Paskelbė pavojingiausių kelių sąrašą: Kaune – reikšmingi pokyčiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos keliuose netrūksta vietų, pažymėtų juodais taškais. Tai – kitaip vadinamos „juodosios dėmės“, nurodančios, kad konkrečiame kelio ruože įvyksta daugiau avarijų ir vairuotojai čia turėtų būti ypač atidūs. Dėmės matomos ir aplink Kauną.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo žemėlapiu, parodančiu, kuriuose keliuose šiandien vairuotojai vis dar privalo važiuoti ypatingai atsargiai.

Lietuvos „juodųjų dėmių“ žemėlapis 2019 m. / LAKD nuotr.

LAKD akcentuoja, kad valstybinės reikšmės kelio ruožas yra laikomas avaringu, jei per ketverius metus ne ilgesniame nei 500 m. kelio ruože įvyksta ne mažiau nei 4 eismo įvykiai, kuriuose žūva arba yra sužeidžiami žmonės.

Kelio avaringumo laipsnį taip pat nustato rodikliai (eismo įvykių tankis ir avaringumo koeficientas), kurie apskaičiuojami formulėmis, naudojant eismo įvykių, eismo intensyvumo, nagrinėjamo ruožo ilgio ir metų skaičiaus duomenis.

Juodosios dėmės dažniausiai atsiranda riboto matomumo vieno lygio sankryžose, autobusų stotelių prieigose, nepakankamo matomumo kelio ruožuose su mažo spindulio vertikaliosiomis ir horizontaliosiomis kreivėmis, kelio ruožuose, kuriuose arti važiuojamosios dalies auga medžiai, ir kituose kelio ruožuose, kuriuose dėl tam tikrų kelio ar jo aplinkos elementų yra didesnė rizika pakliūti į eismo įvykį.

Lietuvos „juodųjų dėmių“ žemėlapis 2019 m. / LAKD nuotr.

Kasmet eismo saugumui skiriamas dėmesys lėmė, kad per 10-metį juodųjų dėmių skaičius Lietuvos keliuose sumenko nuo kelių dešimčių iki mažiau nei 20-ies.

Daugiau skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kaune sklando „Kiemų šventės“ nuotaika: soborą apsupo vaišėmis nukrauti stalai (foto)

„Lietkabelį“ sutriuškinęs „Žalgiris“ - LKL finale

Susitikimas su Kauno pareigūnais: „švariems“ vairuotojams - dovanos

Šilainiai ir Vilijampolė gyvena sausroje: ieškoma išeičių, kaip tiekti geriamąjį vandenį

Iš Švč. Sakramento bažnyčios dingę sakralūs kūriniai - surasti

Penktadienis - paskutinė išankstinio balsavimo diena

Naujas akcentas Kauno centre: ant sienos įsikūrė „Šviesos nešėjas“

Medikų sujudimas Birštone: kas vyksta?

„Sodra“ nutraukė pensijų išnešiojimo Kaune ir Vilniuje konkursą

„Dragūnų“ trasą ruošiasi išbandyti ir kariškas automobilis