Kauno klinikose – fantastinio filmo verta sistema: naudoja moderniausios pasaulio ligoninės

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno klinikose trečiadienį pristatyta dokumentų, kraujo ir audinių mėginių transportavimui ligoninės viduje skirta pneumatinio pašto sistema. Darbuotojai nuo šiol galės patausoti kojas, mat tokiam perdavimui tinkami objektai „skrieja“ daugiau nei 90 klinikų skyrių apraizgiusiais vamzdžiais, kurių bendras ilgis siekia 8,5 km.

Tai, klinikų atstovų teigimu – ilgiausia tokio tipo sistema Lietuvoje. Pneumopaštas skirtas pagreitinti dokumentų, kraujo ir audinių mėginių transportavimą ligoninės viduje – tai palengvina darbuotojų gyvenimą ir paspartinta gydymo įstaigos procesus.

Kauno klinikų pneumopašto sistema jungia 91 Kauno klinikų skyrių, o dokumentus ir mėginius išsiųsti galima iš 107 stotelių. Laboratorinės medicinos klinikoje įrengtos 5 stotys, kurias kraujo ir audinių mėginiai pasiekia beveik 6 m/s greičiu.

„Kauno klinikos yra miestelio tipo ligoninė, išsidėsčiusi 36 ha teritorijoje, todėl dokumentų ir mėginių transportavimas užtrukdavo pakankamai ilgai. Nors pneumopaštas nėra nauja sistema, šiais laikais ją naudoja moderniausios pasaulio ligoninės, optimizuodamos transportavimo procesą įstaigos viduje, – pasakojo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

– Kauno klinikų veikla yra orientuota į pacientą, dėl to priimami vadybiniai sprendimai užtikrina efektyvesnę veiklą tam, kad kuo daugiau laiko būtų skiriama būtent jam.“

Skubios pagalbos skyriaus (SPS), kuriame kraujo ar audinių mėginiai iš pacientų imami visą parą, darbuotojams anksčiau tekdavo medžiagą tyrimams nešioti kas pusvalandį. Tas laikas, kurį „suvalgydavo“ dokumentų ar mėginių nešiojimas iš vieno skyriaus į kitą, dabar gali būti skiriamas pacientui.

„Jaučiame didelį proceso palengvinimą, kai dėl kiekvieno mėgintuvėlio nereikia eiti į kitame ligoninės korpuse esančias laboratorijas“, – džiaugsmo neslėpė SPS vyresnioji slaugytoja-slaugos administratorė Liana Mitkienė.

Šiuo metu analogiškos apimties pneumatinio transportavimo sistemos Lietuvoje nėra. „Ilgiausia pneumopašto vamzdyno trasa siekia apie 2,3 km. Vamzdžiais skrieja specialios kapsulės, į kurias sandariai sudedami dokumentai arba kraujo, audinių mėginiai ir siunčiami į norimą skyrių“, – sistemos veikimo principą aiškino Kauno klinikų Elektros ūkio skyriaus vadovas Ramūnas Jasulevičius.

Pneumopaštu gali naudotis visi darbuotojai, kuriems reikia pristatyti dokumentus arba mėginius į kitą skyrių ar laboratorijas. Sistemą Kauno klinikos įsirengė savo lėšomis, projektas atsiėjo 598 950 eurų. Ligoninės atstovai tikisi, kad per mėnesį kapsulės bus išsiųstos daugiau nei 50 tūkst. kartų, šiuo metu atliekama apie 1600 siuntimų per dieną.

109 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Veiksmo filmo scenarijus Kaune: „Mercedes-Benz“ sustojo tik peršovus padangas

Palemono gyventojus išgąsdino ore sklindantys juodi dūmai

Baranausko gatvėje susidūrus dviems transporto priemonėms stoja eismas

VDU Bonatikos sode atogrąžų drugių paroda (foto)

Seimas nusprendė: biudžetinių įstaigų nekilnojamasis turtas apmokestinimas nebus

LKL smerkia incidento provokatorius ir skiria griežtus įspėjimus klubams

Policija prašo pagalbos: ieškoma, kas iš spintelės pavogė moters rankinę

Kauno centrinis paštas perkeliamas į Karaliaus Mindaugo prospektą

Po evakuacijos „Akropolyje“ nedirba kelios parduotuvės

Meno paroda netradicinėje vietoje žinomus žmones išprovokavo svajoti