Ruošiasi „Brexitui“ be susitarimo: nauji įstatymai Lietuvoje įsigalios išstojimo dieną – Kas vyksta Kaune

Ruošiasi „Brexitui“ be susitarimo: nauji įstatymai Lietuvoje įsigalios išstojimo dieną

BNS 2019/04/11 16:57
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Seimas ketvirtadienį priėmė įstatymų paketą, kuriuo pasirengta galimam kietam Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimui iš Europos Sąjungos (ES). Už Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas vienbalsiai balsavo 88 Seimo nariai, parlamentas taip pat priėmė ir lydinčiųjų įstatymų pataisas.

Seimo priimtais pakeitimais reglamentuojami JK piliečių ir jų šeimos narių teisinė padėtis po „Brexit’o“. Nustatyta, kad pataisos įsigalioja Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės išstojimo iš ES dieną.

Vyriausybė teigia, kad pateikti projektai leistų sušvelninti Britanijos pasitraukimo iš ES be jokio susitarimo padarinius, taip pat užtikrintų abiejų šalių piliečių teises, nepažeistų verslo lūkesčių.

ES lyderiai ketvirtadienį sutiko atidėti „Brexit’ą“ iki spalio 31 dienos, išgelbėdami bloką nuo galimai chaotiško JK išstojimo šios savaitės pabaigoje. Projektus, kuriais pasiruošta kietam „Brexit’o“ scenarijui, Seimas pradėjo svarstyti dar iki pasiekto JK ir ES susitarimo.

Seimo priimti sprendimai numato britams išskirtinį pagrindą leidimui gyventi Lietuvoje, teisę paprasčiau naudotis socialinės apsaugos sistema, pereinamuosius laikotarpius, susijusius su darbu, studijomis, profesijų pripažinimu.

Britanijai ir jos piliečiams po „Brexit’o“ būtų taikomos lengvatos, susijusios su pelno ir gyventojų pajamų mokesčiais, jie atleidžiami nuo kai kurių valstybės rinkliavų.

Pagal anksti ketvirtadienį pasiektą britų ministrės pirmininkės Theresos May (Terezos Mei) ir 27 ES lyderių susitarimą Britanija turi laiko iki spalio 31-osios ratifikuoti „skyrybų“ susitarimą, tačiau išlieka galimybė „Brexit“ įvykti ir anksčiau, bet kuriuo metu iki šios datos.

Pagal pradinį planą JK ir ES „skyrybos“ turėjo įvykti kovo 29 dieną, o pirmo „Brexit“ proceso pratęsimo dviem savaitėms terminas turėjo baigtis balandžio 12-ąją, kai Britanijai grėsė chaotiškai iškristi iš bloko be sutarties, sukeliant ekonominę sumaištį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA