Fiksuoja skaitytoja: Kauno senamiestyje pabudo gamta

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šylant orams, žiemos pilkumą į užmarštį pamažu veja bundanti augmenija ir gyvūnija, kartais – tokia, kurią sutikti ne itin malonu, ypač centrinėje miesto gatvėje. „Kas vyksta Kaune“ skaitytoja pirmadienį užfiksavo Senamiestyje besiblaškantį graužiką.

„Kauno senamiestyje pabudo gamta!“ – kiek ironiškai šūktelėjo ilgauodegę Vilniaus gatvėje nufilmavusi Emilija. Pagal dydį, merginos manymu, tai turėtų būti žiurkė. Šioje miesto dalyje tokį graužiką kaunietė teigė mačiusi pirmą kartą.

Filmuotoje medžiagoje matyti, kad žiurkė stebino ir kitus praeivius. Šalia naujai statomo „Marijos radijo“ pastato kiurksojęs gyvūnas atkreipė pro šalį ėjusios poros dėmesį.

Bakstelėta koja, žiurkė šiek tiek pabėgėjo grindiniu, o dar smarkiau ją išbaidė tuoj po to Vilniaus gatve žygiavę vaikai. Graužikas taip pat „trynėsi“ palei čia veikiančią kavinę „Vero Cafe“ – buvo atitipenęs iki pat įėjimo.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad tai ne pirmas pastaruoju metu kauniečių fiksuotas graužikų suaktyvėjimas. Vasario pirmoje pusėje kiek atslūgus šalčiui riebi žiurkė karstėsi ant vieno Šiaurės prospekto daugiabučio lango grotų.

Anksčiau matydavę šiuos graužikus tik rūsyje, Eigulių gyventojai praėjusį mėnesį tvirtino ėmę pastebėti gyvūnus lipant namų sienomis ir su tokiais vaizdais esą susiduria kasdien.

Pernai lapkritį pelę kauniečiai užfiksavo prekybos centre „Molas“. Žmonės tuomet būgštavo, kad iš pažiūros ligotas gyvūnas gali užkrėsti centro lankytojus.

Interneto šaltinių duomenimis, įprastai žiurkės laikosi gerai apibrėžto paros ritmo – maitinasi naktį, maistą įsisavina anksti ryte, o šviesiu paros matu ilsisi, tad dieninis graužikų aktyvumas stebėtinas.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

61 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Tai portalo „Kas vyksta Kaune“ skaitytojų inicijuota tema. Portalo „Kas vyksta Kaune“ redakcija neatsako už autorių mintis ir išsakomas idėjas, tačiau kviečia dalintis ir reikšti savo nuomonę.

Aktualiausia

Naujausios žinios

Sunkiau nei atrodė: Laisvės alėją bando šveisti jau trečią kartą

Kad Velykų stalas neapkarstų: priminė dažniausiai per maistą plintančias ligas

Su žinoma bendrove Kaune sukirtusi rankomis dėl „Mercedeso“, gavo nemaloniai nustebti

Kauno regiono įmonė turės grąžinti „Agrokoncernui“ šimtus tūkstančių eurų

V. Matijošaitis ir L. Stonkienė papasakojo apie savo meilės istoriją ir ateities planus

Fiksuoja kaunietis: Velykų parkavimo ypatumai miesto centre

Nustatyta, kokio amžiaus gyventojai Lietuvoje turi mažiausią atsparumą tymams

Senovės lietuvių Velykos: primargindavo šimtą kiaušinių ir pramogaudavo į valias

Skaudi nelaimė Petrašiūnuose: visas priekinis stiklas sulindo į vidų

Netikėta idėja Kaunui: loterijoje laimėjus tau, laimėtų ir tavo kaimynas