Kauno vairuotojai juokiasi: netrukdykite eismui važiuodami 80 km/val.

„Facebook“ grupės „Kur stovi policija Kaune“ nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Ketvirtadienį popiet Islandijos plentu link Vilniaus važiuojantys kauniečiai užfiksavo kiek kuriozinę situaciją. Kelio darbus čia atliekantys darbininkai, rodosi, remonto metu gerokai kilstelėjo maksimalaus leidžiamo greičio kartelę.

„Netrukdykit eismui važiuodami 80 km/val. Kauno aplinkkeliu nuo „Megos“. Arba bent jau pirma juosta lėkit, kas neskubat“, – socialiniame tinkle ketvirtadienį kvatojo Egidijus.

Jo užfiksuotoje nuotraukoje – laikinieji kelio ženklai, kurie įspėja apie vykdomus kelio darbus, važiuojamosios dalies susiaurėjimą, nurodo kliūtį apvažiuoti iš kairės ir… „riboja“ greitį iki 110 km/val., nors šioje atkarpoje įprastai leidžiama važiuoti 90 km/val.

Kaip skelbiama interaktyviame Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) žemėlapyje, balandžio 11 d., nuo vidurnakčio iki 23 val., A1 magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda 95-99 kilometre braižomas naujas horizontalusis kelio ženklinimas.

Tiesa, LAKD nurodo, kad greitis dėl darbų čia ribojamas iki 90 km/val. Analogiški darbai šiandien vyko ir tolėliau, A1 magistralės 101,79 – 104 kilometre, atkarpoje tarp „Megos“ ir Giraitės apsisukimo.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad įvardydamas 80 km/val. greitį kaunietis taip pat nėra visiškai teisus. Anksčiau Islandijos plento ruože tarp „Megos“ ir „Muravos“ išties galiojo toks ribojimas, tačiau jau senokai čia galima važiuoti 90 km/val. greičiu.

LAKD atstovas Evaldas Tamariūnas portalui komentavo, kad ženklai nuimti dar 2017-ųjų pradžioje. „Nutarta, kad toje vietoje yra per daug ribojančios informacijos. Vairuotojas mato tai 90 km/val., tai 80 km/val., tai 130 km/val. 10 km/val. skirtumas didelės įtakos neturi, tačiau ši korekcija leido sumažinti bereikšmės vizualinės informacijos kiekį“, – aiškino E. Tamariūnas.

Pagal Kelių eismo taisyklių XV skyriaus 131.1. punktą, lengvaisiais ir krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė neviršija 3,5 t, bei motociklais ir triračiais greitkeliuose nuo balandžio 1 d. iki spalio 31 d. galima važiuoti ne didesniu kaip 120 km/val. greičiu.

Atkeliaujant nuo Klaipėdos, reikia pažymėti, automagistralė baigiasi dar iki A1 ir A5 kelių transporto mazgo, o greitkelis į Vilnių prasideda už Muravos sankryžos.

48 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netrukus bus pristatyti pirmieji oficialūs G. Nausėdos portretai

„Vičiūnai“ plečia įmonių tinklą užsienyje: verslą plėtos Kaukazo regione

Žiauriai sumuštos jurbarkietės istorija: mergina jau gali duoti parodymus

Vykdant darbus Kaune, iš priekabos pasipylė stipri rūgštis

Teismas sustabdė įtartiną Kauno rajono savivaldybės konkursą

Sutvarkyta dar viena vaizdinga vieta Kauno marių pakrantėje

Kauno teismas priėmė sprendimą dėl A. Paleckio suėmimo

Kokią garantiją rangovas privalo suteikti atliktiems statybų darbams?

Prašo kauniečių pagalbos: gal matėte eismo įvykį Pramonės prospekte?

Nustebino Kauno pareigūnų elgesys: jie ne taip viską suprato