Žemės ūkio ministerija pradės patalpų konkursą – „Vičiūnams“ iškart sako ne – Kas vyksta Kaune

Žemės ūkio ministerija pradės patalpų konkursą – „Vičiūnams“ iškart sako ne

BNS 2019/02/15 10:25
delfi nuotr.

Vyriausybei jau pritarus Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimui į Kauną, ministras Giedrius Surplys teigia, kad patalpų nuomos konkursas bus skelbiamas dar vasarį, o jas tikimasi išsinuomoti iki birželio.

„Nuomosimės. Įvyks konkursas, aprašysime sąlygas. Matome, kad tokių objektų bus bent 5, kurie galės dalyvauti konkurse. Viskas vyks skaidriai. Ketiname skelbti vasario pabaigoje konkursą ir maždaug iki birželio 1 dienos, tikimės, kad tos patalpos bus išnuomotos“, – interviu portalui alfa.lt sakė G. Surplys.

Pasak jo, jau esamų valstybinių patalpų Kaune renovavimas užtruktų, būtų brangus, todėl ir pasirinkta nuoma.

Ministras teigia, kad patalpos nebus nuomojamos iš „Vičiūnų“ įmonių grupės, kurios steigėjas yra Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Suprantu, kad insinuacijos gali kilti, dėl to, kalbėdamas su Kauno miesto meru pabrėžiau, kad jokių kalbų apie nuomojimą iš „Viči“ grupės negali būti, jis sakė „kodėl tau kyla tokie klausimai? Mes apie tai neturime diskutuoti”. Tai yra abipusiai suvokiama“, – sakė G. Surplys.

G. Surplys taip pat suabejojo teiginiais, esą ministerijos perkėlimas sustiprins valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pozicijas Kaune.

„Drįsčiau abejoti, ar tas kėlimas prideda ar atima balsų. Kitas dalykas, kuo mus kaltina politiniai oponentai (…) kad visos agentūros prikimštos „valstiečių“ – taip nebėra. Šita Vyriausybė tuo neužsiima“, – sakė G. Surplys.

V. Matijošaičiui artimi šaltiniai pernai birželį BNS yra sakę, kad „Vičiūnų“ grupė yra nusprendusi iš viso nedalyvauti viešojo sektoriaus konkursuose ir net nebandys dalyvauti ŽŪM nuomos konkurse.

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė, jog į Kauną pirmiausia kelsis tik Žemės ūkio ministerija – vėliau, papildomai įvertinus perkėlimo poveikį, bus sprendžiama, ar perkelti ir Nacionalinę mokėjimo agentūrą (NMA) bei Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT).

G. Surplys pripažino, kad sprendimas atidėti pastarųjų įstaigų perkėlimą priimtas dėl NMA bei NŽT darbuotojų profsąjungų kilusio nepasitenkinimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA