Pretendentų į prezidentus parašai surinkti: barjerą įveikė ne visi – Kas vyksta Kaune

Pretendentų į prezidentus parašai surinkti: barjerą įveikė ne visi

BNS 2019/03/28 18:57
DELFI montažas

Įstatyme nustatytą parašų skaičių dėl kandidatavimo į prezidentus Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) iki termino pabaigos įteikė devyni politikai. Iš viso surinkti bent 20 tūkst. parašų siekė 13 pretendentų dalyvauti prezidento rinkimuose.

Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius bei parlamentaras Petras Gražulis pripažino nesurinkę parašų, taip pat reikiamo skaičiaus nepristatė pretendentais užsiregistravę Kazimieras Juraitis ir Alfonsas Butė. Kandidatais bus registruojami surinkusieji ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Iki termino pabaigos ketvirtadienį parašų lapus preliminariai su reikiamu jų skaičiumi VRK pateikė: ekonomistas Gitanas Nausėda, premjeras Saulius Skvernelis, parlamentarai Ingrida Šimonytė, Mindaugas Puidokas, Naglis Puteikis, eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, europarlamentarai Valdemaras Tomaševskis, Valentinas Mazuronis, filosofas Arvydas Juozaitis.

Didžioji dalis jų pristatė gerokai daugiau parašų, nei reikalauja įstatymas, tačiau paskutinę akimirką parašų lapus atnešęs N. Puteikis jų surinko su nedideliu rezervu. Kaip BNS informavo VRK vadovė Laura Matjošaitytė, N. Puteikis surinko 10 tūkst. 727 elektroninių parašų ir 10 tūkst. 585 popieriniuose lapuose surinktų parašų.

Paprastai dalis parašų būna išbrokuojami, nes nepateikti visi reikalingi duomenys, padaroma klaidų pildant duomenis, todėl ar N. Puteikis galės toliau dalyvauti rinkimuose, paaiškės vėliau. „Reikėtų vertinti ir turbūt atliksime ir parašų lapų skenavimą, vizualiai tikrinsime, ar yra reikiamas skaičius“, – BNS sakė VRK pirmininkė.

Parašus pretendentai galėjo rinkti daugiau nei mėnesį popieriniuose parašų lapuose, taip pat buvo galima pasirašyti elektroniniu būdu rinkėjo puslapyje jungiantis per el. valdžios vartus.

Kaip yra sakiusi VRK vadovė L. Matjošaitytė, komisija netikrins visų pretendentų surinktų parašų: ties 20 tūkst. patikrintų galiojančių parašų riba bus konstatuojama, kad įstatymo reikalavimas įvykdytas. Galutinį kandidatų į prezidentus sąrašą VRK skelbs balandžio 12 dieną.

Būtiną parašų kiekį vien elektroniniu būdu yra surinkę du pretendentai: konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė (per 40 tūkst. parašų) bei ekonomistas Gitanas Nausėda (per 24 tūkst. parašų). G. Nausėda iš viso įteikė per 40 tūkst. parašų, I. Šimonytė – daugiau kaip 68 tūkstančius.

„Valstiečių“ kandidatas premjeras S. Skvernelis parašus popieriniuose lapuose surinko apie 30 tūkst. parašų. Elektroninėje erdvėje už S. Skvernelį pasirašė per 6 tūkst. žmonių.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis surinko apie 30 tūkst. parašų, apie 29 tūkst. parašų surinko eurokomisaras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis .

Filosofas A. Juozaitis surinko apie 36 tūkst. parašų, europarlamentaras V. Mazuronis – apie 25 tūkst. parašų, Seimo narys Mindaugas Puidokas – apie 29 tūkst. parašų.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT