Aleksote susirinko būrys protestuotojų: teko kviesti ir pareigūnus

Skaitytojų nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienio pavakarė Veiverių gatvėje įsikūrusio cirko prieigose buvo karšta. Čia rinkosi prieš gyvūnų išnaudojimą pasisakantys aktyvistai, karštas konfrontacijas malšino policijos pareigūnai.

Po 17 val. kauniečiai pastebėjo sujudimą prie Veiverių gatvėje esančios „Maxima Bazė“ parduotuvės, kur prieš kelias dienas įsikūrė gastroliuojantis čekų cirkas.

Šalia cirko kasos nutįso prieš žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų išnaudojimą pramogai pasisakančių protestuotojų eilė. Kai kurie turėjo plakatus, daugiausia čia šmėžavo jauni veidai. Aktyvistai ragino nelankyti cirkų su gyvūnais, neremti šitokio laisvalaikio leidimo būdo.

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojų atsiųstose nuotraukose matyti ir policijos pareigūnai. Susisiekus su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtoju, šis nurodė, kad 17.06 val. išties pranešta apie konfliktą, vykstantį prie protestuotojų.

Į Veiverių gatvę nuvykus patruliams, tačiau, situacija buvo išspręsta taikiai, nė viena iš konfliktavusių pusių tuo metu pretenzijų neturėjo. Tuoj po to, budėtojo duomenimis, pareigūnai išskubėjo į kitą svarbesnį iškvietimą, prižiūrėti tvarkos prie cirko neliko.

Kaune organizuota protesto akcija „Už cirką be gyvūnų“ socialiniame tinkle susidomėjo daugiau kaip 100 žmonių. Iniciatyvos apraše skelbiama, kad laukiniams gyvūnams visų geriausia laisvėje, taip pat teigiama, kad jie dresuojami naudojant fizinį ir psichologinį smurtą.

Protesto rengėjai tvirtina, kad į Kauną atvykusiame cirke pramogai išnaudojamas dramblys, kupranugariai, tigrai ir kiti laukiniai gyvūnai. Taip pat primenama gegužės 23 d. Seime vyksiant pakartotinį balsavimą dėl Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo Lietuvoje būtų uždrausti cirkai su laukiniais gyvūnais.

Gastroliuojančio cirko palapinė neseniai įsikūrė Aleksote, Veiverių g. 150. Pasirodymus kauniečiams planuojama rodyti balandžio 18-28 d. Cirko programoje – pasirodymai su gyvūnais, iliuzionistai, šokėjai, akrobatai ir klounai. Susisiekti su cirko atstovais „Kas vyksta Kaune“ ketvirtadienio pavakarę nepavyko.

277 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauno „Žalgiris“ pradėjo pasirengimą sezonui: Š. Jasikevičius patikslino gandus apie žaidėjus

Premjerui S. Skverneliui atlikta operacija: artimiesiems dėkoja už palaikymą

Savaitgalį Kaune siautėjo vagys: nuostoliai siekia tūkstančius

Lietuvos kazino ir lažybų rinkos pokyčiai neaplenkia ir Kauno

Prie privačių namų Vilijampolėje – senojo Laisvės alėjos grindinio plytelės

Prie avaringos Kauno sankryžos partrenktas dviratininkas

„Kauniečio testas“: nuo patyčių iki melagysčių

Sunku patikėti: į kaunietės automobilį magistralėje parskriejo elektrinis įrankis

Šilainiškiai būrėsi į atnaujinto parko atidarymą

Situaciją Kaune ėmėsi spręsti nacionaliniu mastu: A. Kupčinskas siūlo keisti įstatymą