„Auksiniais scenos kryžiais“ pasidabino ir Kauno teatralai

J. Jankelaitytė / D. Stankevičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Penktadienio vakarą Valstybiniame Šiaulių dramos teatre pasveikinti didžiausią įspūdį praėjusiais metais palikę teatralai. Pagrindinė Lietuvos teatro šventė yra keliaujanti – į Šiaulius ji atvyko po stotelių Panevėžio, Klaipėdos, Kauno teatruose.

Iš viso įteikta 17 profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų – Auksinių scenos kryžių – ir Boriso Dauguviečio auskaras. Nominacijų buvo 46, o siūlymų joms – 104. Tai rekordinis skaičius.

Siūlymus skirti premijas vertino LR kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko sudaryta devynių narių komisija: teatrologė Margarita Alper, šokio kritikė Goda Dapšytė, teatrologė Lina Klusaitė, muzikos kritikė Rasa Murauskaitė, teatrologas Martynas Petrikas, scenografė Jūratė Račinskatė, teatro kritikė Ingrida Ragelskienė, šokio kritikas, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius, aktorius Remigijus Vilkaitis.

Kaunui apdovanojimuose atstovavo nemažas nominacijų skaičius, o Auksiniais scenos kryžiais šventinį vakarą pasipuošė šią savaitę „Fortūnos“ statulėle jau įvertinta Jovita Jankelaitytė (už Chajos vaidmenį spektaklyje „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, teatras „Utopia“), kaunietės režisierės Gintarės Minelgaitės vadovaujama kamerinės operos „α“ („Alfa“) kūrybinė grupė bei Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklio „Užburtas kalnas“ kūrybinė grupė. Pastaroji pirmadienį Kaune taip pat apdovanota „Fortūnos“ statulėle.

Auksinius scenos kryžius už 2018 metų darbus pelnė:

Boriso Dauguviečio auskaras įteiktas garso menininkui Arturui Bumšteinui.

Režisierius

Oskaras Koršunovas (už spektaklio „Rusiškas romanas“ režisūrą, Lietuvos rusų dramos teatras)

Eimuntas Nekrošius (už spektaklio „Kalės vaikai“ režisūrą, Klaipėdos dramos teatras)

Elmārs Seņkovs (už spektaklio „Mama Drąsa“ režisūrą, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo)

Karolina Kontenytė (už Lotės vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Gabrielė Ladygaitė (už Mari vaidmenį spektaklyje „Mari Kardona“, Kauno miesto kamerinis teatras)

Nelė Savičenko (už Sofjos Tolstajos vaidmenį spektaklyje „Rusiškas romanas“, Lietuvos rusų dramos teatras)

Dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo)

Valentinas Masalskis (už tėvo vaidmenį spektaklyje „Autonomija“ ir Marko Rothko vaidmenį spektaklyje „Raudona“, Valstybinis jaunimo teatras)

Darius Meškauskas (už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“, Klaipėdos dramos teatras)

Valentin Novopolskij (už vaidmenis spektakliuose „Y: Alisa“, Oskaro Koršunovo teatras, ir „Rusiškas romanas“, Lietuvos rusų dramos teatras)

Dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo)

Jovita Jankelaitytė (už Chajos vaidmenį spektaklyje „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, teatras „Utopia“)

Viktorija Kuodytė (už vaidmenį spektaklyje ,,Autonomija“, Valstybinis jaunimo teatras)

Regina Šaltenytė (už Marijos vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo)

Severinas Norgaila (už vaidmenis spektaklyje „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

Rytis Saladžius (už vaidmenį šokio spektaklyje „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Mantas Zemleckas (už Kitelio vaidmenį spektaklyje „Getas“ ir vyro vaidmenį spektaklyje „Keturi“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, teatras „Utopia“)

Scenografas(-ė)

Marius Nekrošius, Nadežda Gultiajeva (už scenografiją ir kostiumus spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Goda Palekaitė (už scenografiją spektakliams „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, ir „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Reinis Suhanovas (už spektaklio „Mama Drąsa“ scenografiją, Klaipėdos dramos teatras)

Kompozitorius(-ė)

