Triženklį skaičių įmetęs „Žalgiris“ iš Kėdainių parsiveža pergalę | Kas vyksta Kaune

Triženklį skaičių įmetęs „Žalgiris“ iš Kėdainių parsiveža pergalę

R. Tenio nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda sužaidė dar vieną rezultatyvų mačą „Betsafe–LKL“ pirmenybėse, kurių 29-ajame ture išvykoje 102:70 (23:17, 28:20, 23:17, 28:16) nepaliko vilčių Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkams.

Rungtynių Kėdainiuose pradžioje „Žalgirio“ puolime žibėjo Marius Grigonis ir Edgaras Ulanovas, panašiu būdu susirinkę po 5 taškus – 10:5. Jau ketvirtą Leo Westermanno rezultatyvų perdavimą dvitaškiu su pražanga pavertė Brandonas Daviesas, tačiau šeimininkai perėmė kontrolę pirmaudami 13:15.

Ilgai džiaugtis varžovams žalgiriečiai neleido ir po krepšį sudrebinusio Aarono White‘o dėjimo, Artūro Milaknio prasiveržimo ir Antano Kavaliausko kablio, persvėrė rezultatą į svečių pusę – 19:15. Pirmąjį kėlinį 23:17 laimėti kauniečiams leido puikiai rungtyniavęs A.Kavaliauskas, ne tik pats rinkęs taškus, bet ir asistavęs Deono Thompsono dėjimui.

Antrajame kėlinyje pasirodymą be priekaištų tęsė A. Kavaliauskas, iš toli iššovė Thomasas Walkupas, bet galingai truktelėti į priekį svečiams neleido Adonte Parkeris – 31:24. Pirmą savo tritaškį švystelėjo A. Milaknis, sudėtingą metimą pataikė Nate‘as Woltersas, o pražangos nepaisęs E.Ulanovas didino atstumą iki 39:24. E.Ulanovas netrukus tris taškus susirinko vieno metimo dėka, penkis taškus iš eilės pelnė drąsiai sužaidęs jaunasis Rokas Jokubaitis, paskutinysis Lietuvos čempionų gretose pirmoje dalyje pasižymėjo A.Kavaliauskas – 51:37.

Trečiasis kėlinys startavo M. Grigonio ir A.White‘o dvitaškiais su pražangomis, po kurių persvara šoktelėjo iki 57:37. Į geresnę „Nevėžio“ atkarpą atsakymą surado jau 17-ąjį tašką pelnęs E. Ulanovas, šeimininkų gynybą taranavo B. Daviesas – 66:48. Prieš ketvirtąjį kėlinį didžiąją dalį problemų išsprendė A.Kavaliauskas bei puolimo lyderiu tapęs T.Walkupas – 74:54.

Ketvirtajame kėlinyje pasižymėjo N. Woltersas ir T. Walkupas, baudas realizavo B. Daviesas – 80:59. Apsukų nemažino „Žalgirio“ aukštaūgių tandemą sudarė B. Daviesas bei D. Thompsonas, naują rekordinės persvaros ribą 88:59 brėžė N. Woltersas. Šeimininkai nesileido visiškai daužomi ir sumažino deficitą iki 90:68.

Tylą Lietuvos čempionų žaidime nutraukė N. Woltersas, 100-ojo taško link artino Lukas Uleckas – 96:68. Formalumus sutvarkė dėjimą atlikęs D. Thomsponas, į triženklę pelnytų taškų ribą įžengti leidęs A.Kavaliauskas bei pergalę 102:70 užfiksavęs R. Jokubaitis.