Rekordinis skaičius dviratininkų Kaune „nupiešė“ Lietuvos kontūrą

I. Cesliavičiaus nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Antrus metus „Minam kartu” iniciatyvos autoriai kvietė Vasario 16-ąją sutikti originaliai. Šeštadienį Kaune rekordinis kiekis šventiškai nusiteikusių dviratininkų važiavo maršrutu, kuris sudarė Lietuvos kontūrą.

Iniciatyva, kviečianti švęsti Lietuvos gimtadienį minant, organizuojama antrus metus.

Idėjos autorė Solveiga Dambrauskaitė sako, jog sugalvoti tokį formatą nebuvo sunku. „Valstybines šventes galima švęsti kitaip, netradiciškai. Važiavimas dviračiu puikiai tam tinka, o kad minti būtų dar smagiau, kilo mintis važiavimą įprasminti ir parinkti išskirtinį maršrutą“, – pasakoja moteris.

Maršrutas išskirtinis tuo, jog dviratininkai, įveikę vos 20 kilometrų, galėjo pamatyti Lietuvos kontūrą savo telefono ekrane.

Į iniciatyvą prisijungė 155 dviratininkai. Nors dauguma jų – kauniečiai, visgi atvyko ir svečių iš Vilniaus, Klaipėdos, Prienų ir kitų miestelių.

Dalyviai buvo pasipuošę šventine atributika, ant dviračių plevėsavo Lietuvos vėliavos, aplink mirgėjo trys spalvos – geltona, žalia, raudona. Per miestą, lėtai judanti dviratininkų kolona, nuspalvino miestą bei privertė šypsotis kitus.

„Važiuodami matėme dešimtis žmonių, kurie mums mojavo iš automobilių, per daugiabučių langus, o praeiviai tiesiog sustodavo ir su šypsena mus palydėdavo akimis. Džiaugiamės, kad šventine nuotaika pasidalinome su miestiečiais,“ – teigia iniciatyvos organizatoriai.

„Ši iniciatyva skatino švęsti mūsų valstybės gimtadienį linksmai, tačiau tuo pačiu mes norėjome pasakyti, jog dviratis gali būti puiki transporto priemonė ne tik vasaros metu“, –  mintimis dalinasi S. Dambrauskaitė.

0 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Įspūdinga taškų persvara Stambulo „Daruššafaka“ sutriuškinęs „Žalgiris“ tęsia pergalių seriją

Įspėja vairuotojus: sukčiai ėmėsi eismo įvykių deklaracijų

Sąmyšis Kauno pašonėje: stumbrai trikdė ne tik automobilių, bet ir traukinių eismą

Skaudi nelaimė netoli Domeikavos: dvi mergaitės atsidūrė ligoninėje

Dalijasi skaitytojas: kauniečių mėgstamame parke - nuostabiai pavasariška popietė

Kaune sužydėjo „Kino pavasaris“: įvardijo festivalio favoritus

Vairuotojai įspėja: Taikos prospekte formuojasi didžiulė spūstis

Kauno zoologijos sode išdygs naujas pastatas

Laimės dieną „Happspace“ judėjo meksikietišku ritmu

Klastinga liga užsikrėtusi jauna kaunietė gydėsi pusantrų metų