Iš kauniečių šeimos paimtų vaikų istorija tęsiasi – atžalos bus grąžintos atvirkštine tvarka

Delfi.lt nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Trečiadienį Garliavos seniūnijoje buvo svarstomas Nerijaus ir Lauros Spūdžių vaikų grąžinimo klausimas. Beveik prieš pusmetį Kauno vaikų teisių ir apsaugos tarnybos sprendimu 4 ir 10 metų vaikai buvo paimti dėl vaikams nesaugios aplinkos šeimoje.

Tuo metu, kai buvo priimtas sprendimas, tėvai ketino skirtis ir gyveno atskirai. Atžalos vaikų teisių tarnybos buvo padalinti tėvams po vieną: vyresnysis su tėvu, jauniausias su mama. Vėliau kilus konfliktui abu vaikai iš šeimos buvo paimti.

Trečiadienį atvejo vadyba nutarė abu vaikus tėvams grąžinti, tik atvirkštine tvarka. Nutarta, kad vyresnysis gyvens su mama, o jauniausias su tėvu. Beje, tėvui dėl smurto prieš vyresnįjį pradėtas ikiteisminis tyrimas. Artimiausiu metu vyks vaikų pasirengimo grąžinimui procesas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad dėl šios istorijos – vaikų atėmimo iš šeimos praeitą trečiadienį, tai yra, kovo 20 dieną,  prie Kauno vaikų teisių ir apsaugos tarnybos skyriaus pastato vyko piketas.

Vykstant skyryboms vaikus padalino

DELFI primena, kad praeitų metų spalio 15 dieną poros Kauno vaikų teisių apsaugos tarnyba iš sutuoktinių Lauros ir Nerijaus Spūdžių paėmė 4 ir 10 metų vaikus. Vaikai iš šeimos buvo paimti nustačius, kad jiems šeimoje nesaugu. Vaikų mama teigė, kad grėsmę jiems kėlė agresyvus ir alkoholiu piktnaudžiaujantis tėvas, su kuriuo Laura Spūdienė nebegyvena. Moteris tvirtino, kad jos asmeniu jokių įtarimų dėl netinkamo vaikų auginimo nėra, todėl vaikai paimti neteisėtai. Savo sutuoktinį moters kaltino skyrybų vilkinimu, nes joms įvykus, tėvui tektų mokėti alimentus.

L. Spūdienė su sutuoktiniu jau metus nebegyvena kartu. Moteris tvirtino, kad N. Spūdys nevengdavo alkoholio ir elgėsi agresyviai tiek jos, tiek vaikų atžvilgiu. Kuomet pora pradėjo gyventi atskirai, Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai rekomendavo kol vyksta skyrybų procesas, padalinti vaikus. Teismo sprendimu, jauniausias liko gyventi su mama, o vyresnysis su tėčiu.

„Aš tam prieštaravau. Vieną savaitgalį aš nuvežiau vyresnįjį vaiką tėčiui ir radau jį išgėrusi, todėl nusprendžiau vaiko jam nepalikti. Darbuotojai man sakė, kad jei rasiu išgėrusi, vaiko nepalikti. Vaikas ir pats sakė, kad nenori grįžti pas tėtį, kad jam atsibodo kentėti“, – DELFI pasakojo Laura Spūdienė.

Kilus nesutarimams, vėl įsikišo vaikų teisių apsaugos specialistai ir galiausiai buvo nuspręsta abu vaikus iš šeimos paimti.

Šeima tarnyboms žinoma seniai

„Mes gavome pranešimą iš socialines paslaugas teikiančios įstaigos ir atitinkamai reagavome. Problemos buvo ilgalaikės, buvo teikiamos paslaugos, o situacija negerėjo. Vaikai yra paimami, kuomet jiems nėra saugu likti su nei vienu iš tėvų“, – teigia Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė.

Specialistė teigia, kad šeima vaikų teisių apsaugos darbuotojams yra žinoma nuo 2010 metų. Problemos įvairios. Šiuo metu dėl aplinkybių visumos, kurių atskleisti N. Martišienė teigia negalinti, kol kas vaikai grįžti į šeimą negali. Atvejo vadybos posėdis numatomas artimiausiu metu, bus įvertinamos naujos aplinkybės ir sprendžiamas vaikų grąžinimo klausimas.

Šiuo metu vienas vaikas yra globos namuose, kitas – pas globėją. Mamai su vaikas leidžiama matytis du kartus per savaitę. L Spūdienė teigia, kad vaikai jaučiasi blogai atskirti nuo mamos, susitikimų pabaigoje kabinasi į ją ir nenori paleisti.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Lankytojams suteikta dar viena galimybė pamatyti uždaromą Kauno tunelį

R. Karbauskis apsisprendė, kurį kandidatą į prezidentus siūlys remti „valstiečiams“

M. Tyla įvardijo, koks buvo J. Veklenko „Eurovizijos“ biudžetas

Šančių gyventojus išgąsdino pasirodę sunkvežimiai

Karaliaus Mindaugo prospekte rengiamas draugiškas policijos reidas

Masinis sujudimas tęsiasi - fiksuojama didžiulė kauniečių eilė prie geležinkelio stoties

Beprecedentis įvykis: „Marijos radijas“ užblokavo V. Landsbergio interviu

Atskleisti pirmieji festivalyje „Akacijų alėja 2019“ pasirodysiantys atlikėjai

Šeštadienį V. Putvinskio gatvėje atsivers durys, kiemai ir istorijos

Liūdna žinia norintiems apžiūrėti uždarytą požeminį Kauno tunelį