„Sostinės“ griovimas miesto centre: ar ne per daug dulkių? – Kas vyksta Kaune

„Sostinės“ griovimas miesto centre: ar ne per daug dulkių?

Stopkadras

Kauno centre įsibėgėję buvusio prekybos ir pramogų centro „Sostinė“ griovimo darbai šalimais gyvenantiems bei dirbantiems žmonėms metė nemenką iššūkį. Technikai ėmus ardyti pastato gelžbetonio konstrukcijas, kauniečiai galėjo pasijusti tarsi Sacharoje – ore pasklido tiršti dulkių debesys.

„Kas vyksta Kaune“ pasiteiravo Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos, ar šitaip „purvinai“ plušėdami statybų rangovo UAB „Mitnija“ darbininkai nepažeidžia jokių saugos reikalavimų, nekelia pavojaus savo ir aplinkinių sveikatai. Inspekcijos Kauno departamento Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas Antanas Ramanauskas portalui pateiktame komentare pirmiausia nurodė, kad formaliai griovimo darbai vykdomi teisėtai, mat jie numatyti statyboms išduotose leidimuose.

Kaip tvirtino A. Ramanauskas, Maironio g. 19 vykdomo pastato rekonstravimo, keičiant paskirtį iš prekybos į viešbučių, projekto Nr. 0416, pagal kurį išduotas statybą leidžiantis dokumentas Nr. LRS-21-181217-00257, sudėtyje numatytas pasirengimas statybai ir statybos darbų organizavimas ardant esamas konstrukcijas (projekto dalis Nr. 0416-01-TP-SO-AD).

Darbai pajudėjo: vietoje „vaiduoklio“ miesto centre iškils didžiausias viešbutis Kaune 18 nuotr.

„Statybų projekte numatyti esamų konstrukcijų ardymo paruošiamieji darbai: statybvietė aptveriama nuo Maironio gatvės ir šalia esančių pastatų vidiniuose kiemuose, įrengiami pėsčiųjų praėjimo takai ir perėjos, įspėjamieji ženklai apie vykdomus statybos darbai, automobilių eismo ir pėsčiųjų judėjimo kryptį nurodantys kelio ženklai, kuriais privalo vadovautis eismo dalyviai“, – statybvietės parengimą apibūdino Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas.

A. Ramanauskas pažymėjo, kad dulkių debesų debesų apskritai išvengiame griaunamo statinio konstrukcijų paviršius nuolat drėkinant vandeniu. Apsauginis tinklas, tuo metu, tvirtinamas prie pastolių arba patikimų konstrukcijų, kas šiuo atveju neįmanoma, kadangi vykdomi mechanizuoti griovimo darbai.

„Naudojamas vikšrinis ekskavatorius su keičiama specializuota ardymo įranga: hidraulinės žirklės, hidraulinis trupintuvas, hidraulinis plaktukas. Pastoliai neįrenginėjami, o patikimos pastato konstrukcijos išardomos“, – darbų specifiką komentavo A. Ramanauskas, patikinęs, kad statybvietėje nuolat naudojama vandens patranka dulkėms „gesinti“.

Kalbant apie darbus esant smarkiam vėjui, Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas nurodė, jog pagal minėtą projekto dalį Nr. 0416-01-TP-SO-AD, „draudžiama dirbti aukštyje ir atvirose vietose, kai vėjo greitis yra 15 m/s ir didesnis, plikšalos, lijundros, perkūnijos, rūko ar blogo matomumo darbo vietose metu ir keliant pavojų darbuotojų saugai ir sveikatai.“

Tuo metu vidutinis vėjo greitis Kaune siekia 4 m/s. Šių nuostatų bei Lietuvos Respublikos darbo kodekso, darbuotojų saugą bei darbo santykius reglamentuojančių įstatymų apskritai kontrolę, kaip tvirtino A. Ramanauskas, vykdo Valstybinė darbo inspekcija, o teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, reikia suprasti, čia ne prie ko.

Jis pridūrė, kad pagal LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. lapkričio 26 d. įsakymą, statybos ar griovimo darbus atliekantys darbininkai turi būti aprūpinti apsauginiais šalmais ir batais su dūriams atspariu padu, akių, veido ir ausų apsauga, respiratoriais, oro pokyčiams atspariais apsauginiais rūbais, šviesą atspindinčiais drabužiais bei saugos diržais.

„Sostinė“ skaičiuoja paskutines dienas - Kauno centre planuojama statyti modernų viešbutį 12 nuotr.

Pagal Darboviečių įrengimo statybvietėje nuostatas, statytojas (užsakovas) privalo ardymo metu paskirti statybos saugos ir sveikatos koordinatorių, kuris kontroliuotų norminiuose teisės aktuose nustatytų darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimų įgyvendinimą. Šio reglamento įgyvendinimą, tikslino Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vedėjas, taip pat prižiūri Valstybinė darbo inspekcija.

