Prie Kauno vėl šurmuliuos tradicinis aitvarų festivalis – Kas vyksta Kaune

Prie Kauno vėl šurmuliuos tradicinis aitvarų festivalis

R. Tenio nuotr.

Gegužės 11 diena Zapyškiui ir jo svečiams padovanos vieną iš gražiausių pavasario švenčių – aitvarų festivalį „Tarp žemės ir dangaus“. Šis renginys skaičiuoja jau tryliktus metus ir nesustoja augti. Šventė, kaip visada, vyks Zapyškio kurortinėje teritorijoje, Nemuno slėnyje, šalia gotikinės architektūros perlo – šv. Jono Krikštytojo bažnyčios.

Kaip skelbiama Kauno rajono savivaldybės pranešime, festivalio metu tradiciškai vyksta aitvarų kūrybinės dirbtuvės. Šiemet dirbtuvės ypatingos, nes kvies visus norinčius aitvaruose pristatyti savo mylimo miesto, miestelio ar kaimo pavadinimą ir taip pažymėti Lietuvos vietovardžių metus.

Festivalio metu organizuojamos aitvarų ir lėktuvėlių varžybos, kurioms teisėjauja profesionalūs teisėjai. Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja apie 100 dalyvių, kurie varžosi dėl trijų prizinių vietų bei tuo pačiu dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje.

Lėktuvėlių varžybų entuziastai tikisi, kad besidominčių lėktuvų modeliukais ir dalyvausiančių varžybose taip pat šias metais bus daugiau ir tarp dalyvių vyks įdomi ir atkakli kova. Varžybų nugalėtojams bus įteikti jaunosios kartos stiklo menininkės Valdos Verikaitės kurti rankų darbo apdovanojimai.

Aitvarų festivalyje netrūksta ir kitokios veiklos, kuri susijusi su dangumi ir vėju. Organizatoriai festivalio dalyviams pasiūlys naujų bei įdomių pramogų, kūrybinių edukacijų. Šiemet be tradicinių kūrybinių aitvarų dirbtuvių, varžybų, atvirlaiškių pašto, muilo burbulų šventėje bus erdvinis kinas (planetariumas) „Kinas kitaip”, kuris suteiks galimybę iš arti pažvelgti į nakties dangų – žvaigždes ir žvaigždynus.

Iš Vilniaus atvyks Labdaros ir paramos fondo „Rugutė“ atstovai, kurie surengs „Palankaus vėjo malūnėlių“ kūrybines dirbtuves – jų metu įvairiausiais ornamentais bus marginami malūnėlių koteliai. Jau antrus metus festivalyje lankysis B. Oškinio vaikų aviacijos mokykla su balansuokliu „Tununuku“. Aitvarų festivalio logotipą, kurio autore prieš penkerius metus tapo Raminta Kriščiūnaitė, galės išpurkšti tatuiruočių meistrai, o norintieji šį ženklą įsiamžins ir ant marškinėlių.

Aitvarų festivalio „Tarp dangaus ir žemės 2019“ programa / Kauno r. sav. nuotr.

Tarp įvairių edukacijų, dirbtuvių ir pramogų, festivalyje skambės ir gyvo garso muzika. Šiais metais, aitvarų festivalis dovanoja net tris koncertus. Pirmiausiai koncertuos Raudondvario kultūros centro muzikinių projektų grupė „Vitražai“. Grupės nariai koncerto metu atliks ir festivalio himną – dainą „Aitvaras“, kurio autorius Andrius Kulikauskas. Pirmą kartą „Aitvaras” nuskambėjo 2014 metais, kai festivalyje svečiavosi pats dainos kūrėjas.

Antrieji scenos svečiai – festivalio draugų „Kaunas + Kauno rajonas Europos kultūros sostinė 2022“ naujieji ambasadoriai – grupė „The Roop“. Festivalio pabaigoje – nepakartojamas Kostas Smoriginas. Aktorius bei bardas scenoje pasirodys kartu su muzikantais Audriumi Balsiu ir Martynu Kuliavu.

Festivalio metu renginio dalyviai skanaus įvairaus, netradicinio maisto. O festivalio „Tarp žemės ir dangaus“ vieta, skelbia Kauno rajono savivaldybė, unikali tuo, kad į ją galima atvykti įvairiomis transporto priemonėmis. Planuojantiems automobilius palikti namuose į Zapyškį rekomenduojama keliauti dviračiais, atplaukti laivu „Kaunas“, kuris plaukia nuo senosios Kauno prieplaukos, bei patogiai atvykti viešuoju transportu iš Kauno autobusų stoties.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.