Nuo kitos savaitės įsigalios pokyčiai vairuotojams – baus stipriau – Kas vyksta Kaune

Nuo kitos savaitės įsigalios pokyčiai vairuotojams – baus stipriau

delfi.lt 2019/03/29 17:09
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Balandžio 1-oji, pirmadienis, kertinė data, kai pasikeis nemažai Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) punktų, leisiančių sugriežtinti nedrausmingiems vairuotojams skiriamas baudas.

Neblaivius baus iš peties

Balandžio pradžioje įsigalioja nuostata, leisianti kur kas griežčiau nei iki šiol bausti tuos, kurie vairuoti sėdo išgėrę. Iki šiol tokiems vairuotojams buvo skiriama 300-450 eurų bauda bei 1-1,5 metų teisės vairuoti atėmimas.

Nuo balandžio 1-osios 0,4-1,5 promilės į alkoholio matuoklį įpūtę (arba apsvaigę nuo narkotinių medžiagų) vairuotojai sulauks kur kas didesnės – 800-1100 eurų – baudos ir turės praleisti 1-1,5 m. bei teisės vairuoti.

Dar griežtesnė bausmė laukia tų, kurie neblaivūs vairuodami sukėlė eismo įvykį (kuriame nebuvo sužeisti žmonės ar padaryta didelė žala). Tokiems numatyta 1200-1500 eurų bauda bei teisės vairuoti atėmimas 3-5 metams. Be to, gali būti konfiskuojama ir transporto priemonė.

Didesnė bauda už antrą kartą

Nuo balandžio 1-osios griežtėja atsakomybė tiems, kurie jau kartą bausti už vairavimą apsvaigus ir nuo jų padaryto nusižengimo nepraėjo metai.

Taip pat griežčiau baudžiami bus ir tie vairuotojai, kuriems teistumas už padarytą nusikaltimą esant neblaiviam dar neišnyko.

Tokių vairuotojų laukia 1000-1500 eurų bauda ir teisė vairuoti bus atimta 3-5 metams.

Skirs baudžiamąją atsakomybę

Jeigu neblaiviu pripažintas (į alkoholio matuoklį įpūtęs daugiau nei 0,41 promilės) vairuotojas sukelė eismo įvykį, kuriame padaryta didelė turtinė žala, buso sutrikdyta žmonių sveikata ar žmonės žuvo, toks vairuotojas turės atsakyti jau nebe pagal Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), bet pagal Baudžiamąjį kodeksą (BK).

Drauge nuo balandžio 1-osios ištaisyta įstatymų spraga, numačiusi, kad blaivumą pasitikrinti atsisakęs asmuo buvo baudžiamas remiantis ANK nuostatomis. Dabar atsisakiusiam tikrintis blaivumą vairuotojui, kuriam buvo nustatyti neblaivumo požymiai, taip pat gresia baudžiamoji atsakomybė. Jam gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas metams, be to, transporto priemonės konfiskacija ir teisės vairuoti atėmimas iki penkerių metų.

Be „teisių“ – iki 5 metų

Nuo balandžio 1-osios dienos griežtėja ir BK nuostatos, apibrėžiančios vairuotojo, kuriam alkoholio matuokliu nustatytas 1,51 promilės ar didesnis neblaivumas.

Nuo šiol tokiam vairuotojui skiriama baudžiamoji atsakomybė: jis baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Be to, tokiam vairuotojui gali būti atimta teisė vairuoti iki 5-erių metų ir konfiskuota transporto priemonė.

Ėmėsi vairuojančių pavojingai

ANK pakeitimai apibrėžė, kaip vertinti pavojingai ir chuliganiškai vairavusius vairuotojus.

Vairavimas vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius KET pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose draudžiama lenkti, vairavimas neteisėtai organizuotose lenktynėse užtrauks 170-230 eurų baudą, o teisė vairuoti bus atimta 3-6 mėnesiams.

Tokia pat bauda baudžiami pavojingą situaciją sukėlę (t. y. privertę kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti) vairuotojai. Analogišką baudą gaus ir tie, kurie pavojingą situaciją sukėlė įvažiavę į priešpriešinio eismo juostą pažeisdami KET reikalavimus.

Jei šitaip prasižengs teisės vairuoti neturintys asmenys, jų laukia 450-600 eurų bauda.

Chuliganams baudos išaugo

Didesnės baudos laukia tų, kurie pavojingai vairuoja iš chuliganiškų paskatų. Tokių vairuotojų nuo balandžio 1-osios laukia 450-550 eurų bauda ir teisės vairuoti atėmimas 1-2 metams.

Neturintys teisės vairuoti ir chuliganiškai kelyje elgęsi vairuotojai užsitrauks 750-1000 eurų baudas.

Jeigu nustatyta, kad pavojingai vairavo neblaivus asmuo (arba taip vairavęs asmuo vengė blaivumo patikrinimo), jo laukia 900-1200 eurų bauda ir teisės vairuoti atėmimas 2-3 metams.

Nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų apsvaigę ir chuliganiškai vairavę vairuotojai gaus 1200-1500 eurų baudą, o teisė vairuoti bus atimta 3-5 metams.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA