„Žalgiris“ įveikė „Buducnost“ ir išplėšė itin reikalingą pergalę (foto) (atnaujinta) | Kas vyksta Kaune

R. Tenio nuotr.

Po mėnesio pertraukos Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygos mačą žaidė „Žalgirio“ arenoje. Penktadienį žalgiriečiai lemiamu metu 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14) parklupdė Podgoricos „Buducnost“ komandą.

Pirmąsias keturias minutes žalgiriečiai produktyviai provokavo pražangas varžovams, tačiau Edgaro Ulanovo ir Thomaso Walkupo rezultatyvių prasiveržimų pirmauti nepakako – 7:7. Ketvirčiui įsibėgėjus prie baudų metimų linijos stojo Aaronas White‘as, taiklumą iš vidutinio nuotolio demonstravo Brandonas Daviesas, tad šeimininkai jau buvo priekyje 13:7. Metimą iš toliau atliko ir Paulius Jankūnas, nuo baudų metimų linijos neklydo jaunasis Rokas Jokubaitis, o po pirmųjų dešimties minučių 20:18 pirmauti leido T.Walkupo reidas per visą aikštę.

Antrajame kėlinyje dar vieną metimą iš vidutinio nuotolio pataikė B.Daviesas, bet, prabėgus vos vienai minutei, pasitarimui komandą sušaukė Šarūnas Jasikevičius – 22:23. Iškart po jo gerą komandinę ataką pirmuoju tiksliu tolimu šūviu pavertė Marius Grigonis, galingu dėjimu visus iš vietų kėlė A.White‘as – 29:25. Dar geresnes emocijas užkūrė atstumą iki 34:25 išauginę tritaškį driokstelėjęs Artūras Milaknis bei po perimto kamuolio efektingu dėjimu triukšmo bangą sukėlęs B.Daviesas. Nuo komandos draugų dėjimų fiestos neatsiliko įspūdingai kamuolį sugrūdęs A.Milaknis (39:29), bet į rūbinę svečiai keliavo deficitą nurėžę iki 39:36.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos čempionus priekyje 46:42 palaikė M.Grigonio pastangos. Ne patį lengviausią metimą iš toli realizavo E.Ulanovas, tolimą dvitaškį pridėjo lengviau atsipūsti leidęs B.Daviesas – 51:44. Tiesa, ilgai džiūgauti žalgiriečiai neturėjo kada, nes akimirksniu skirtumas ištirpo iki 51:49. Abejose aikštės pusėse atidirbo B.Daviesas, bet svečiai jau persvėrė rezultatą į savo pusę (56:57). B.Daviesas tęsė savo dominavimą po krepšiu, tiksliu reidu pasižymėjo M.Grigonis, tačiau prieš lemiamą rungtynių pusę „Buducnost“ pirmavo 60:62.

Nuo pat ketvirtojo kėlinio užvirė kieta kova, lygų rezultatą 64:64 švieslentėje uždegė puolimą traukęs B.Daviesas. Pašokdinęs varžovą dvitaškį pataikė A.Milaknis, o vagystę tolimu šūviu įtvirtino gausių ovacijų sulaukęs T.Walkupas – 69:67. Spurtą iki 8:0 pratęsė pražangos nesulaikytas bei atstumą iki 72:67 išauginęs E.Ulanovas. Varžovų spragomis po krepšiu pasinaudojo dar kartą lankų tvirtumą tikrinęs B.Daviesas, klaidinamų judesių arsenalą demonstravo E.Ulanovas – 78:72. Greitajame puolime niekas nesulaikė T.Walkupo, pergalės link artino progą susikūręs M.Grigonis – 82:74. Prasidėjus paskutinei minutei pergalę rezultatu 84:76 įformino taiklios M.Grigonio baudos.

„Žalgiris“: B.Daviesas 21 (8/13 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 2 per. kam., 2 blk.), M.Grigonis 16 (5 rez. perd.), T.Walkupas 14 (6 rez. perd.), E.Ulanovas 12 (5 atk. kam.), A.White‘as 8, A.Milaknis 7, P.Jankūnas 3, R.Jokubaitis 2, L.Westermannas 1, D.Thompsonas 0.

„Buducnost“: N.Cole‘as 26 (4/7 trit.), E.Jacksonas 12, D.Williamsas 10 (8 atk. akm.).