdymą.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė atsisveikino su vienu iš kandidatų

Sužadėtuvės: ar tikrai turi pirštis tik vyrai ir kiek kainuoja žiedai?

Tradicinėse šv. Roko futbolo rungtynėse – netikėtas rezultatas

Dėl spūsčių automagistralėse reikėtų keiksnoti ne tik kelininkus

Liepą – rekordinis imigracijos mėnuo, ekspertai perspėja dėl iššūkių

Šeštadienio vėlų vakarą rastas sprogmuo Baltų prospekte

Sekmadienį du eismo įvykiai per kelias minutes – prireikė medikų pagalbos

Norinčiųjų tapti kunigais vis mažėja

Iš emigracijos grįžę jonaviečiai kepa ypatingus šakočius ir siunčia žinutę užsienio lietuviams

Lietuviškas kaimas, kuriame žmonės plaukioja jachtomis