Kaip žygiuosime iš Laikinosios sostinės – į Šiuolaikinę (papildyta) – Kas vyksta Kaune

Kaip žygiuosime iš Laikinosios sostinės – į Šiuolaikinę (papildyta)

R. Tenio nuotr.

Šiuos metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Laikinosios sostinės metais. Tačiau Europos kultūros sostine 2022 metais tapsiantis Kaunas kelia sau naują iššūkį – iš Laikinosios sostinės tapti Šiuolaikine.

Toks KEKS2022 programos šūkis yra pagrindinis jau antrus metus Kaune vykdomų kultūros renginių siekis – per kultūrą, įtraukiant bendruomenes, kurti šiuolaikinį Kauną. Apie tai portale „Kas vyksta Kaune“ pokalbis su programos kūrėjais iš KEKS2022 biuro Laisvės alėjoje.

Transliacijos pašnekovės – Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė, VDU Menotyros katedros docentė ir dizaino programos „Dizaino laimė“ vadovė  Jūratė Tutlytė ir programos jaunimui „Kauno iššūkis“ koordinatorė Aurelija Prašmuntaitė, pokalbio vedėja – portalo redaktorė, žurnalistė Brigita Sabaliauskaitė.

Šiemet minime 100-o metų sukaktį, kai iš Vilniaus į Kauną laikinai persikėlė dirbti Laikinoji Vyriausybė ir Kaunas tapo Lietuvos valstybės sostine, čia įsikūrė visos valstybės institucijos, bankai, užsienio šalių ambasados ir pasiuntinybės, kitos institucijos. Tačiau Europos kultūros sostinės metams besiruošiantys kūrėjai kelia sau kitą iššūkį – iš laikinumo pojūčio kurti šiuolaikiško miesto jauseną, kodėl tai svarbu?

„Prisirišimas prie praeities, nostalgija tam periodui, kuomet Kaunas buvo Laikinoji sostinė, trukdo patikėti, kad ir ateityje gali įvykti pozityvių pokyčių, todėl ieškodami savo projektui variklio, nusprendėme išeiti iš Laikinosios sostinės mąstysenos ir tapti šių dienų – šiuolaikinį Kauną kuriančiais ir mylinčiais žmonėmis, kurie patys kuria savo ateitį“, – sako V. Vitkienė.

„Už laimę atsakingi esame patys, tačiau aplinka tam taip pat daro įtaką – sako J. Tutlytė. – Todėl turime kurti erdves, kuriose žmonėms malonu susitikti, bendrauti. Turime tvirtinti nuostatą, kad kultūra ir menas yra fundamentalūs mūsų laimės palydovai ir ne vien materialinė gerovė daro mūsų gyvenimą pilnavertį“.

J. Tutlytės įsitikinimu, kurdami ir tvarkydami miestą, turime žinoti, kad ideali, vos ne sterili tvarka daliai žmonių bus nepatraukli, atstumianti. „Miestas yra drama. Joje labai svarbu išlaikyti įtampą tarp nudailintos aplinkos ir tokios, kuri ne visai sutvarkyta, nes tik tokioje įtampoje kyla tam tikra dinamika ir miestas atsiskleidžia visomis spalvomis. Šiuolaikinis miestas tuo ir gražus, kad jis yra įvairus, kupinas skirtingų nuomonių ir požiūrių. Norisi palinkėti Kaunui būtent įvairovės“, – sako J. Tutlytė.

Pasak A. Prašmuntaitės, jauni, po pasaulį laisvai keliaujantys kauniečiai, o ir čia nusprendę likti gyventi užsieniečiai Kaune visų pirma taip pat nori didesnės įvairovės ir ji tiki, kad KEKS2022 prisidės prie tokių pokyčių. Moteris džiaugiasi, kad projektas išsikėlė iššūkį ne tik įtraukti jaunimą, kaip auditoriją – renginių žiūrovą, lankytoją, bet ir, kaip programos kūrėją. „Kviečiame jaunus žmones, miestiečius prisidėt savo vizija, koks turi būti šiuolaikinis Kaunas. Pastebime, kad jauni žmonės į praeities – Laikinosios sostinės laikotarpį – žvelgia nebe taip pompastiškai ir nostalgiškai, jie žiūri į Kauną, kaip į tarptautinį – europietišką miestą“, – sako A. Prašmuntaitė.

Portalo „Kas vyksta Kaune“ publikacijų ciklas „Kaunas: Laikinosios sostinės atminties metai“. Projektą iš dalies finansuoja Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.