Paskelbtas verdiktas dėl tėvams užkliuvusių „Simpsonų“ transliacijų

Stopkadras
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ paskleistos informacijos TV3 televiziją valdančiai bendrovei „All Media Lithuania“ nebus taikoma administracinė atsakomybė, trečiadienį pranešė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).

2018 m. pabaigoje, gavusi susirūpinusių tėvų skundus dėl animaciniame seriale „Simpsonai“ skleidžiamos galimai neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos, LRTK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo nuostatomis, pradėjo tyrimą.

LRTK atliko trijų serijų stebėseną, pagal nustatytą tvarką kreipėsi į šio animacinio serialo transliuotoją UAB „All Media Lithuania“ ir paprašė pasiaiškinti dėl paskleistos informacijos. Papildomai LRTK kreipėsi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą, kad ji įvertintų trijų serialo „Simpsonai“ serijų turinį.

Taip pat kreiptasi į rinkos tyrimų bendrovę TNS LT, UAB, kad ji atliktų tyrimą ir įvertintų serijų, kuriose buvo paskleista galimai neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija, žiūrimumą.

Kaip nurodoma LRTK pranešime, įvertinusi mažą tirtų serijų žiūrimumą bei transliuotojo pateiktą paaiškinimą ir įsipareigojimą atsižvelgti į pateiktus pastebėjimus, ateityje atsakingai vertinti šio serialo turinį, LRTK nusprendė administracinės atsakomybės transliuotojui netaikyti. Komisija nesiūlė keisti tirtų serijų transliavimo laiko bei žymėjimo.

Kaip primena BNS, tyrimas dėl „Simpsonų“ buvo pradėtas praėjusių metų pabaigoje, kai komisija sulaukė dviejų susirūpinusių tėvų skundų dėl animaciniame seriale skleidžiamos galbūt neigiamą poveikį nepilnamečių vystymuisi darančios informacijos. LRTK stebėsenos akte konstatavo, kad seriale buvo dažnai vartojamas alkoholis, taip pat „niekinamos šeimos vertybės, propaguojama daugpatystė“.

53 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Tymų protrūkis paskatino valdžios diskusiją apie privalomus skiepus

Kovai su vaikus puolančia infekcija Kauno ligoninėje - 700 tūkstančių eurų

Tritaškių lietumi prapliupęs „Žalgiris“ vėl paskandino „Šiaulių“ laivą

Ugniagesiai papasakojo apie nelengvą darbą: trys dalykai, kurių nevalia daryti po eismo įvykio

Kaip per porą dešimtmečių Kaunas tapo pirmuoju miestu Lietuvoje

Savaitgalis sodyboje apkarto: vyrui teko kviesti policiją

Nuo balandžio - nauja kai kurių automobilių registravimo tvarka

Kaune įkurta Lietuvos žurnalistų sąjunga švenčia svarbią sukaktį

Kaune užfiksuotas neįprastas gamtos reiškinys

Stringant pasų išdavimui, tikisi pagalbos iš privačių įmonių