Prie Kauno sustabdytas „slidininkas“ pareigūnų neapmovė

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Vasaris itin rezultatyvus Lietuvos muitininkams, kurie prieš savaitę Kauno prieigose vėl sulaikė Rusijos piliečio gabentą 133 kg hašišo kontrabandą. Vyras tvirtino poilsiavęs Zakopanėje, tačiau neturėjo jokio slidinėjimo inventoriaus, vietoje to – pilną bagažinę ispaniškų prekių.

Kaip skelbiama LR muitinės pranešime, po ilgalaikės operacijos tai jau trečias stambus kvaišalų sulaikymas per dvi savaites: vasario 11 d. Kauno rajone muitininkams įkliuvo rusas, automobiliu vežęs didelį kiekį kokaino ir marihuanos, o vasario 1–ąją ties Kalvarija sulaikytas jo tautietis, kurio mašinoje rasta 72 kg hašišo.

Vasario 15 d., apie 14 val., kelyje A5, priešais Garliavą, muitinės pareigūnai sustabdė Rusijos piliečio A. P. vairuojamą automobilį „Kia Optima“. Vairuotojas pareigūnams sakėsi grįžtąs iš poilsio Lenkijos Zakopanės slidinėjimo centro, bet netrukus ėmė painiotis savo pasakojime. O ir mašinoje nebuvo jokio slidinėjimo kostiumo, tačiau netrūko prekių su ispaniškomis etiketėmis.

Tad pareigūnai nusprendė „Kia Optimą“ detaliai patikrinti Kybartuose, kur rentgeno kontrolės sistema netrukus nustatė, jog po automobilio bagažine įrengta slėptuvė. Iš jos muitininkai ištraukė apie 200 įvairių dydžių paketų. Sprendžiant iš pirminio narkotikų aptikimo testo rezultatų, tai gali būti kanapių derva – hašišas. Iš viso rasta daugiau nei 133 kg hašišo, kurio vertė juodojoje rinkoje – apie 1,330 mln. eurų.

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelio kiekio kvaišalų kontrabandos ir gabenimo, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Rusijos pilietis, narkotikai ir automobilis sulaikyti. Šeštadienį (vasario 16-ąją) Kauno apygardos prokurorai dėl kardomosios priemonės skyrimo kreipėsi į Kauno apygardos teismą. Teismo sprendimu A. P. buvo suimtas dviem mėnesiams, jam gresia laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Iš viso per dvi vasario savaites į muitinės pareigūnų rankas trijų sėkmingų sulaikymų metu jau pateko 205 kg hašišo, 25 kg marihuanos ir 3,7 kg kokaino. Bendra tokio kiekio kvaišalų vertė juodojoje rinkoje – beveik 3 mln. eurų.

Pernai MKT pareigūnai sulaikė daugiau nei toną įvairių narkotikų, tarp kurių vyrauja augalinės kilmės (hašišas, arabinis dusūnas). Dar įspūdingesni sulaikytos žaliavos narkotikams gaminti (prekursorių) kiekiai – jų muitinės pareigūnai 2018 m. sulaikė net 4 tonas.

Anot muitinės kriminalistų, Lietuvoje sulaikomi įspūdingi kvaišalų kiekiai dažniausiai yra „tranzitiniai“. Iš Vakarų į Rytų valstybes per mūsų šalį įprastai gabenamas hašišas, marihuana ir kokainas, o iš Rytų valstybių į Vakarų šalis – heroinas.

11 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Lietuvos aviacijos muziejus turės naują direktorių

Garliaviškiams pavasarį - atsinaujinusios laisvalaikio erdvės

Buvęs „Taxify“ plečia verslą nauja kryptimi – vežios ne tik žmones

Vairuojantys mirusių giminaičių automobilius turės suskubti - kitaip negalės dalyvauti eisme

Sprendimas priimtas: nuteistieji iki gyvos galvos galės anksčiau išeiti į laisvę

Telefone - slapti ginklai nuo nemigos

Prezidento rinkimų mįslė: kam nukeliaus V. Matijošaičio balsai

D. Grybauskaitė įsitikinusi - ES nukels „Brexit'o“ terminą

Kaupimą pensijai sustabdė tūkstančiai gyventojų

Piketas Kaune: iš besiskiriančių tėvų vaikai paimti jau metus – motina nesupranta, kodėl