Dėl Europoje pripažintos naujovės lietuviai turės galimybę sutaupyti

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

2020 m. pabaigoje ESO planuoja pradėti diegti išmaniuosius skaitiklius, kurie duos ilgalaikę naudą ne tik elektros energijos skirstymo tinklui, bet ir vartotojams bei visai Lietuvos ekonomikai.

Derinant projekto investicijas su Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK), aptariamas ir skaičiuojamas platus spektras socialinių ir ekonominių naudų vartotojams ir skirstymo tinklui, rinkos įgalinimui. Jas galima suskirstyti į tris pagrindines kategorijas.

Pirmoji kategorija – efektyvesnis skirstymo tinklo valdymas: minimizuotos vagysčių galimybės, tikslesnės investicijos į tinklą, optimizuoti skaitiklių priežiūros ir rodmenų nurašymo kaštai bei kitos šiuo metu ESO patiriamos sąnaudos.

Pranešime spaudai rašoma, kad preliminariais skaičiavimais finansinės naudos per visą laikotarpį gali siekti iki 250 mln. eurų.

Išmanieji skaitikliai / ESO nuotr.

Antroji kategorija yra galimybė taupyti ir naudoti mažiau energijos. Kaip parodė ESO vykdytas pilotinis projektas bei tarptautinė kitų šalių patirtis, įdiegus išmaniuosius skaitiklius, stebimi ženklūs energijos vartojimo mažėjimai – patys klientai turėdami išmaniųjų skaitiklių rodmenis, pradėjo vartoti mažiau.

Per ESO vykdytą pilotinį projektą, klientai vidutiniškai naudojo 6% mažiau elektros energijos, kas per visą išmaniųjų skaitiklių gyvavimo laikotarpį gali sudaryti iki 200 mln. eurų.

Trečioji kategorija – konkurencijos įgalinimas. Įdiegus išmaniuosius skaitiklius, fiksuojant vartojimą net 15 minučių tikslumu, bus įgalinta konkurencija, t.y. nepriklausomi tiekėjai galės geriau varžytis dėl klientų – konkuruoti paslaugomis, jų kokybe, kainomis ar kitais individualiais sprendimais. Panaši transformacija įvyko telekomunikacijų sektoriuje prieš dvidešimt metų.

Galima tikėtis, kad įdiegus išmaniuosius skaitiklius bus pasiekta rinkos konkurencija ir dinamika, kuri atneš daugiausia pasirinkimo naudos kiekvienam Lietuvos vartotojui.

Išmanieji skaitikliai jau įdiegti ir sėkmingai veikia daugumoje Europos šalių.

52 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kryžkalnyje iškilmingai atidengtas paminklas visiems Lietuvos partizanams

Kauniečių apklausa: baimingai stebi koronaviruso skaičius, bet labiausiai gąsdina ne liga

Žalgiriečiai pirmose sezono rungtynėse nušlavė svečius iš Šiaulių

Legendinėje Kauno kavinėje apsilankiusi moteris buvo priblokšta: kaip taip galima?

Transliacija iš Kauno choralinės sinagogos: žydų tradicijos ir papročiai

Akylai saugomas objektas netoli Kauno, nuo kurio priklauso visa Lietuva: darbą pradeda per 2 minutes

Pirmą kartą kauniečiams atvėrė muziejaus saugyklos duris

Kaune pričiuptas daugybę žmonių apgavęs jaunas vyras

Apie Lavrinovičių skandalą prabilo kalėjimo duonos ragavęs Dž. Butkutės vyras: yra vienas „bet“

Portale „Kas vyksta Kaune“ - F2 pasaulio čempionatas iš Kauno marių tiesiogiai