Rukloje pirmą kartą bus kuriami inovatyvūs sprendimai gynybos sričiai

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šeštadienį Jonavos rajone, Rukloje, prasideda pirmą kartą Lietuvoje rengiama gynybos technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA 1.

Per ją 220 mokslininkų, išradėjų, karybos entuziastų visą savaitgalį kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei, o juos konsultuos daugiau nei 20-ies įvairių sričių Lietuvos ir užsieninio ekspertų, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Tikimės, kad toks bendradarbiavimas padės plačiajai visuomenės daliai daugiau sužinoti apie gynybos technologijų ir saugumo sektorių bei padės atrasti inovatyvių problemų sprendimo būdų. Kita vertus, ne tik visuomenė turės progą susipažinti su kariuomenės poreikiais, tačiau ir krašto apsaugos sistema gaus daug vertingos informacijos apie galimybes, kurių galbūt neįsivaizdavo“, – sakė vienas iš hakatono organizatorių Gynybos resursų agentūros Tyrimų ir technologijų skyriaus vedėjas Laurynas Mockaitis.

Anot KAM pranešimo, hakatono formatas paplitęs pasaulyje ir pasižymi tuo, kad renginio vietoje susibūrusios komandos per trumpą laiką kuria technologinius sprendimus tam tikrai sričiai ar vienai problemai išspręsti, o hakatono pabaigoje pristato produkto prototipą, kurį vertina ekspertų komisijos.

Kadangi stovykla rengiama kariniame dalinyje, dalyvių lauks pažintis su kariuomenės gyvenimu, įvairios užduotys, bus galima apžiūrėti Sausumos pajėgų naudojamą ginkluotę, ekipuotę, karinę techniką, išbandyti akies taiklumą su tikrais ginklais lazerinėje šaudykloje.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno rajono gyventojai gyvena kaip akmens amžiuje: nerimauja dėl infekcijų

Slapto tyrimo vaisius: Kaune sulaikyti amfetamino platintojai

Eurostatas: maisto kainos Lietuvoje – vienos mažiausių ES

Neįgalią motiną nužudęs A. Jegorovas prašo sumažinti jam skirtą bausmę

Kaunietis Ž. Grigaitis atsidūrė ligoninėje: mąsčiau, kad dangų matau paskutinį kartą

Per Kauną nutįsusi milžiniška spūstis (papildyta)

A. Verygos užmojai: siekia paneigti mitą, kad sveikas maistas – neskanus

Kibernetiniai išpuoliai nesiliauja: dalinai įsilaužta į portalą „Kas vyksta Kaune“

Reikalai pajudėjo: pradėta Kauno sporto halės rekonstrukcija

Iš Kauno oro uosto - dvi naujos skrydžių kryptys