Š. Jasikevičius prisiėmė visą atsakomybę dėl pralaimėjimo: šešios baudos mane nužudė

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

„Žalgirio“ sezonas Eurolygoje ketvirtadienį baigėsi Kaune – žalgiriečiai nusileido Stambulo „Fenerbahce“ 82:99 ir pralaimėjo ketvirtfinalio seriją 3:1. Po rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje žalgiriečių vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius analizavo skaudų pralaimėjimą ir probėgšmais įvertino visą Eurolygos sezoną.

Jautė, kad gali sukurti stebuklą

Liūdnokai nusiteikęs, nors nepraleidęs progos ir pajuokauti Š. Jasikveičius svarstė pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Kaune neįtikinęs krepšininkų, kad reikia žaisti kantriau, visi puolė būti didvyriais, tačiau Šaras, kaip pats sakė, nepriėjo prie savo žaidėjų. Ketvirtadienį labiausiai treneriui kliuvo pirmoje mačo dalyje vos šešios „Žalgirio“ komandinės pražangos, rodžiusios neapdairumą stabdant pajėgų „Fenerbahce“ puolimą.

„Šiandien buvo gyvybės ir mirties rungtynės, tačiau ir vėl nepriėjau prie savo žaidėjų. Priešininkams taip fantastiškai atakuojant, mes tikrai pirmoje pusėje galime padaryti ne šešias baudas. Tos šešios baudos mane nužudė. Galvodami apie save, pasisaugodami tikrai negalime aplošti turkų. (…) Pabrėžiu, šešios baudos ir 50 taškų – absoliutus komandos neparuošimas“, – kritikos sau negailėjo Š. Jasikevičius.

Jis, kita vertus, pažymėjo besididžiuojantis visais žalgiriečiais. „Mums reikia aplošti „Fenerbahce“, ir aš jais didžiuojuosi, nes jie kovoja, kaip išprotėję. Aišku, gal neturime tokių žaidėjų, bet ką tada daryti, sudėti ginklus? Pasigedau serijoje daug ko, tačiau žaidžia dvi komandos, varžovas tikrai geras, patyręs, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

– Viena pergalė, vienas pralaimėjimas jiems nėra kažkas tokio, o antrų rungtynių pergalė mums, ko gero, apsuko galvą. (…) Šitos serijos man šiek tiek gaila, galima buvo kažką nuveikti, tritaškai žudo, tačiau šešios baudos – neatleistina. Jaučiau, kad galime sukurti dar vieną stebuklą, nežinau…“

Didžiausia pamoka – nieko nekeisti

Paklaustas, kaip vertina „Fenerbahce“ šansus Eurolygos finalo ketverte, „Žalgirio“ vyriausiasis treneris pastebėjo, kad Željko Obradovičiaus treniruojama ekipa gali daug nuveikti, jeigu pilnu pajėgumu galės žaisti Janas Veseley, Marko Guduričius, traumą išsigydys Nikola Kaliničius.

„Manęs visai nejaudina, ką jis (Ž. Obradovičius – „Kas vyksta Kaune“) padarys per dieną ar dvi, svarbiau, ką jis daro devynis mėnesius kiekvieną dieną, kokie pamatai pastatyti. Ir mes tai bandome daryti, šiandien bandėme prisitaikyti, kaitaliojome gynybos sistemas, bet kad ir kokia sistema bebūtų, nesugebame padaryt prieš tokius žaidėjus“, – apie „Fenerbahce“ vyriausiojo trenerio darbą šnekėjo Š. Jasikevičius.

Didžiausia sezono pamoka, įvardijo „Žalgirio“ strategas – nepanikuoti, nieko nekeisti. „Yra kažkokios detalės, bet jei po pralaimėjimų pradėsi abejoti sistema ir savo darbu, reiškia, neturi išvis jokios sistemos. Šį Eurolygos sezoną išmokau, kad reikia eiti savo keliu ir nekreipti dėmesio, kas darosi aplinkui“, – tvirtai tarė Š. Jasikevičius.

Iš „Žalgirio“ ištraukti bus sunku

Anot jo, serija giliai širdyje apskritai palieka labai keistą jausmą. Eurolygos sezonas žinant „Žalgirio“ situaciją buvo fantastiškas, Šaras dėkojo fanams už didžiulį palaikymą ir tikino, kad žaidėjai tai jaučia.

„Išparduoti bilietai, mums rodomas dėmesys yra žiauriai fainai. Komanda kovojo iki galo, eiti iki finalo ketverto mums pritrūko kažko. Galvosime ir truputį pailsėję kibsime į darbus dėl Lietuvos krepšinio lygos čempionų titulo, kuris mums svarbiausias“, – sakė Š. Jasikevičius.

Jis džiaugėsi esąs mylimas ir palaikomas Kaune. „Žinau, kur esu, mane bus sunku iš jų ištraukti, reikės išspirti dviem kojom pro duris, nebent bus kažkas įspūdingo. Trenerio gyvenimas nelengvas, bet aš žinau, kas yra mano vadovas, sporto direktorius, gydytojas. Po pralaimėjimų neateinu su didžiule šypsena, bet šiaip gana normaliai ateinu“, – negailėdamas pagyrų „Žalgirio“ vadybai šyptelėjo Š. Jasikevičius.

Jis pridūrė, kad viską daro organizacija, o treneris yra tos piramidės dalis. „Šią savaitę, reikia pripažinti, irgi pralošėme fantastiškai organizacijai. Treneris toks šiaip sau, bet okei, žaidėjai nuostabūs, – juokėsi Kauno ekipos vairininkas, pridūręs, kad visai ne jo problemos, kur eis švęsti Ž. Obradovičius. – Jis žino, kur mane rasti, žino geriausias vietas.“

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečius kviečia pristatyti idėjas dėl centrinio pašto pastato panaudojimo

Kauno rajone kyla didžiulis logistikos centras

Birštone - klientų apgultis: nusprendusieji pasimėgauti baseinais, gali susidurti su keblumais

L. Kazlauskienė prognozuoja: pradėjus deginti šiukšles, Karmėlava taps negyvenama sala

Kauno nepilnamečių kolonijoje nuteistieji paskelbė bado streiką

Kauno kogeneracinė jėgainė jau degina pirmąsias šiukšles

Dešimtasis festivalis Kaune „Nerk į teatrą“ – tarptautinis kruizas po teatro vandenis

Garsus Italijos dizainerių ženklas „Yamamay“ žengė į Kauną

Tyrimas atskleidė, kiek vairuotojų viršija greitį ir kada spaudžia stabdžių pedalą

N. Venckienė galės nevaržomai keliauti po visą šalį