Savo ruožtu Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, anot A. Ramanausko, savo kompetencijos ribose nustačiusi pažeidimus galėtų taikyti už pažeidimus administracinio poveikio priemones. Kol kas duomenų apie „Sostinės“ griovėjams paskirtas nuobaudas nėra.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Sponsored Video
Susijusios naujienos
Naujausios žinios
EismAS
112
Laisvalaikis
KULTŪRA
Verslas
Mokslas ir IT
SPORTAS
POLITIKA
 1. Konkurso pavadinimas: „Mieliausio augintinio rinkimai“.
 2. Konkurso organizatorius: MB „KAS VYKSTA“.
 3. Konkurso rėmėjas: KG VET ir QUATRO maistas augintiniams.
 4. Konkursas „Mieliausio augintinio rinkimai“ vyksta 2021 05 03 – 2021 05 30
  • Augintinių nuotraukas galite siųsti 2021 05 03 – 2021 05 16
  • Pirminis balsavimas už visus augintinius vyks: 2021 05 16 – 2021 05 23
  • Finalinis balsavimas už daugiausia balsų surinkusius dalyvius (10 augintinių) vyks 2021 05 24 – 2021 05 30
 5. Prizas skiriamas vienam asmeniui, nepriklausomai nuo to, kiek nuotraukų įkels.
 6. Pagrindinių prizų laimėtojai bus paskelbti 2021 m. gegužės mėn. 30 d.
 7. Dešimt dalyvių, surinkę daugiausiai balsų, bus apdovanoti rėmėjo QUATTRO šunų ir kačių maistu.
 8. Prizai:
  • Šunų kategorija:
   • 1 vieta. Šunų maistas – 60 kg.
   • 2 vieta. Šunų maistas – 30 kg.
   • 3 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Šunų maistas – 10 kg.
  • Kačių kategorija:
   • 1 vieta. Kačių maistas – 30 kg.
   • 2 vieta. Kačių maistas – 20 kg.
   • 3 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 4 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
   • 5 vieta. Kačių maistas – 10 kg.
 9. Specialus prizas įsteigtas MB „KAS VYKSTA“
 10. Dėl prizų atsiėmimo QUATTRO susisieks su konkurso dalyviais jų nurodytais kontaktais.
 11. Konkurso dalyvis norėdamas dalyvauti konkurse turi pateikti šiuos duomenis: Vardas, Pavardė; El. paštas; Kontaktinis telefono numeris; Augintinis: Šuo / katė / kitas.
 12. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad būtų talpinamos ir viešai skelbiamos nuotraukos. Konkurse dalyvauja tik augintinių nuotraukos.
 13. Konkurse dalyvaujantys dalyviai sutinka, kad jų atsiųsta video medžiaga su augintiniais būtų naudojama portalo rengiamoje medžiagoje ir viešinama, tačiau konkurso balsavime nedalyvauja.
 14. Už „Mieliausio augintinio rinkimai” galima balsuoti spaudžiant balsavimo mygtuką. Balsų kiekis yra ribojamas. Iš vieno IP adreso leidžiama balsuoti 10 kartų per parą. Nustačius sukčiavimo atvejį, pasiliekama teisė pašalinti dalyvį ir anuliuoti balsus be perspėjimo.
 15. Tais atvejais kai nepavyksta pateikti nuotraukos per balsavimo formą, galima nuotrauką ir aprašymą siųsti el.paštu konkursas@kasvyksta.lt
 16. Jei atsiunčiamos kelios augintinio nuotraukos, redakcija pasilieka teisę balsavimui teikti vieną nuotrauką savo nuožiūra.
 17. Balsuodamas skaitytojas suteikia konkurso organizatoriui teisę tvarkyti IP adresą konkurso laimėtojo nustatymo ir sąžiningo balsavimo užtikrinimo tikslu.
 18. Kilus įtarimui, kad yra sukčiaujama siekiant surinkti kuo daugiau balsų, redakcija pasilieka teisę pašalinti sukčiaujantį dalyvį iš konkurso.
 19. Konkursas skirtas asmenims ne jaunesniems nei 16 metų.
 20. Konkurso dalyviai ir balsuojantys įsipareigoja laikytis konkurso taisyklių.
 21. Konkurso dalyvis supranta, kad anketoje minimų duomenų pateikimas, jų naudojimas ir viešas skelbimas konkurso metu yra būtina dalyvavimo konkurse sąlyga. Konkurso dalyvis sutinka, kad jo pateikti duomenys būtų publikuojami, viešai skelbiami ir kitaip naudojami dalyvavimo konkurse ir jo laimėtojų nustatymo tikslu. Konkurso dalyviai turi teisę bet kuriuo metu susipažinti su tvarkomais jų asmens duomenimis ir reikalauti juos ištaisyti ar sunaikinti. Dalyviui pareikalavus sunaikinti tvarkomus jo asmens duomenis, dalyvis praranda galimybę toliau dalyvauti konkurse.
 22. Konkurso organizatorius arba rėmėjas pasilieka teisę keisti konkurso taisykles iš anksto viešai apie tai portale KAS VYKSTA informavus dalyvius ir balsuojančius už juos.