Socialinei paramai skirti milijonai Kaune vargingai gyvenančių nepasiekė

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Skirstydamas socialinę paramą Kaunas smarkiai atsiliko nuo kitų miestų savivaldybių ir nepanaudojo beveik pusės lėšų – virš 4 mln. eurų.

INIT TV praneša, kad pernai šalies savivaldybėms buvo suteikta teisė perskirstyti socialinei paramai tas lėšas, kurios nėra panaudotos pašalpoms, šildymo ir vandens kompensacijoms. Kitos savivaldybės sėkmingai perskirstė lėšas dienos centrams, globos įstaigoms, pagalbai namuose ir neįgaliems žmonės, kai tuo tarpu Kauno savivaldybė to nepadarė.

Paramos dalybose savivaldybės atstovai teigė nieko nenuskriaudę – esą per vėlai buvo pasirašyti ministro įsakymai, o taip pat metų pradžioje sunku numatyti paramos poreikį.

Šiemet INIT TV ne kartą dalinosi informacija dėl savivaldybės nefinansuotų neįgalių vaikų dienos centrų. Savivaldybė skirstė valstybės lėšas ir sudarius eilę paaiškėjo, kad dalis tokių centrų liko už borto.

Paramos negavo jungtinį projektą teikę savarankiško gyvenimo namai „Būkime drauge“, kurių atstovai pripažino, kad tokioms paslaugoms gauti paramą per savivaldybę yra neįmanoma misija.

„Nemoka nei už savarankiško gyvenimo, nei už reabilitacines paslaugas. Yra gerų žmonių, kurie savanoriauja ir mums padeda, tačiau be jų – būtų sudėtinga“, – dalinosi VŠĮ „Būkime drauge“ auklėtoja Snieguolė Butrimavičienė.

Efektingais užmojais garsėjanti Kauno savivaldybė kasmet vis mažiau lėšų skiria socialinei paramai. Pernai parama siekė 13,3 mln. eurų, o užpernai – 16,1 mln. eurų.

„Socialinei paramai visada paskiriam tikrai tiek, kiek reikia pagal poreikį. Visų gyventojų poreikiai bus įvertinti įtstatymų nustatyta tvarka“, – tvirtino Kauno savivaldybės finansų ir ekonomikos vedėja Vijolė Karpienė.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įvertinkite: šviežiu asfaltu dar kvepiantis Ateities plentas (foto)

Orai toliau lepins šiluma: smarkiausiai kais Kaune

Smarkus susidūrimas prie „Megos“ atskleidė vieną problemą

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru suka skirtingais keliais

Nemuno salą užtvindė į „Laisvės pikniką“ susirinkę kauniečiai

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai

Aplinkkelyje prie „Megos“ - tragiška nelaimė

„Laisvės piknikas“ šiemet suburs virš 70 visuomeninių organizacijų