Policija ragina kauniečius registruoti vaizdo kameras

Archyvo nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Lietuvos policija pranešė pradedanti naują projektą, kuriuo bus siekiama paskatinti gyventojus deklaruoti turimas kameras, kurios fiksuoja viešas vietas.

„Mūsų tikslas – žemėlapyje turėti tašką su kameros vieta ir nuotrauka, kurioje užfiksuotas vaizdas, ką ta kamera filmuoja. Policijos turima įranga negali aprėpti kiekvieno kiemo, gatvės ar namo, todėl jūsų prisidėjimas mums labai pagelbėtų“, – šeštadienį išplatintame pranešime teigia Policijos departamentas.

Gyventojams siūloma savanoriškai užregistruoti policijoje savo turimą vaizdo stebėjimo kamerą ir taip prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

Tokia gyventojų pagalba, anot Policijos departamento, padės pareigūnams efektyviau ir greičiau ištirti nusikaltimus, pažeidimus ar nelaimingus atsitikimus. Jie galės iš anksto žinoti, į ką kreiptis norint gauti svarbios informacijos.

„Policija nematys, ką fiksuoja jūsų kamera. Tačiau nutikus įvykiui, mes paprašysime įrašo, kurį galimai užfiksavo jūsų vaizdo kamera. Registruodami kamerą, jūs neprisiimsite papildomų įsipareigojimų, nepatirsite jokių išlaidų“, – teigia departamentas.

Policija taip pat patikina, kad gyventojų pateikta informacija apie turimas vaizdo kameras bus žinoma tik jai, žmonių duomenų saugumas bus užtikrintas.

Kameros registruojamos internetu, portale e-policija.

20 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausios žinios

Šokiruojantys vaizdai Kauno senamiestyje vertė miestiečius trumpam sustoti (foto)

Naikinamos žalios rodyklės - ne vienintelė naujovė: sankryžose į dešinę suksime kitaip

URM vardu melagingai pranešta apie prašymą į Lietuvą perkelti branduolinius ginklus

Viešosios paslaugos peržengia savivaldybių ribas

Lietuva už kelis šimtus milijonų pirks naujus JAV sraigtasparnius

Žemaičių plente kelio nepasidalino mokomasis ir krovininis automobiliai

Dviratininko sankryžoje nepraleidusiam kauniečiui pamoka įsimins: teismas priteisė įspūdingą sumą

Kaune sustabdytos nelegalios daugiabučio statybos

Penkios garderobo tendencijos šį rudenį pagal Newmood stilistus

Sugedęs naujas troleibusas užkišo Šv. Gertrūdos gatvę (papildyta)