Strasbūro teismas skelbs, ar Lietuva nepažeidė „agurkinių“ teisių

Asociatyvi / Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį turėtų paskelbti, ar Lietuva nepažeidė „agurkinių“ gaujos narių teisių, kai jie iki teismo nuosprendžio buvo suimti beveik penkerius metus.

Šiuo metu kalintys Saulius Velečka, Norbertas Tučkus, Audrius Petkauskas ir Tadas Petrošius Strasbūro teisėjams pasiskundė, kad jų suėmimas ikiteisminio tyrimo metu truko per ilgai.

„Agurkinių“ nariai taip pat teigia, kad per arešto laikotarpį jiems nepagrįstai nebuvo rengiami sutuoktinių pasimatymai.

Nusikaltėliai buvo suimti 2013 metų sausį įtarus didelio narkotikų ir psichotropinių medžiagų kiekio laikymu ir platinimu pasitelkiant nusikalstamą grupuotę.

Jie iškart buvo suimti ir teismai kas du – tris mėnesius pratęsdavo suėmimus dėl rizikos, kad jie slapstysis nuo teisingumo bei vykdys naujus nusikaltimus.

Byla teismui perduota 2014 metų liepą. Po 41 posėdžio jie 2017 metų gruodį pripažinti kaltais dėl nusikalstamo susivienijimo ir įvairių nusikaltimų, susijusių su narkotikais.

S. Velečka nuteistas kalėti 14 metų ir šešis mėnesius, o kitiems trims pareiškėjams skirtos 13 metų laisvės atėmimo bausmės.

Šių bylų apeliacijos tebenagrinėjamos.

21 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Kauno širdyje surengtas „Laisvės piknikas“ uždarytas su trenksmu

Važiuojant link Jonavos - baisus sunkvežimio ir automobilio susidūrimas

Įvertinkite: šviežiu asfaltu dar kvepiantis Ateities plentas

Orai toliau lepins šiluma: smarkiausiai kais Kaune

Smarkus susidūrimas prie „Megos“ atskleidė vieną problemą

Kaunietė A. Jagelavičiūtė su vyru suka skirtingais keliais

Nemuno salą užtvindė į „Laisvės pikniką“ susirinkę kauniečiai

Bankų kodų kortelių dienos suskaičiuotos

Aiškėja daugiau detalių apie kraupią nelaimę šalia „Megos“ (n-18)

Ateities plentu vėl rieda automobiliai