Paskelbė pavojingiausių kelių sąrašą: Kaune – reikšmingi pokyčiai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos keliuose netrūksta vietų, pažymėtų juodais taškais. Tai – kitaip vadinamos „juodosios dėmės“, nurodančios, kad konkrečiame kelio ruože įvyksta daugiau avarijų ir vairuotojai čia turėtų būti ypač atidūs. Dėmės matomos ir aplink Kauną.

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) pasidalijo žemėlapiu, parodančiu, kuriuose keliuose šiandien vairuotojai vis dar privalo važiuoti ypatingai atsargiai.

Lietuvos „juodųjų dėmių“ žemėlapis 2019 m. / LAKD nuotr.

LAKD akcentuoja, kad valstybinės reikšmės kelio ruožas yra laikomas avaringu, jei per ketverius metus ne ilgesniame nei 500 m. kelio ruože įvyksta ne mažiau nei 4 eismo įvykiai, kuriuose žūva arba yra sužeidžiami žmonės.

Kelio avaringumo laipsnį taip pat nustato rodikliai (eismo įvykių tankis ir avaringumo koeficientas), kurie apskaičiuojami formulėmis, naudojant eismo įvykių, eismo intensyvumo, nagrinėjamo ruožo ilgio ir metų skaičiaus duomenis.

Juodosios dėmės dažniausiai atsiranda riboto matomumo vieno lygio sankryžose, autobusų stotelių prieigose, nepakankamo matomumo kelio ruožuose su mažo spindulio vertikaliosiomis ir horizontaliosiomis kreivėmis, kelio ruožuose, kuriuose arti važiuojamosios dalies auga medžiai, ir kituose kelio ruožuose, kuriuose dėl tam tikrų kelio ar jo aplinkos elementų yra didesnė rizika pakliūti į eismo įvykį.

Lietuvos „juodųjų dėmių“ žemėlapis 2019 m. / LAKD nuotr.

Kasmet eismo saugumui skiriamas dėmesys lėmė, kad per 10-metį juodųjų dėmių skaičius Lietuvos keliuose sumenko nuo kelių dešimčių iki mažiau nei 20-ies.

Daugiau skaitykite čia.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Kauno vairuotojai juokiasi: pasiklydo

Kauno klinikų medikė: nuo šio sindromo kas antras kūdikis miršta

Kaunietei K. Brazauskienei diagnozuotas trečios stadijos vėžys

Fiksuoja kauniečiai: pakeitus tvarką, „Akropolyje“ stoja eismas

Naujoji Kauno stadiono danga nenusileis Europos futbolo grandams

Į Kauno klinikas pristatytas dar vienas sunkios būklės kūdikis (papildyta)

Kauno miesto ir rajono sujungimas: apklausos datą paskelbs per 20 dienų

Neseniai po ligos atsigavęs A. Gudžius į čempionatą keliauja nusiteikęs kovingai

Šiandien Kaune bus atidengtas paminklas J. Tumui-Vaižgantui

Kaunietė pakraupusi: šuns šeimininkas egzekuciją stebėjo šaltu veidu