Kauną sudrebins eitynės ir mitingas – ragina kovoti už savo teises

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį, Tarptautinę darbo dieną, profesinės sąjungos Vilniuje ir Kaune organizuoja eitynes bei mitingus, per kuriuos ragins dirbančiuosius kovoti už savo teises.

Kaune profesinė sąjunga „Sandrauga“ organizuoja Tarptautinę darbuotojų dienos švenę, tiesa, ji kiek skirsis nuo įprastų renginių, o startas – 12 valandą Nepriklausomybės aikštėje.

Susirinkusieji žygiuos eitynėse. Eisena prasidės Laisvės alėjos ir A. Mickevičiaus gatvės kampe ir tęsis iki Nepriklausomybės aikštės. Čia planuojamas mitingas „Išgirskite mus“.

„Visi kartu paraginsime valdžią išgirsti ir priminti mūsų, darbuotojų, teises!!! Reikalausime, kad valdininkai išgirstų, kad reikia daryti tai, ko žmonėms ar darbuotojams iš tikrųjų reikia, o ne ką nori jie patys!“ – teigiama „Sandraugos“ pranešime.

Panaši akcija vyks ir Vilniuje. „Kosmosas tik išrinktiesiems, kovok dėl savo teisių čia“, – teigiama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos kvietime į akciją Vilniuje.

Čia eitynės vyks nuo Seimo Gedimino prospektu iki Vyriausybės, čia vidurdienį organizuojamas mitingas-koncertas.

Profsąjungos reikalauja orių atlyginimų visiems, nemokamos sveikatos priežiūros, mokslo ir kitų viešųjų paslaugų, lygaus darbo įvertinimo ir pasidalijimo, lygių teisių į Lietuvą atvykstantiems darbuotojams, kad miestai būtų pritaikyti žmonėms, o ne verslui.

„Lietuvoje net ketvirtadalis darbuotojų gauna minimalią algą. Ši alga – tai „skurdo atlyginimas“, patenkinantis tik minimaliausius išgyvenimo poreikius, bet kuriantis milijoninius pelnus darbdaviams. Valstybė turi nustoti pataikauti verslui, vardan ekonominio augimo aukoti socialinę apsaugą ir viešąjį sektorių“, – teigiama profsąjungų kreipimesi.

„Vienodų darbo ir socialinių teisių užtikrinimas visiems darbuotojams, nepaisant jų lyties, tautybės, rasės, pasitarnauja visų darbuotojų gyvenimo sąlygų gerinimui“, – pabrėžia profsąjungos.

4 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tragiška sekmadienio avarija Kaune: po smūgio į šviesoforą, keleivis žuvo vietoje

Garliavoje specialiųjų tarnybų sujudimas – gatvėje partrenktas žmogus

„Baltojo kaspino“ festivalį Kaune užbaigė padėkos vakarienė restorane „Ieti“

„Žalgiris“ palaužė iki paskutinių sekundžių kovojusius šiauliečius

Gaisras Prienų rajone: gyvenamajame name sprogo dujų balionas

Kalinio sukčiavimo schema Pravieniškėse: vieniems siūlė darbą, kitiems – automobilius ir vibratorius

Pigių prekių siuntimasis iš Kinijos – kaip neapsigauti ieškant geriausių pasiūlymų

Kvapą gniaužiantis M. Mikutavičiaus šou „Ore“ kauniečius pakylėjo virš realybės

Modernus žvilgsnis į eksponatus: atverta nauja M. K. Čiurlionio dailės muziejaus ekspozicija

Advokatė paaiškino, iš kokių lėšų antstolis gali išieškoti skolą