Į Kauno „Akropolį“ grįžta Lietuvos dizaineriai: atskleidė, į kokius pirkinius verta žvalgytis – Kas vyksta Kaune

Į Kauno „Akropolį“ grįžta Lietuvos dizaineriai: atskleidė, į kokius pirkinius verta žvalgytis

Organizatorių nuotr.

Apie baltos spalvos triumfą, skrybėlių bei džinso sugrįžimą, atsisveikinimą su leopardo raštais ir tai, kaip būti stilingu žmogumi kardinaliai nekeičiant savo drabužinės, o ją tiesiog papildant keliais esminiais atributais – interviu su mados tendencijų prognozuotoja-analitike, „Vyrų Mados Savaitės“ organizatore Marija Palaikyte.

Ji savo įžvalgomis dalinsis ir šį savaitgalį Kauno „Akropolyje“ vyksiančiame mados POP-UP „Designer Space“. Apsilankiusių čia lauks dar daugiau M. Palaikytės patarimų, daugybė puikių pirkinių, kūrybinės nuotaikos ir susitikimų su mados kūrėjais.

Renginys vyks kovo 30–31 dienomis 11-19 val. antrame aukšte, erdvėje prie „Sugamour“.
Lankytojus savo naujienomis ir konsultacijomis džiugins: LYLI by Lilija Larionova, Serge Gandzumian, Kristina Kruopienytė, Diana Paukštytė, LAURA DAILI Vilnius, RUDNĖ, INDIGO, GINGER TALE, Sonata Jewellery, Adele Dagyte Jewellery, Goda Pele ir kitus.

Dominuos drąsios spalvos

M. Palaikytė tikina madą mylinti vienodai, nepriklausomai nuo metų laiko. „Dabar nebėra ribų tarp sezonų, tam tikriems metų laikams ypač būdingų spalvų ar faktūrų. Neretai išsitrina ribos ir tarp to, kas kažkada buvo tik vyriška arba tik moteriška. Vasaros klasika laikoma balta ar marinistinis stilius dabar ypač madingi ir šaltuoju metų laiku, o žiemiškos kailio detalės buvo vasaros tendencijų topuose net keletą metų iš eilės“, – pasakoja M. Palaikytė.

Nors sezoniškumas ir nyksta, visgi ryškios spalvos tradiciškai dar daugybę metų bus neatsiejamos nuo pavasario. Pašnekovės teigimu, šiemet dėmesį reikėtų atkreipti į tris jų. Be baltos Marija siūlo rinktis ir kitas šiemet ypatingai madingas spalvas: „Visų pirma siūlau atkreipti dėmesį į oficialia metų spalva tituluojamą koralinę, tuomet ypač madingą geltoną, oranžinę. Mėgstantiems žaisti naujausių ir labiausiai matomų tendencijų akcentais šiemet siūlomos neoninių spalvų detalės“, – vardija ji.

Vyrams renkantis spalvas irgi rekomenduojama nepamiršti baltos, smėlinių atspalvių. Mėgstantiems rengtis ryškiau siūloma samaninė, geltona, sodriai mėlyna.

Sveika sugrįžusi, hipiška estetika

„Kalbant apie raštus verta paminėti, kad visų jau pamėgtas leopardo raštas keičiamas populiarėjančias zebro arba gyvatės. Taip pat bus ypač madingi taškeliais ir langeliais marginti audiniai. Mada vėl įsileidžia nepamirštamą hipišką estetiką, kurioje gausu džinso bei batikos technika dažytų audinių“, – atskleidžia mados tendencijų prognozuotoja–analitikė.

Mada ypač mėgsta judesio efektą, kai mums judant gyvybę įgauna ir pats drabužis. Tokiam efektui išgauti labai tinka kutai, raukiniai, plunksnos ar šią vasarą į madą grįžtantis tinklinis audinys.

M. Palaikytė išskyrė ir keletą ypatingai pastebimų sezono hitų. Vienas jų – įvairiausių modelių šortai (nuo dviratininko iki klasikinio kirpimo). Kombinezoną galime drąsiai vadinti dar vienu hitu.

„Kalbant apie aksesuarus, ypatingai madingas dviejų rankinių derinimas – mini dekoratyvios ir maksimaliai funkcionalios. Į mados topus žengianti avalynė – platformos, batai mažu žemu plonu kulniuku bei ilgaauliai (iki kelių, ne virš jų), po truputį grįžta kvadratinė batų „nosis“, – vardijo ji.

Su kuo derėtų atsisveikinti

Paklausta, ką šiemet derėtų kišti į spintos gilumą, M. Palaikytė paaiškina, kad paprastai nemadinga yra tai, kas buvo ypač įkyriai madinga ankstesnį sezoną. Ji tai vadina „smūginėmis tendencijomis“, kurios paverčia rūbus ar detales ypač atpažįstamais, todėl ir greitai pabostančiais.

„Aš siūlyčiau atsisakyti siaurų raudonos ar baltos spalvos rėmeliu apvestų akinių, kurie nugulė kone ant visų veidų pastaraisiais metais, kailiukais puoštos sportinio tipo avalynės ir išdidintų milžiniškų baltų sportinių batų, kurie buvo praeito sezono topas“, – vardijo ji, pridurdama, kad turėti šiuos daiktus nėra klaida. Didesnė stiliaus klaida yra ne laiku ir ne vietoje dėvimi arba netinkamo dydžio drabužiai.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA