Rezonansinėje byloje apklaustas R. Mikaitis: sąskaitoje rado 10 tūkstančių eurų | Kas vyksta Kaune

Rezonansinėje byloje apklaustas R. Mikaitis: sąskaitoje rado 10 tūkstančių eurų

BNS 2019/04/05 18:58
R. Tenio nuotr.

Kauno tarybos narys ir buvęs meras liberalas Rimantas Mikaitis kaip liudytojas apklaustas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje. Jis liudijo apie iš koncerno gautą paramą jo vadovautai viešajai įstaigai „Laisvės studijų centras“.

Ši įstaiga, kuri dabar likviduojama, gavo 10 tūkst. eurų paramos iš „MG Baltic“. „Atsidariau sąskaitą, žiūriu 10 tūkstančių eurų“, – teismui pasakojo R. Mikaitis.

Vykstant ikiteisminiam tyrimui, 2016-ųjų birželį R. Mikaičio namuose buvo atlikta krata. Kauno tarybos narys anksčiau taip pat buvo minėtas kaip šešėlinis Liberalų sąjūdžio susisiekimo ministras.

Jis pasakojo, kad Laisvės studijų centrą 2013 metais įsteigė liberalai, jo tikslas – ugdyti pilietinę visuomenę, dirbti su jaunimu, tai buvo realizuojama per projektus.

„Dalyvavau Briuselyje, teikėm projektus, organizavom pilietiškumo pamokas, daugiau nei 300 mokyklų aplankyta“, – prisiminė liudytojas.

Kaip skelbia portalas 15min.lt, R. Mikaičio pavardė minima bylos epizode, kuriame buvęs Liberalų sąjūdžio narys, parlamentaras Gintaras Steponavičius kaltinamas davęs nurodymą „Laisvės studijų centro“ vadovui kreiptis į „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį su prašymu skirti 10 tūkst. eurų paramą.

Ši parama buvo panaudota G. Steponavičiaus ir partijos veiklos, susijusios su rinkimais į Seimą, finansavimu. R. Mikaičio apklausa nebaigta, ji bus tęsiama po kelių savaičių, balandžio 15 dieną.

Politinės korupcijos byloje R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšių politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą. Kaltinamieji kaltės nepripažįsta ir teigia, kad tyrimas vykdytas tendencingai.

Byloje be „MG Baltic“ viceprezidento R. Kurlianskio korupcija kaltinami buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys.

Seimo narys G. Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių. Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA