Fiksuoja skaitytoja: Kauno senamiestyje pabudo gamta

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šylant orams, žiemos pilkumą į užmarštį pamažu veja bundanti augmenija ir gyvūnija, kartais – tokia, kurią sutikti ne itin malonu, ypač centrinėje miesto gatvėje. „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja pirmadienį užfiksavo Senamiestyje besiblaškantį graužiką.

„Kauno senamiestyje pabudo gamta!“ – kiek ironiškai šūktelėjo ilgauodegę Vilniaus gatvėje nufilmavusi Emilija. Pagal dydį, merginos manymu, tai turėtų būti žiurkė. Šioje miesto dalyje tokį graužiką kaunietė teigė mačiusi pirmą kartą.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad žiurkė stebino ir kitus praeivius. Šalia naujai statomo „Marijos radijo“ pastato kiurksojęs gyvūnas atkreipė pro šalį ėjusios poros dėmesį.

Bakstelėta koja, žiurkė šiek tiek pabėgėjo grindiniu, o dar smarkiau ją išbaidė tuoj po to Vilniaus gatve žygiavę vaikai. Graužikas taip pat „trynėsi“ palei čia veikiančią kavinę „Vero Cafe“ – buvo atitipenęs iki pat įėjimo.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad tai ne pirmas pastaruoju metu kauniečių fiksuotas graužikų suaktyvėjimas. Vasario pirmoje pusėje kiek atslūgus šalčiui riebi žiurkė karstėsi ant vieno Šiaurės prospekto daugiabučio lango grotų.

Anksčiau matydavę šiuos graužikus tik rūsyje, Eigulių gyventojai praėjusį mėnesį tvirtino ėmę pastebėti gyvūnus lipant namų sienomis ir su tokiais vaizdais esą susiduria kasdien.

Pernai lapkritį pelę kauniečiai užfiksavo prekybos centre „Molas“. Žmonės tuomet būgštavo, kad iš pažiūros ligotas gyvūnas gali užkrėsti centro lankytojus.

Interneto šaltinių duomenimis, įprastai žiurkės laikosi gerai apibrėžto paros ritmo – maitinasi naktį, maistą įsisavina anksti ryte, o šviesiu paros matu ilsisi, tad dieninis graužikų aktyvumas stebėtinas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

61 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Naujausios žinios

Pagalbos šauksmas: Akademijoje dingo jaunas vyras

Išsamų eksperimentą atlikęs kaunietis nusivylė: ar atsakingi asmenys patys važinėja autobusais?

Kaunietis užfiksavo pėsčiųjų elgesį – komentarų, manau, nereikia

Teismas karo policininkams ir kariuomenės instruktoriams švelnus nebuvo – teks susimokėti baudas

Automobilių pardavimo pokyčiai – reikės specialaus numerio

Rekonstrukcija Aleksote pasiekė piką – uždaromas tiltas

Vyriausybė: stojantiesiems į aukštąsias sąlygos bus vienodos

Graikijoje užgimusią svajonę įgyvendino Kaune

Paskelbti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai: ne visi gali džiaugtis

Pasaulio universitetų reitinge VDU – tarp šalies lyderių