Populiarus prekybos tinklas paruošė naujovę: piniginę bus galima palikti namie

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Nei nuolaidų kortelės, nei mokėjimo kortelės, nei grynųjų. Taip jau galima apsipirkti „Maximoje“ parsisiuntus mobiliąją programėlę.

„Maxima grupės“ vadovas Dalius Misiūnas pasakojo, kad viena iš prekybos tinklo ruošiamų naujovių – mobilioji programėlė. Jis tikino, kad ši naujovė palengvins apsipirkimą, nes ten integruota ir lojalumo dalis, ir atsiskaitymo. Tad DELFI jau parsisiuntė ir išbandė, kaip išties ši inovacija veikia.

Programėlė šiuo metu pristatoma kaip vis dar veikianti bandomojoje stadijoje, tačiau ją jau galima parsisiųsti nemokamai tiek iš „Google Play“, tiek iš „App Store“. Informuojama, kad programėlė padės rasti artimiausią dirbančią parduotuvę, sekti savo išlaidas, t. y. matyti apsipirkimų istoriją, kiek sutaupyta su nuolaidų kortele, kiek sukaupta pinigų. Taip pat susiejus su „Ačiū“ kortele matomos ne tik bendros siūlomos akcijos, bet ir individualūs pasiūlymai. O susiejus su mokėjimo kortele galima ir atsiskaityti už prekes.

Parsisiuntus programėlę laukia pluoštas taisyklių. Nurodoma, kad jei programėle naudojamasi anonimiškai, nesusiejant su „Ačiū“ kortele, tuomet „Maxima“ gaus tik apibendrintus kliento duomenis – amžiaus grupė, regionas. Kitu atveju, prekybos tinklas galės matyti ir jūsų pirkinių istoriją.

Programėlė taip pat prašys prieigos prie trumpųjų žinučių (SMS), kameros, buvimo vietos, biometrinių duomenų (piršto antspaudo). Nurodoma, kad šių duomenų reikia norint nuskenuoti QR kodą, nustatyti artimiausią parduotuvę, informuoti apie pasiūlymus, ar vietoj saugos kodo suteikti galimybę naudotis pirštų antspaudu.

Taip pat informuojama, kad su paskyra galima susieti tik vieną mokėjimo kortelę – VISA, VISA Electron ir MasterCard, išskyrus Maestro. O atsiskaitymo programėle suma negali viršyti 150 Eur. Siejant paskyrą su mokėjimo kortele asmuo yra nukreipiamas į savo banko puslapį, kuriame turi suvesti prisijungimo duomenis.

Mokėjimo kortelės saugumui užtikrinti paskyroje taip pat paprašoma susikurti keturių skaičių saugos kodą – skaičiai negali būti vienodi, einantys paeiliui ar vienodų skaitmenų porų sekos. Jeigu keturis kartus iš eilės neteisingai suvedamas kodas, tuomet programėlė užblokuojama 10 minučių.

Naudojant programėlę reikia nuskenuoti QR kodą. Savitarnos kasose jis matomas ekrane, o apsiperkant pas kasininkę reikia informuoti, kad norėsi atsiskaityti programėle.

DELFI išbandė atsiskaityti programėle poroje parduotuvių. Mobiliojo nebūtina laikyti šalia ekrano, QR kodas nuskenuojamas ir per didesnį atstumą, užfiksuojama „Ačiū“ paskyra bei pritaikomos nuolaidos. Tuomet pasiteiraujama, ar bus norima apmokėti mobiliąja programėle. Pasirinkus šį būdą, įvedamas saugos kodas ir per kelias sekundes užskaitomas apmokėjimas. Po jo gaunamas elektroninis laiškas su apsipirkimo informacija.

Galutinė versija – netrukus

„Maximos“ vadovė Kristina Meidė DELFI tikino, kad atsiskaitymas mobiliąja „Maximos“ programėle – visiškai saugus, nes banko kortelę prie programėlės galima pridėti tik įvedus iš banko, kurio paslaugomis klientas naudojasi, gautą saugos kodą.

Pasak jos, ši testinė programėlės versija paleista praėjusią savaitę, tinka tiek „Android“, tiek „iOS“ operacinėms sistemoms. Teigiama, kad šiuo metu renkama klientų nuomonė ir nuo to priklausys, kokių dar funkcionalumų pasiūlys programėlė.

„Šiuo metu tikriname kaip veikia esantys funkcionalumui, stebimas ir tobulinamas jų veikimas. Galutinę programėlės versiją planuojame paleisti artimiausiu metu. Bene svarbiausias ir naudingiausias programėlės privalumas – galimybė prie programėlės prijungti banko kortelę ir atsiskaityti už pirkinius, kurių vertė neviršija 150 eurų. Tad jau dabar, einant apsipirkti į „Maximos“ parduotuves, galima pamiršti piniginę – nuolaidoms gauti ir už pirkinius atsiskaityti pakanka išmaniojo įrenginio, palaikančio mobilųjį interneto ryšį. Atsiskaitant už prekes programėle visada ir nepriklausomai nuo sumos reikės arba suvesti saugos kodą, arba mokėjimą patvirtinti piršto antspaudu, naudojant telefono biometrinę funkciją, – komentuoja K. Meidė.

– Atsiskaitant už prekes, klientui reikia nuskenuoti kasos ekrane atsiradusį QR kodą bei savo telefone pasirinkti pasirodžiusią galimybę pirkinių krepšelio sumą apmokėti prie programėlės prijungta banko kortele. Tuomet telieka telefono ekrane įvesti kliento sugalvotą saugos kodą arba atsiskaitymą patvirtinti nuskaitant biometrinius duomenis, jei naudojamas išmanusis prietaisas tokį funkcionalumą palaiko. Viskas, jūsų pirkiniai apmokėti. Atsiskaityti programėle nebus galima už trečiųjų šalių virtualias prekes bei paslaugas, tokias kaip renginių bilietai, pramogų bei kitų paslaugų kuponai ir pan.“

Kol kas atsiliepimai apie programėlę esą daugiausia teigiami – atsiskaitoma paprastai, greitai. Kai kurie klientai komentuoja, kad pasigenda galimybių susieti paskyrą su daugiau mokėjimo kortelių, kiti norėtų piršto antspaudo funkcijos vietoje saugos kodo. Taip pat pastebima, kad jeigu kiekviena parduotuvė kurs savo atskirą programėlę atsiskaitymui, tai ilgainiui bus painiava tarp visų programėlių.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

61 KOMENTARAS
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Atvira liepsna dega „Kėdainių grūdų“ sandėlys (foto, video)

Kauno apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl D. Dimavičiaus smurto prieš žmoną

Sunkūs laikai atėjo ir už maistą nesusimokėjo: pareigūnai prašo pagalbos

Pradedamas naujas tyrimas: kauniečius kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Susidūrimas netoli VI forto žiedo: dėl sužalojimų vyras pristatytas į gydymo įstaigą

„Valstiečių“ taryba patvirtino: rinkimų sąrašą ves premjeras S. Skvernelis

Buvusio Kauno klinikų paciento dėka išgelbėtas ligonis Šveicarijoje

Teismas Kauno darželių įkainių nenagrinės – bylą nutraukė

R. Karbauskis savo vienmandatę atiduoda „Vieningam Kaunui“

Mįslinga vagystė Kauno „Akropolyje“: iš kirpyklos pagrobęs šunį, įkaite paėmė ir moterį