Sven Helbig (už muziką šokio ir muzikos spektakliui „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatras)

Antanas Jasenka (už muziką šokio spektakliui „Sprendimas“, Kauno šokio teatras „Aura“, ir spektakliui „Rusiškas romanas“, Lietuvos rusų dramos teatras)

Anatolijus Šenderovas (už muziką spektakliui „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras, teatras „Utopia“)

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas

Eugenijus Sabaliauskas (už šviesų dizainą spektakliams „Rusiškas romanas“, Rusų dramos teatras, ir „Aklieji“, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras)

Rimas Sakalauskas (už vaizdo projekcijas spektakliui „Mama Drąsa“, Klaipėdos dramos teatras)

Vilius Vilutis (už šviesų dizainą spektaklyje „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Opera / operetė / miuziklas

Kamerinės operos „α“ („Alfa“) kūrybinė grupė

Aistė Pilibavičiūtė (už Iljos vaidmenį operoje „Idomenėjas“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Mindaugas Rojus (už Herkaus Manto vaidmenį operoje „Prūsai“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Choreografas (-ė)

Birutė Letukaitė (už šokio spektaklio „Sprendimas“ choreografiją, Kauno šokio teatras „Aura“)

Alban Richard, Agnija Šeiko (už šiuolaikinio šokio spektaklio „Pareiškiu-Brandir“ choreografiją, Šeiko šokio teatras)

Jo Strømgren (už spektaklio „Durys“ choreografiją, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Baleto artistas (-ė) / šokio atlikėjas (-ė)

Mantas Daraškevičius (už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, ir Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Jonas Laucius (už Lankadamo vaidmenį balete „Korsaras“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, ir už Džono vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Vilma Pitrinaitė, Mantas Stabačinskas ir Darius Algis Stankevičius (už šokio spektaklio „Somaholidays“ atlikimą)

Nacionalinė dramaturgija

Agnius Jankevičius (už spektaklio „Mari Kardona“ dramaturgiją, Kauno miesto kamerinis teatras)

Aleksandr Špilevoj (už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją, Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

Spektaklio „Y: Alisa“ kūrybinė grupė (Oskaro Koršunovo teatras)

Teatras vaikams ir jaunimui

Eglė Kižaitė (už spektaklius vaikams „Būtybės“, „OP!“, „Vėjai švilpia apie draugystę“ ir „Vėjai švilpia apie mažus atradimus“)

Spektaklio „Riešutų duona“ kūrybinė grupė („Keistuolių teatras“)

Agnija Šeiko (už šokio ir muzikos spektaklį „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatras)

Lėlių ir objektų teatras

Spektaklio „Doriano Grėjaus portretas“ kūrybinė grupė (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Spektaklio „Sibiro haiku“ kūrybinė grupė („Stalo teatras“)

Spektaklio „Užburtas kalnas“ kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras).

Padėkos premija už indėlį į teatrą

Vladas Bagdonas

Debiutas / Jaunasis menininkas

Gildas Aleksa (už spektaklių „Otelas“ ir „Zygfridas“ režisūrą, Teatronas, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras)

Andra Kavaliauskaitė (už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą, Alytaus miesto teatras)

Antanas Obcarskas (už spektaklio „Voicekas“ režisūrą, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Penktadienio vakarą Kaune rastas negyvo žmogaus kūnas

„Žalgirio“ trenerių proto išbandymas: pratęsimo prireikė ir čia (video)

Knygų išparduotuvės Kaune – puiki idėja dovanų paieškoms

Nepažįstamieji iš kauniečio nugvelbė tūkstantinę sumą

Kauno valstybinis muzikinis teatras į savo sceną sugrįžo ambicingai

VDU kyla į protestą: kviečia jungtis visus šalies universitetus

Kauno bendrovė statys 200 kambarių viešbutį Anglijoje

Kauno geležinkelio stoties terminalą pasiekė Vokietijos karinė technika

„KEKS 2022“ kalėdiniame padėkos vakare netrūko spalvų ir gerų emocijų

Už tautiečių nužudymą Kaune teisiamam ukrainiečiui siekiama skirti griežčiausią bausmę