Minint įspūdingą „Gintarinės poros“ sukaktį – pokalbis su legendiniais Kauno šokėjais J. ir Č. Norvaišomis (atnaujinta) – Kas vyksta Kaune

Minint įspūdingą „Gintarinės poros“ sukaktį – pokalbis su legendiniais Kauno šokėjais J. ir Č. Norvaišomis (atnaujinta)

R. Tenio nuotr.

Ketvirtadienio vidurdienį portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojai galėjo stebėti tiesioginę transliaciją su Kaunui nusipelniusiais sportinių šokių Lietuvoje pradininkais bei šiemet jau 55-tą kartą vyksiančių tarptautinių sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ iniciatoriais Jūrate bei Česlovu Norvaišomis.

Gegužės 4-5 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenos grindinį vėl užvaldys sportinių šokių žingsneliai. Šiųmetėje jubiliejinėje „Gintarinėje poroje“ ir toliau bus stiebiamasi į aukštumas kompetentingai vertinant ant parketo pasirodysiančias sportinių šokių poras iš Lietuvos ir užsienio. O šių, 55-tųjų, sportinių šokių varžybų pagrindiniame koncerte, kuris vyks sekmadienį, gegužės 5 dieną, 19 valandą, ir bus skirtas Motinos dienai – šokėjai šoks mamoms, vyks jų varžytuvės, taip pat bus galima stebėti aukštos klasės šokėjų pasirodymus – pasakojo Č. Norvaiša.

Iš pradžių medicinos mokslus studijavę, tačiau vėliau juos išmainę į sportinių šokių aikštelę,  J. ir Č. Norvaišos neslepia – pirmiausia šis užsiėmimas gyvenime atsirado savišvietos tikslais, o pradėjus žengti profesionaliais sportinių šokių labirintais, pasimatė, jog viskas nėra taip lengva, kaip galėtų pasirodyti – čia tokie „nearti dirvonai“, tačiau labai įdomūs jau daugelį metų, – pridūrė J. Norvaišienė.

Kaunui nusipelniusi sportinių šokėjų pora 1965 m. laimėjo pirmąjį Lietuvos pramoginių šokių čempionatą bei labai greitai tapo ir geriausia pramoginių šokių šokėjų pora visoje anuometinėje Sovietų Sąjungoje. Pagrindiniai J. ir Č. Norvaišų konkurentai tuomet buvo vilniečiai Dalia ir Vidas Kamaičiai, tačiau aršios tarpusavio kovos pavykdavo išvengti. Dabar, įsitikinę sportinių šokių treneriai ir teisėjai, situacija gerokai pasikeitusi.

„Jei mūsų laikais būtų buvusi tokia didelė konkurencija, užkulisinė kova, galbūt būtumėme nepradėję šokti daugiau nei tik dėl bendro išsilavinimo ir tikriausiai nedalyvautumėme varžybose“, – vienbalsiai kalbėjo žinoma kauniečių pora.

Vis dėlto, prieš 55-erius metus, kuomet buvusiuose Kauno Profsąjungų Rūmuose, kur dabar veikia Kauno kultūros centras, drauge su tuometiniu šokių klubo „Sūkurys“ vadovu J. ir Č. Norvaišoms užgimė tarptautinių sportinių šokių varžybų idėja, Kaunas iš karinio miesto pamažu tapo atviru užsieniui, nes organizuojant pirmąsias tarptautines „Gintarinės poros“ varžybas, čia atvyko sportinių šokių šokėjų poros iš kaimyninės Lenkijos miesto Bialystoko. Vėlesniais metais prie svečių iš Bialystoko prisijungė ir sportinių šokių poros iš Demokratinės Vokietijos bei Vakarų Vokietijos, Vengrijos ir t.t.

Bėgant laikui, pasakoja pašnekovai, augo ne tik tarptautinių sportinių šokių varžybų „Gintarinė pora“ mastai, bet ir keliami reikalavimai šokėjų poroms bei jas vertinantiems teisėjams. Anksčiau teisėjai vertindavo apie 10 šokėjų porų vienu metu, todėl tai, neslepia J. ir Č. Norvaišos, galėjo pasirodyti ne itin objektyvu. Tačiau dabar vertinimo sistema pakito iš esmės – kompetentingų teisėjų žiuri vertina kiekvienos šokių poros pasirodymą individualiai. „Toks procesas užsitęsia ilgiau, bet taip artėjame prie objektyvaus teisėjavimo“, – kalbėjo žinomų kauniečių pora.

„Nenorime girtis, bet mes pirmieji atidarėme Kauną užsieniečiams“, – prisimindami šypteli legendiniai Kauno šokėjai.

Kiekvienais metais tarptautinėse sportinių šokių varžybose „Gintarinė pora“ dalyvauja geriausios mūsų šalies ir užsienio sportinių šokių šokėjų poros, teisėjauti atvyksta tarptautinės klasės teisėjai iš ne mažiau kaip penkiolikos šalių, pateikiama koncertinė programa. Pastarojoje, pokalbio metu prasitarė J. ir Č. Norvaišos – bus galima pamatyti muzikos ir šokio sintezę atliekant išties sudėtingus šokių elementus. Šiandien tai – vis rečiau ant šokių aikštelės parketo pasitaikantis reiškinys.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.