Gyventojai išsakė nuomonę dėl dalyvavimo dvigubos pilietybės referendume

Asociatyvi / DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Maždaug du trečdaliai Lietuvos gyventojų ketina dalyvauti gegužę vyksiančiame referendume dėl dvigubos pilietybės, rodo penktadienį paskelbta Vyriausybės užsakymu atlikta visuomenės apklausa.

Vis dėlto daliai gyventojų trūkstą informacijos apie vyksiantį balsavimą. Apklausos duomenimis, dalyvauti referendume yra apsisprendę 65 proc. respondentų. 25 proc. apklaustųjų dėl dalyvavimo referendume dar nėra apsisprendę, o 10 proc. teigia, kad jame nedalyvaus.

Kad informacijos apie referendumą visiškai pakanka, nurodė 12 proc. apklaustųjų, dar 33 proc. teigė, jog duomenų greičiau pakanka. 38 proc. apklaustųjų tvirtino, kad informacijos greičiau nepakanka, o kad jos visiškai nepakanka nurodė 11 proc. respondentų.

Kaip labiausiai dominančius su referendumu susijusius klausimus respondentai nurodė, ar dvigubą pilietybę gausiantys asmenys liks lojalūs Lietuvai, ar mokės mokesčius Lietuvoje, ar turės pareigą tarnauti Lietuvos kariuomenėje.

Gegužės 12 dieną vyksiančiame referendume piliečių ketinama klausti, ar jie sutinka leisti dvigubą pilietybę asmenims, išvykusiems į šalis, atitinkančias „euroatlantinės integracijos kriterijus“. Konkrečios šalys būtų nustatytos įstatymu.

Šiuo metu dviguba pilietybė nėra leidžiama emigrantams, Lietuvą palikusiems po nepriklausomybės atkūrimo ir įgijusiems kitos šalies pilietybę.

Vyriausybės kanceliarija referendumo viešinimo kampaniją pradės balandžio pradžioje. Jos užsakymu visuomenės nuomonės apklausą vasario 18–28 dienomis atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų agentūra „Spinter tyrimai“. Tyrimo metu apklausti 1006 piliečiai nuo 18 iki 75 metų.

112 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno rajono gyventojai gyvena kaip akmens amžiuje: nerimauja dėl infekcijų

Slapto tyrimo vaisius: Kaune sulaikyti amfetamino platintojai

Eurostatas: maisto kainos Lietuvoje – vienos mažiausių ES

Neįgalią motiną nužudęs A. Jegorovas prašo sumažinti jam skirtą bausmę

Kaunietis Ž. Grigaitis atsidūrė ligoninėje: mąsčiau, kad dangų matau paskutinį kartą

Per Kauną nutįsusi milžiniška spūstis (papildyta)

A. Verygos užmojai: siekia paneigti mitą, kad sveikas maistas – neskanus

Kibernetiniai išpuoliai nesiliauja: dalinai įsilaužta į portalą „Kas vyksta Kaune“

Reikalai pajudėjo: pradėta Kauno sporto halės rekonstrukcija

Iš Kauno oro uosto - dvi naujos skrydžių kryptys