Kauno stadiono rekonstrukcijos vingiai: kur šimtai žadėtų turkų darbininkų? – Kas vyksta Kaune

Kauno stadiono rekonstrukcijos vingiai: kur šimtai žadėtų turkų darbininkų?

„Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Įsibėgėjant pavasariui, S. Dariaus ir S. Girėno stadioną kartu su lietuviais rekonstruojantys turkai turėjo jungti kitą pavarą. Visgi didelio sujudimo statybų aikštelėje dar nėra, nors darbai ir juda pirmyn.

Kaip pernai spalį surengtame pristatyme sakė stadiono rekonstrukcijos rangovo, Turkijos kompanijos „Kayi Construction“ atstovai, darbininkų skaičius besibaigiant šių metų kovui turėjo pasiekti 150 – tikėtasi sulaukti didelio turkų specialistų pastiprinimo. Visgi kol kas minios darbininkų statybvietėje nematyti.

V. Matijošaitis užtikrintas: Kaune nacionalinio stadiono istorija nepasikartos 35 nuotr.

Tempas kilti turėtų vasarą

Kauno miesto savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius „Kas vyksta Kaune“ nurodė, kad visi ardymo darbai baigti, kas turėjo būti pašalinta, pašalinta. Į pabaigą automobilių stovėjimo aikštelės pamatų įrengimas, taip pat iškasta duobė VIP tribūnai, liejami jos pamatai.

„Po truputį tiesiamos komunikacijos: klojami lietaus, buitinių nuotekų tinklai. Dabar jau, kai „išlįsime“ iš po žemių, prasidės geriau ir iš oro, ir iš žemės matomi darbai“, – pasakojo V. Abramavičius.

Kaip pažymėjo jis, užsakovas visada nori, kad objektas būtų užbaigtas kuo greičiau. Tačiau dar atliekami tam tikri tribūnas laikančiųjų konstrukcijų tyrimai, tikrinama, ar viskas suprojektuota. „Darbo projektai rengiami ir galvoju, kad vasarai įsibėgėjus, įsibėgės ir statybos“, – vylėsi Statybos valdymo skyriaus vedėjas.

Kilo problemų dėl vizų

Apie 15 turkų darbininkų jau atvykę į Kauną, bet rangovo atstovai, anot V. Abramavičiaus, vargsta su darbo vizomis, šiek tiek guodžiasi, kad problematiška sutvarkyti dokumentus.

„Žadėjo, kad dar šį mėnesį prisijungs 20-30 žmonių iš Turkijos, davę paraiškas jie laukia dokumentų. Jau kaip ir patvirtinta darbo vizas būsiant išduotas. Vis tiek, tai trečioji šalis, ne Europos Sąjunga – gal būtų paprasčiau“, – svarstė pašnekovas.

Pagal įrengtus vagonėlius, S. Dariaus ir S. Girėno stadiono prieigose iš viso galėtų gyventi apie 150 žmonių. „Tai yra gyvenimui, ne statybų reikmėms skirti vagonėliai. Tikėkimės, kad užsipildys“, – pridūrė V. Abramavičius.

Sako, kad žmonės atvyksta

„Kayi Construction“ projekto vadovo pavaduotojas Alper Dedeoglu „Kas vyksta Kaune“ tvirtino problemų kilus prieš 2-3 mėnesius, tačiau reikalai sutvarkyti ir darbininkai pradėjo gauti vizas.

„Lietuvos ambasada Ankaroje jau išdavinėja vizas ir mūsų darbininkai pradės važiuoti į Kauną. Šiuo metu dokumentai išduoti maždaug 55-iems asmenims, berods, 10 ar 15 prašymų buvo atmesti. Liepą-rugpjūtį S. Dariaus ir S. Girėno stadione turkų turėtų dirbti apie 110 – tais mėnesiais skaičius bus didžiausias“, – dėstė A. Dedeoglu.

Pasak jo, dabar Kaune yra 30 statybininkų iš Turkijos, iki minėto piko vasaros vidury pamažu atvyks vis daugiau žmonių. A. Dedeoglu patikini, kad apskritai rekonstrukcija einasi gerai, viskas vyksta pagal planą.

34,95 mln. eurų vertės sporto centro rekonstrukcijos sutartis su Turkijos statybų bendrove „Kayi Construction“ pasirašyta pernai birželį. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tuomet teigė, kad objektas bus atnaujintas per 20 mėnesių.

Pristatytas rekonstrukcijos projektas: V. Matijošaitis įvardijo, kada turėsime naują stadioną 14 nuotr.

Po rekonstrukcijos stadione esančių vietų skaičius nuo 9,5 tūkst. padidės iki 15 tūkst., o visos tribūnos bus uždengtos stogu. Stadionas turės modernią šildomą dangą ir atitiks aukščiausios 4-os UEFA kategorijos reikalavimus. Išskirtinis projekte numatytas sprendimas – iš medžio sukurta fasadinė stadiono dalis, paslėpsianti betonines tribūnų konstrukcijas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.