Laikino vandens drumstumo problema sprendžiama – plaunami tinklai

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune tęsiant didelės apimties geriamojo vandens ir nuotekų tinklų rekonstrukciją ir vykdant tinklų perjungimo darbus, kai kuriuose miesto mikrorajonuose laikinai pablogėjo vandens kokybė – atsirado vandens drumstumas.

,,Magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukcijos neįmanoma atlikti neperjungus tinklų, o pasikeitus vandens tekėjimo krypčiai ir slėgiui vanduo susidrumsčia. Todėl buvo priimtas sprendimas plauti vandentiekio linijas, kad klientai patirtų kuo mažiau nepatogumų“ – sako bendrovės technikos direktorius Dainius Gudavičius.

Žinant priežastį ir skubant šalinti problemą, mieste dieną ir naktį dirba kelios bendrovės ,,Kauno vandenys“ avarinės tarnybos brigados, kurios plauna vandentiekio linijas.

Po rekonstrukcijos atnaujintas vandens tiekimas 500 mm linijoje

Šiomis dienomis po rekonstrukcijos vandens tiekimas buvo atnaujintas 2,5 km. DN 500 mm linijoje. Kuri driekiasi nuo Vičiūnų per Panemune, Aukštuosius Šančius iki Juozapavičiaus pr., todėl vandens kokybės pablogėjimą pajuto miesto centro gyventojai.

Bendrovės ,,Kauno vandenys“ laboratorijos specialistų teigimu, pasikeitus vandens tekėjimo krypčiai ir slėgiui, tinkluose sukilo mangano ir geležies nuosėdos. Toks vanduo yra mikrobiologiškai neužterštas, tačiau specialistai laikinai jo vartoti nerekomenduoja.

Vandentiekio plėtra ir rekonstrukcija buvo neišvengiama

Kai kurios vandentiekio linijos, kaip teigia bendrovės ,,Kauno vandenys“ specialistai, nuteistos prieš 50 metų. Todėl, sulaukus Europos sąjungos finansavimo ir siekiant geresnės vandens bei kauniečių gyvenimo kokybės, nuspręsta rekonstruoti didžiąją dalį vandentiekio ir nuotekų tinklų. Darbai vykdomi etapais – Palemone, Petrašiūnuose, Aleksote, Žaliakalnyje, Vilijampolėje, Panemunėje, Šančiuose.

Rekonstrukcijų informacija / „Kauno vandenų“ nuotr.

Visų rekonstrukcijų ir plėtros darbų pabaiga numatoma – 2019 m. lapkritį. Smulkesnė informacija apie rekonstrukcijos vietas: https://www.kaunovandenys.lt/projektai/

Bendrovė nesikrato atsakomybės

Vykdant didelės apimties geriamojo vandens ir nuotekų tinklų rekonstrukciją, bendrovė nesikrato atsakomybės dėl pablogėjusios vandens kokybės. Todėl gyventojai, turintys pretenzijų, gali kreiptis į įmonę, prašymai ir tai įrodantys
dokumentai yra išnagrinėjami ir pateikiami atsakymai, sako technikos direktorius Dainius Gudavičius.

Klientai apie rekonstrukcijos projektus informuojami įvairiomis priemonėmis

Apie grandiozinį vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos projektą kauniečiai buvo informuojami jau nuo 2018 m. pavasario. Nuo to laiko apie rekonstrukciją informacija periodiškai buvo ir yra talpinama įvairiose žiniasklaidos priemonėse, informuojamos seniūnijos, klientams išsiųsti laiškai el. p., taip pat informacija talpinama sąskaitose ir įmonės ,,Kauno vandenys“ interneto svetainėje.

Dėl pablogėjusios vandens kokybės kreipkitės klientų aptarnavimo tel. 8 800 20 000, vandentiekio tinklų avarinės tarnybos tel. (8 37) 31 35 92. Arba siųsti el. p. ofisas@kaunovandenys.lt

Bendrovė ,,Kauno vandenys“ dėkoja už supratingumą ir atsiprašo už nepatogumus.

1 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Mokslininkai įspėja: suvaldyti klimato kaitą bus vis sunkiau (foto)

Paviešinta išpirkos suma, kurią „Žalgiris“ gavo už B. Daviesą

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas?

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę