Nauja galimybė pradėti sveiką gyvenseną: padės individualiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Įgyvendinant Vyriausybės programą, nuo šių metų išplėsta šeimos gydytojo komandos sudėtis, papildant ją slaugytojo padėjėju, socialiniu darbuotoju, kineziterapeutu bei naujove Lietuvoje – gyvensenos medicinos specialistu.

Tai reiškia, kad sudarytos galimybės skirti daugiau dėmesio žmonių sveikai gyvensenai skatinti ir taip stiprinti susirgimų profilaktiką.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, gyvensenos medicinos specialistai yra iš esmės jungiančioji grandis tarp klasikinės visuomenės sveikatos, kuri pirmiausia yra orientuota į darbą su bendruomenėmis, ir asmens sveikatos priežiūros, orientuotos į darbą su žmogumi.

„Lietuvoje turime visuomenės sveikatos specialistus, kurių darbas labai svarbus, tačiau nukreiptas į bendruomenes, žmonių grupes, pačios visuomenės sveikatą. Galimybė gydymo įstaigoms turėti gyvensenos medicinos specialistus reiškia, kad bus dirbama su konkrečiais žmonėmis, pagal individualią kiekvieno situaciją, poreikius ir galimybes. Nors nemažai sveikos gyvensenos žinių suteikti, žinoma, gali ir pats šeimos gydytojas, tokio specialisto turėjimas komandoje leis skirti gerokai didesnį dėmesį sveikatinimui ir atitinkami ligų profilaktikai, gerins sveikatos priežiūros paslaugų kokybę ir efektyvumą. Gyvensenos keitimas yra viena iš esminių sąlygų, norint, kad senstanti visuomenė kuo ilgiau išliktų sveika, išvengtų įvairių ligų ir susirgimų“, – sako ministras A. Veryga.

Gyvensenos medicina – tai įrodymais pagrįstos medicinos šaka, kurioje gyvensenos keitimas naudojamas siekiant išvengti, gydyti ir išgydyti ligas, veikiant jų priežastis. Viena iš gyvensenos medicinos specialisto pareigų yra vykdyti veiklą atsižvelgiant į nuolatinę mokslo ir praktikos pažangą bei užtikrinti teikiamų paslaugų kokybę.

Pagrindinė gyvensenos medicinos specialistų darbo esmė yra gebėti visapusiškai įvertinti žmogaus gyvensenos ir lėtinių ligų rizikos veiksnius, parengti gyvensenos korekcijos ar sveikatos stiprinimo ir ligų prevencijos planą, motyvuoti ir įgalinti žmogų pokyčiams.

Turėti gyvensenos medicinos specialistus ar ne renkasi pačios gydymo įstaigos.

Įstaiga, atsižvelgdama į savo pacientų ratą ir jų poreikius, gali savo nuožiūra formuoti šeimos gydytojo komandą, kad galėtų teikti kokybiškas paslaugas žmonėms. Tai reiškia, kad pagalba teikiama kompleksiškai, bendradarbiaujant šeimos gydytojui ir kitiems specialistams, siekiant stiprinti pacientų sveikatą ir padėti žmonėms išsaugoti gerą sveikatą kaip galima ilgiau. Kartu tai gali padėti trumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus.

Priimti naujus šeimos gydytojo komandos narius, siekiant užtikrinti kokybiškas ir prieinamas pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, leidžia ir finansavimas – šiemet padidinta tokių paslaugų metinė bazinė kaina bei įkainis už gerus darbo rezultatus.

37 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

„Ryto“ sirgalius supykdžiusius „Žalgirio“ fanus susėmė sostinės policija (atnaujinta)

Įsibėgėjęs „Žalgiris“ pervažiavo Vilniaus „Rytą“

Galutinai apribota prekyba alkoholiu skandalingame Palangos restorane

Didžiausios Baltijos šalių karjeros dienos auga: virš 140 įmonių ir daugiau nei 10 tūkst. lankytojų

Netoli Kauno apvirtus lėktuvui, pilotai skubiai išvežti į ligoninę

Motinos atakos dėl Kauno klinikų klaidos sulaukęs R. Kėvalas: tarsiuosi su advokatu

V. Matijošaičio sprendimas tėvus įvarė kampą: jaučiasi tapę įrankiais

Planuose - dar griežtesnė alkoholio prekybos kontrolė: nebereikėtų nė policijos

Premjera Kaune pritraukė būrį žinomų žmonių

Girtas jaunuolis vyrą vienu smūgiu pasiuntė į Kauno klinikas