Paskelbtas verdiktas dėl tėvams užkliuvusių „Simpsonų“ transliacijų

Stopkadras
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ paskleistos informacijos TV3 televiziją valdančiai bendrovei „All Media Lithuania“ nebus taikoma administracinė atsakomybė, trečiadienį pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).

2018 m. pabaigoje, gavusi susirūpinusių tėvų skundus dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ skleidžiamos galimai neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos, LRTK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis, pradėjo tyrimą.

LRTK atliko trijų serijų stebėseną, pagal nustatytą tvarką kreipėsi į šio animacinio serialo transliuotoją UAB „All Media Lithuania“ ir paprašė pasiaiškinti dėl paskleistos informacijos. Papildomai LRTK kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, kad ji įvertintų trijų serialo „Simpsonai“ serijų turinį.

Taip pat kreiptasi į rinkos tyrimų bendrovę TNS LT, UAB, kad ji atliktų tyrimą ir įvertintų serijų, kuriose buvo paskleista galimai neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija, žiūrimumą.

Kaip nurodoma LRTK pranešime, įvertinusi mažą tirtų serijų žiūrimumą bei transliuotojo pateiktą paaiškinimą ir įsipareigojimą atsižvelgti į pateiktus pastebėjimus, ateityje atsakingai vertinti šio serialo turinį, LRTK nusprendė administracinės atsakomybės transliuotojui netaikyti. Komisija nesiūlė keisti tirtų serijų transliavimo laiko bei žymėjimo.

Kaip primena BNS, tyrimas dėl „Simpsonų“ buvo pradėtas praėjusių metų pabaigoje, kai komisija sulaukė dviejų susirūpinusių tėvų skundų dėl animaciniame seriale skleidžiamos galbūt neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos. LRTK stebėsenos akte konstatavo, kad seriale buvo dažnai vartojamas alkoholis, taip pat „niekinamos šeimos vertybės, propaguojama daugpatystė“.

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečiai kviečiami rinkti verslą, kuriuo didžiuojasi labiausiai

Kauno autobusų stotis ruošiasi keleivių antplūdžiui

V. Matijošaičiui skirtas aukšto rango apdovanojimas

„Kas vyksta Kaune“ portale - pokalbis su Europos Parlamento nariu A. Guoga (tiesioginė transliacija)

D. Grybauskaitė balsavo antrajame prezidento rinkimų ture: Lietuvai pasisekė

Išankstiniame balsavime pirmąją dieną rinkėjai dalyvavo aktyviau

I. Šimonytė prieš rinkimus nebeplanuoja užsukti į Kauną

Techninių apžiūrų tvarka gali keistis: pajudino prieš dešimtmečius susidariusį monopolį

Automagistralėje netoli Kauno - smarkus susidūrimas (papildyta)

Nemuno krantinė Šančiuose, kurioje planuojama tiesti naują gatvę ir statyti namus