Po pralaimėjimo Eurolygoje neatsigavęs „Žalgiris“ krito prieš „Skycop“ | Kas vyksta Kaune

Po pralaimėjimo Eurolygoje neatsigavęs „Žalgiris“ krito prieš „Skycop“

delfi.lt 2019/04/30 20:27
DELFI nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (27/4) patyrė netikėtą pralaimėjimą LKL lygoje. Lietuvos čempionų titulą ginantys Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antradienį Prienuose 76:81 (20:23, 24:13, 12:21, 20:22) nusileido „Skycop“ (13/20) krepšininkams, kurie turnyro lentelėje žengia septinti. Paskutinį kartą Prienų klubas įveikė žalgiriečius 2014 metais.

Prienų „Skycop“ „Betsafe–LKL“ čempionus namuose pasitiko be dviejų komandos lyderių, tačiau tai nesutrukdė pateikti vienos didžiausių sezono staigmenų. Be Malcolmo Granto ir Martyno Gecevičiaus žaidę prieniškiai sugebėjo nutraukti septynių iš eilės Kauno „Žalgirio“ pergalių seriją.

Aštuntosios pozicijos reguliariajame sezone bandanti išvengti „Skycop“ pateikė rimtą paraišką ir 81:76 (23:20, 13:24, 21:12, 24:20) susitvarkė su „Žalgiriu“, kuriam tai buvo pirmasis pralaimėjimas šalies pirmenybėse nuo kovo 3 dienos.

Puikiai rungtynes pradėjusi „Skycop“ ekipa pirmajame kėlinyje vienu metu turėjo šešių taškų persvarą – 19:13.

„Skycop“ dar pirmavo po pirmojo ketvirčio 23:20, tačiau antrajame kėlinyje „Žalgiris“ surengė spurtą 9:0 ir perėmė rungtynių iniciatyvą (41:33).

Antrąją rungtynių dalį ir vėl sėkmingai pradėję prieniškiai spurtavo 16:4 ir persvėrė rezultatą savo nauda (52:48). Prieš lemiamą ketvirtį aikštės šeimininkai sugebėjo išlaikyti minimalią persvarą – 57:56.

„Skycop“ ketvirtajame kėlinyje dar turėjo 4 taškų persvarą (60:56), tačiau kauniečiai spurtavo 8:2 ir persvėrė rezultatą savo naudai – 64:62. „Skycop“ net ir į tai turėjo atsakymą ir po Kšištofo Lavrinovičiaus 5 iš eilės taškų iniciatyvą savo rankose ir vėl turėjo šeimininkai (67:64).

Likus žaisti pusantros minutės Artūras Milaknis laisvas prametė iš toli, Mindaugas Lukauskis pasiaukojančiai išsaugojo kamuolį aikštėje, o vieną baudos metimą pataikęs Vytenis Lipkevičius nutolino „Skycop“ iki dviejų taškų (72:70).

Kitoje aikštės pusėje Edgaras Ulanovas taip pat prametė iš toli laisvas, o likus žaisti 35 sekundes Darjušas Lavrinovičius smeigė tolimą metimą – 75:70.

Po minutės pertraukėlės „Skycop“ prasižengė dar prieš gražinant kauniečiams kamuolį į aikštę ir buvo nubausti nesportine pražanga. Keturis taškus per ataką pelnę kauniečiai sumažino savo atsilikimą iki minimumo (74:75).

Komandos po to apsikeitė dviem taškais, o Žygimantas Janavičius, likus žaisti 9 sekundes, nutolino prieniškius iki trijų taškų (79:76). Lemiamoje atakoje Th. Walkupo mestas tritaškis nelietė lanko, o „Skycop“ pergalę įtvirtino V. Lipkevičiaus baudų metimai.

Prieniškius į pergalę šiame susitikime atvedė po 20 taškų surinkę D. Lavrinovičius ir Ž. Janavičius. Pastarasis taip pat atliko 10 rezultatyvių perdavimų ir surinko 31 naudingumo balą.

„Žalgirio“ šiose rungtynėse neišgelbėjo ir vienas geriausių sezono rungtynių sužaidęs Th. Walkupas. Amerikietis pelnė 16 taškų ir surinko 23 naudingumo balus. Gynėjas buvo arti savo asmeninio sezono rekordo, kuris yra 24 naudingumo balai.

Š. Jasikevičius šiose rungtynėse vertėsi be vieno komandos lyderių Marius Grigonio, kuris praleido susitikimą dėl sūnaus gimimo.

„Skycop“: Žygimantas Janavičius 20 (4/4 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 6/6 baudos, 10 rez.p., 31 naud.b.), Darjušas Lavrinovičius 20, Vytenis Lipkevičius 13, Mindaugas Lukauskis 9, Kšištofas Lavrinovičius ir Gintaras Leonavičius po 5, Arnas Labuvkas, Vitalijus Kozys ir Ernestas Mankauskas po 3.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 16, Leo Westermannas 15, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas po 8, Edgaras Ulanovas 7, Aaronas White’as, Deonas Thompsonas ir Lukas Uleckas po 5, Artūras Milaknis 3, Rokas Jokubaitis, Nate’as Woltersas po 2.