Naujovė Kaune: visos aktyvaus laisvalaikio erdvės – vienoje programėlėje

M. Zinkevičiaus nuotr
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Intensyviai sportuojant ar puoselėjant sveikesnę gyvenseną galioja neginčijama taisyklė: čia svarbiausia užsispyrimas ir disciplina. Šiam principui dažnai koją pakiša monotonija, tačiau nuo šiol kauniečiai ir miesto svečiai nebeturės jokių pasiteisinimų ir privalės pamiršti žodį „nuobodu“. Jau šiandien startuoja nauja išmanioji programėlė „Move Healthy“ – virtualus Kauno miesto fizinio aktyvumo žemėlapis.

Aktyvus laisvalaikis ir ypač sportiniai užsiėmimai neretai asocijuojasi su fiziniais sunkumais. Dabar visa tai galima suderinti su įdomia bei turininga pažintine veikla. Būtent toks yra vienas pagrindinių programėlės „Move Healthy“ tikslų.

„Naujoji programėlė skirta visiems, norintiems smagiai praleisti laiką, aplankyti dar nematytas Kauno vietoves ar galbūt iš naujo atrasti jau žinomus lankytinus objektus. Ji padės sudėlioti patrauklų maršrutą po įdomias viešas miesto erdves, leis vartotojui sekti savo aktyvumą ir netgi apskaičiuos sudegintas kalorijas“, – pagrindines naujosios programėlės funkcijas pristatė Sveiko miesto projekto koordinatorė, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Jūratė Jackytė.

Pasak jos, programėlė veiks anglų kalba, todėl bus pritaikyta ir svečiams iš užsienio. Čia aprašytos visos lankytinos vietos Kauno mieste, o jų sąrašas nuolat pildomas bei atnaujinamas. Norimą maršrutą galima susidėlioti pagal seniūnijas arba kategorijas: įdomūs objektai, maldos namai, muziejai ir galerijos, parkai bei kitos gamtos erdvės, poilsio vietos, miesto panoramos, dviračių nuomos punktai, gatvės meno kūriniai, vaizdingi Kauno laiptai.

Popierinė fizinio aktyvumo žemėlapio versija išleista dar pernai. Čia taip pat pažymėtos dešimtys vietų, kur galima nemokamai užsiimti sveikatą stiprinančiomis veiklomis ar sportiškai praleisti laiką. Šie taškai žemėlapyje sugrupuoti atitinkamai pagal paskirtį – nuo miesto stadionų, lauko treniruoklių kompleksų, krepšinio, tinklinio ir vaikų žaidimo aikštelių iki skverų, dviračių dalinimosi paslaugos stotelių bei nerūkymo zonų. Interaktyvų žemėlapį galima rasti ir internete, Kauno visuomenės sveikatos biuro svetainėje.

„Intensyvus vaikščiojimas – ypač palanki sveikatai fizinė veikla. Neabejojame, kad „Move Healthy“ paskatins žmones daugiau judėti, įveikti ilgesnius atstumus ir kaskart mėgautis naujais įspūdžiais bei puikiomis emocijomis. Smagiausia ir tai, jog programėlėje bus galima rasti visas nemokamų treniruočių projekto „Judėk sveikai“ treniruotes“, – pridūrė J. Jackytė.

Naujai pasirodžiusi programėlė šią iniciatyvą kilstelės į naują lygį, suteikdama kur kas įvairiapusiškesnį papildomų funkcijų spektrą. Tai gerokai padidins projekto galimybes, pasiūlant jas dar platesniam skirtingų sporto šakų entuziastų ar tiesiog aktyvaus laisvalaikio mėgėjų ratui.

Nuo 2014 metų Kaunas priklauso Sveikų miestų tinklui, kurio paskirtis – rūpintis, kad sveikata taptų pagrindiniu prioritetu vystantis miestams. Bendradarbiaujant su Latvijos sostine nuo 2017-ųjų įgyvendinamas projektas „Rygos iniciatyva“, kurio vienas svarbiausių tikslų – kurti sveikatai palankų turizmą.

Žvelgdami į žemėlapį, vartotojai netruks įsitikinti, kad Kaunas – išties žalias miestas. Beveik penktadalį jo teritorijos sudaro miškai, parkai ir skverai, kurie pastaruoju metu aktyviai tvarkomi, atnaujinami ir pritaikomi visuomenės poreikiams.

Be to, Kaune vis labiau populiarėja dviračiai, o jiems skirtas takų tinklas sparčiai plečiasi, kad susisiekimas ekologiškomis transporto priemonėmis būtų ne tik madingas, bet ir patogus. Neturintiems nuosavų dviračių „Move Healthy“ padės surasti arčiausiai esančius „Citybee“ nuomos punktus.

Taigi akivaizdu, jog aktyvus laisvalaikis Kaune gali būti ne tik naudingas sveikatai, bet ir turiningas.

Nemokamą išmaniąją programėlę „Move Healthy“ į savo išmaniuosius įrenginius jau galima parsisiųsti iš „Google Play“ (Android). Greitu metu programėlė bus pasiekiama ir „Apple Store“ (iOS) platformoje.

14 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Žinomuose festivaliuose - tikra narkotikų puota

Vakar iškritęs lietus tik pradžia – atkeliauja 4 kartus stipresnės liūtys

Prie „Kauno Žalgirio“ klubo prisijungė vienas geriausių Lietuvos futbolininkų

Į smurto skandalą įklimpusi septynių vaikų mama: prašau mane išteisinti

Apie socialinę verslo atsakomybę ir galimybes Lietuvos moksleiviams

Pabėgioti išsiruošęs kaunietis sulaikė neblaivią vairuotoją

Savaitgalį atidaromas dar vienas atnaujintas Kauno parkas

Oficialu: nuo kitų metų turėsime viena nedarbo diena daugiau

Įspėjimas kauniečiams: dviejuose paplūdimiuose maudytis draudžiama

Antras R. Mikutavičiaus žudiko bandymas - nesėkmingas