Pirmas atkrintamųjų mūšis nesėkmingas – „Žalgiris“ skausmingai krito Stambule (atnaujinta) | Kas vyksta Kaune

delfi.lt 2019/04/16 20:33
Delfi.lt nuotr.

Į Eurolygos atkrintamąsias varžybas viesulu įskriejusį Kauno „Žalgirį“ kietai sustabdė geriausia reguliariojo sezono komanda. Po šešių iš eilės pergalių Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antradienį Stambule 43:76 (13:15, 8:23, 14:21, 8:17) nusileido vietos „Fenerbahče“ krepšininkams ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Nesėkmingų rungtynių su absoliučiai užstrigusiu puolimu per „Žalgirio“ istoriją būta daugiau – 2015-2016 metų seono pradžioje Gintaro Krapiko treniruojami kauniečiai išvykoje 50:80 nusileido Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšininkams. 50 taškų iki šiol buvo „Žalgirio“ rezultatyvumo Eurolygoje antirekordas.

Turkijos čempionai išlieka nė karto šį sezoną savo aikštėje nepralaimėjusia komanda, o pergalių serija „Ulker Sports and Event Hall“ arenoje pratęsta iki 18 iš eilės. Kitas susitikimas su „Žalgiriu“ laukia ketvirtadienį.

Praėjusio sezono Eurolygos prizininkai pasitiko vieni kitus geležine gynyba. Po 5 iš eilės Aarono White’o taškų „Žalgiris“ sustojo, tačiau netrukus pradėjo spurtą 8:0 ir pirmavo 13:9.

Tačiau Željko Obradovičiaus pamokų gavę aikštės šeimininkai netrukus atsigavo ir antrajame kėlinyje pradėjo didinti apsukas.

Š. Jasikevičiaus auklėtinius labiausiai baudė serbų Marko Guduričiaus ir Nikola Kaliničiaus tandemas, iki didžiosios pertraukos pelnęs net 21 tašką. Įpusėjus dvikovai gynybos sukaustytas „Žalgiris“ atsiliko 21:38.

Prastas svečių pataikymo procentas ir klaidos po didžiosios pertraukos leido „Fenerbahče“ patogiai jaustis savo aikštėje – nokautavo Lietuvos čempionus padidindami skirtumą iki 24 taškų – 59:35.

Įpusėjus paskutiniam kėliniui komandas skyrė praraja – 29 taškai. Treneriai išleido jaunimą ir jau dėliojo taškus kitai dvikovai.

Kitas rungtynes komandos žais balandžio 18 dieną, ketvirtadienį, o toliau serija keliasi į Kauną, kur komandos trečiąkart susigrums balandžio 23 dieną.