Antroji santaka kaunietį nuvylė: juokinga, jei nebūtų graudu – Kas vyksta Kaune

Antroji santaka kaunietį nuvylė: juokinga, jei nebūtų graudu

R. Tenio nuotr.

Paskelbus informaciją apie ties Kauno riba tvarkomą Nemuno ir Nevėžio santaką, dalis kauniečių permainas šiame gamtos plote vertino neigiamai. Natūralios gamtos mylėtojai apgailestavo, kad plynuose plotuose nebeliks paukščių ir mažų žvėrelių, o vėjo košiamose pakrantėse – jaukumo. Atsirado kritikuojančių ir kitus čia atliktus darbus.

Kaip teigė Kauno savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė, šios santakos tvarkymo projektu buvo siekiama išsaugoti esamą atvirų vietų augalijos bioįvairovę, o tuo pačiu ir estetinį natūralių augaviečių vaizdingumą bei įrengti infrastruktūrą pažintiniam turizmui.

Netoli Kauno atsivėrė dar viena upių santaka: bus įspūdingas maršrutas 14 nuotr.

„Šiuo metu baigiamas įrengti dviračių – pėsčiųjų takas ir trys apžvalgos aikštelės“, – komentavo R. Savickienė. Paklausus apie vandens turizmo galimybes šioje vietoje, nes persikėlus iš dviejų upių santakos į kitą krantą, lankytojai atsidurtų vaizdingoje Pyplių piliakalnio teritorijoje, specialistė teigė, kad prieplauka santakoje nėra nenumatyta.

Tuo metu atliktiems darbams kritikos pažėrė čia neseniai apsilankęs skaitytojas Dainius. „Idėja gera, bet išpildymas idiotiškas: važiuoti dviračiu labai sudėtinga, pabėrė skaldos ir paliko. Trijose vietose takas įrengtas per žemai Nemuno atžvilgiu, jau dabar būna apsemtas, vadinasi, bus išplautas ir vėl reiks remontuoti, ir vėl tūkstančiai iš miesto biudžeto“, – komentavo vyras.

Jis nurodė, kad santakoje nutiestame kelyje šiuo metu nėra automobilių eismą draudžiančių ženklų, todėl labai patogu visiems ratuotiems iš Raudondvario plento nuvažiuoti tiesiog į draustinį – Nemuno–Nevėžio santaką. Pasak skaitytojo, naujas takas nuo automobilių eismo jau tapo duobėtas.

„Pačioje Santakoje įbetonuotos atramos suoliukams įrengti. Darbai atlikti nekokybiškai ir kelios atramos jau sulaužytos – vėl remontas ir vėl kažkam pajamos, o mums visiems – išlaidos“, – piktinosi skaitytojas.

Darbai Nemuno ir Nevėžio santakoje pasėjo įtarimus: draustinyje ruošiamasi statyboms? 12 nuotr.

Kauno savivaldybės atstovai pakomentavo šiuos kauniečio teiginius. Paaiškėjo, kad sutvirtinto žvyro takas asfaltuojamas nebus ir yra skirtas dviračių eismui, tačiau neigiama, kad įrengtas kelias užliejamas. Savivaldybės atstovų tvirtinimu, automobiliai keliu nevažinėja, nes rangovas po darbo pabaigos pastato įvažiuoti draudžiančią apsaugą. Taip pat buvo patvirtinta, kad atramos suoliukams suprojektuotos per silpnos, todėl dabar betonuojamos iš naujo ir bus papildomai sutvirtintos.

Taip pat savivaldybės atstovai paneigė dar vieną skaitytojo išsakytą darbų trūkumą, kurį jis pastebėjęs Nemuno ir Lampėdžio karjero susijungimo vietoje. Kaunietis teigė, kad ten per žiemą buvo išplauta skalda su visais naujai rudenį patiestais perlaidos vamzdžiais. Pasirodo, kad vamzdžių neišplovė – perlaidos rudenį tiesiog nespėta patiesti ir ji bus įrengta tik šią savaitę.

Papildomai susisiekus su skaitytoju Dainiumi, jis užtikrintai tvirtino, kad perlaida buvo įrengta ir, jo vertinimu, iškart matėsi, jog ji per siaura. „Nesistebiu, kad stipresnė vandens srovė ją išplovė. Taip nutiks ir su keliu, kuris užliejamas bent trijose vietose kiekvieną kartą, kai Nemune Kauno HE pakelia vandens lygį. Iš anksto užprogramuoti taisymo darbai, kurie tuštins mūsų – miestiečių – piniginę“, – savo teisumu neabejojo kaunietis.

Pirmadienio vakarą Dainius informavo, kad po pokalbio su savivaldybe minėtame kelyje atsirado automobilių eismą ribojantys ženklai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.