Didieji Lietuvos miestai išsirinko naujus merus: rinkėjai pasekė Kauno pėdomis

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vėlyvą sekmadienio vakarą suskaičiavus beveik visus savivaldybių tarybų rinkimų II-ojo turo balsus paaiškėjo, kas vadovaus 41 Lietuvos miestų ir rajonų taryboms.

Preliminariai suskaičiavus balsus paaiškėjo, jog didiesiems Lietuvos miestams vadovaus tie patys merai.

Vilniaus miestas

Vilniaus meru sekmadienį antrajai kadencijai buvo perrinktas Remigijus Šimašius.

Negalutiniais duomenimis, R. Šimašius antrajame mero rinkimų ture gavo 59 proc. balsų, už jo oponentą Artūrą Zuoką balsavo apie 40 proc. sostinės gyventojų.

R. Šimašius sakė, kad jo vizijoje Vilnius yra „atviras, draugiškas, į priekį žiūrintis, kūrybingas, ant laisvės pamatų pastatytas miestas“.

„Visą laiką tikėjau pergale ir „planų B“ tikrai neturėjau“, – LRT televizijoje sakė R. Šimašius.

Jis teigė, kad rimtas derybas dėl koalicijos savivaldybės taryboje pradės antradienį.

R. Šimašiui lankantis skirtingų žiniasklaidos priemonių studijose, jo bendražygiai štabe viename sostinės barų paruošė tortą su anglišku užrašu „4 more years“ – tai reiškia „dar ketveri metai“, bare nuolat girdėti šūkiai „Mes laimėjom!“.

Rinkimų komisijai dar skaičiuojant balsus, jo oponentas Artūras Zuokas pripažino pralaimėjęs.

„Aš nelaimėjau, aš pralaimėjau“, – žurnalistams atvykęs pas bendražygius į vieną Vilnius barų sakė A. Zuokas.

„Remigijau, sveikinu“, – pridūrė jis.

A. Zuokas teigė apgailestaujantis, kad „vilniečiai nepasirenka miesto ėjimo į priekį, bet pasirenka laukimo, tyvuliavimo būseną“.

Klaipėdos miestas

Klaipėdos miesto meru trečiai kadencijai perrinktas su visuomeniniu komitetu kandidatavęs dabartinis miesto vadovas Vytautas Grubliauskas, rodo preliminarūs duomenys.

Per antrąjį tiesioginių merų rinkimų turą V. Grubliauskas įveikė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą, Klaipėdos uosto vadovą Arvydą Vaitkų.

Suskaičiavus duomenis 51-oje apylinkėje iš 54-ių, už V. Grubliauską balsavo 55 proc., už A. Vaitkų – 44 proc. rinkėjų.

„Drįsčiau sakyti, kad manyje jie (rinkėjai – BNS) matė tam tikrą stabilumo garantą, neapipintą pažadais, kuriuos, aš manau, gyventojai geba atskirti nuo realybės“, – sekmadienio vakarą BNS sakė V. Grubliauskas.

V. Grubliausko komitetas „Vytautas Grubliauskas ir komanda“ per pirmąjį turą laimėjo devynis mandatus uostamiesčio taryboje, „valstiečiai“ – septynis. Mero komitetas jau paskelbė, kad naujosios miesto valdančiosios koalicijos stuburą jis sudarys su konservatoriais, jie Klaipėdos miesto taryboje turės šešis mandatus.

Panevėžio miestas

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, suskaičiavus balsus 22-ose apylinkėse iš 29, Rytis Račkauskas surinko 59 proc. rinkėjų balsų, jo varžovas parlamentaras Povilas Urbšys – 39 procentus.

„Skaičių kol kas galutinių negaliu įvardyti, bet manau, mes laimėjome. Skaičiai rodo taip, manau, situacija nebepasikeis“, – BNS sakė R. Račkauskas.

Meras yra sulaukęs įtarimų korupcija ir šiuo metu yra nušalintas nuo mero pareigų.

Teisėsauga įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje duota neteisėtų nurodymų tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

R. Račkauskas kaltinimus neigia ir kaltina buvusį bendražygį, buvusį ilgametį Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadovą P. Urbšį siekiu su juo susidoroti.

R. Račkauskas turės ir didžiausią frakciją savivaldybės taryboje – jo komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ savivaldos rinkimuose prieš dvi savaites gavo aštuonis mandatus. Antri liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su penkiais mandatais, trečias – P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“, turėsiantis keturis mandatus taryboje.

Kaunas ir Šiauliai merus išsirinko pirmajame ture

Primename, jog kovo 3-ąją vykęs pirmasis savivaldybos tarybų ir merų rinkimų turas didesnių staigmenų nepateikė nei Kauno, nei Šiaulių gyventojams.

Kauno mieste antrai kadencijai perrinktas visuomeninio rinkimų komiteto „Vieningas Kaunas“ lyderis ir dabartinis miesto meras Visvaldas Matijošaitis, Šiaulių miestui antrą kadenciją vadovaus visuomeninio rinkimų komiteto „Dirbame miestui“ vadovas ir dabartinis meras Artūras Visockas.

Kauno rajone pirmajame rinkimų ture perrinktas dabartinis meras Valerijus Makūnas. Iš viso per pirmąjį rinkimų turą išrinkta 19 miestų ir rajonų merų.

Visi savivaldybių tarybų antrojo turo rinkimų rezultatai skelbiami čia>>>

9 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Pagalbos šauksmas: Akademijoje dingo jaunas vyras

Išsamų eksperimentą atlikęs kaunietis nusivylė: ar atsakingi asmenys patys važinėja autobusais?

Kaunietis užfiksavo pėsčiųjų elgesį – komentarų, manau, nereikia

Teismas karo policininkams ir kariuomenės instruktoriams švelnus nebuvo – teks susimokėti baudas

Automobilių pardavimo pokyčiai – reikės specialaus numerio

Rekonstrukcija Aleksote pasiekė piką – uždaromas tiltas

Vyriausybė: stojantiesiems į aukštąsias sąlygos bus vienodos

Graikijoje užgimusią svajonę įgyvendino Kaune

Paskelbti mokyklinio lietuvių kalbos egzamino rezultatai: ne visi gali džiaugtis

Pasaulio universitetų reitinge VDU – tarp šalies lyderių