Moderniausias gimnastikos klubas Kaune kviečia į nemokamas bandomąsias treniruotes

NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kaune, Baltų prospekte, duris atvėrė apie 400 kv. m ploto jau antrasis Lietuvoje vaikams skirtas Tarptautinis gimnastikos centras, kurio įkūrėjai – Latvijos olimpiniai medalininkai Jevgenijs Sapronenko ir Igors Vihrovs. Per pirmus veiklos mėnesius jį lankyti jau užsirašė per 50 vaikų, tarp kurių – ir keleto Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos žaidėjų atžalos. Šiuo metu gimnastikos centre galima užsirašyti į nemokamas bandomąsias lavinamosios ir meninės gimnastikos treniruotes.

Gimnastikos užsiėmimai moderniajame Kauno gimnastikos centre skirstomi pagal amžių – 1,5-3 m., 3-4 m., 5-6 m., 7-10 m., o į jauniausiųjų grupę priimami mažyliai vos nuo 9 mėnesių.

„Dažniausiu atveju gimnastika pasirenkama kaip bendrojo fizinio lavinimo veikla, nes, kaip ir plaukimas, tinka bet kokio amžiaus ir sudėjimo vaikams, ypač padeda harmoningam fiziniam vystymuisi, lankstumui, pusiausvyrai, laikysenai, judesių koordinacijai“, – sakė į atidarymo šventę atvykęs I. Vihrovs.

Organizatorių nuotr.

Tarptautinį gimnastikos centrą Kaune pasirinkta atidaryti po tokio pat sėkmingo Vilniuje, jau veikiančio daugiau nei 4 metus. Analogiškame moderniame klube sostinėje beveik visos amžiaus grupės pilnos, į kai kurias susidarę eilės. Populiariausios – darželinukams ir jaunesniųjų klasių moksleiviams skirtos treniruotės.

„Šiandien pažangieji tėvai supranta, kad pasaulis dėl kompiuterių ir mobiliųjų telefonų yra smarkiai pasikeitęs, ir jų vaikai gerokai mažiau laiko praleidžia judėdami lauke nei jie patys vaikystėje. Nesudėtinga įsivaizduoti: jeigu pusę dienos vaikas sėdi mokyklos suole, o kitą pusę – prie kompiuterio, tai kelios fizinio lavinimo pamokos per savaitę vargu ar yra pakankamas krūvis, – teigė profesionalus Latvijos sportininkas I. Vihrovs.

– Tai ypač aktualu aktyvaus augimo periodais, ir gimnastika bei plaukimas yra tos dvi universalios sporto šakos, kurios tinka visiems vaikams bei yra suderinamos su bet kokiu kitu sportu.“

Organizatorių nuotr.

Įkūrėjų pastebėjimu, šiuolaikiniams vaikams ypač trūksta judėjimo, kas dažnu atveju gali lemti lėtesnį vaikų fizinį vystymąsi, formuotis bloga laikysena, ateityje tapti priežastimi įvairiems sveikatos sutrikimams, tarp jų ir viršsvoriui. Be to, daugelis specialistų pritaria, kad sportavimas yra įprotis, kurį rekomenduojama ugdyti nuo mažens, skatinti motyvuojančiais būdais.

„Kadangi orientuojamės į vaikus, tai užsiėmimų programa sudaryta ne tik vadovaujantis profesionaliu pratimų ir krūvio parinkimu, bet ir įtraukiant vaikus į žaidimus. Neatsitiktinai esame pasirinkę prancūzų gamintojo „Gymnova“ įrangą, naudojamą ir olimpinėse žaidynėse bei Europos čempionatuose, – gimnastikos centro populiarumo priežastis vardijo jo vadovė Susanna Steponaitė.

– Moderni įranga yra ne tik ryškių, vaikams patrauklių spalvų, bet ir užtikrina sporto kokybę bei saugumą salėje. Žaidimai ir atitinkama aplinka padeda vaikams greičiau pamėgti sportą, norėti čia sugrįžti. Daugybė vaikų pas mus eina su dideliu užsidegimu, o jų tėveliams nereikia įkalbinėti, įtikinėti, kad sportuoti sveika.“

„Kaip ir bet kuriame sporte, treneriai ilgainiui pastebi vaikus, turinčius potencialo gimnastika užsiimti profesionaliai. Apie tai informuojame tėvelius, pasiūlome siekti rezultatų, dalyvauti varžybose. Tokių vaikų jau esame atradę – jie treniruojami intensyviau, važiuoja į varžybas. Štai Rygoje berniukas, lankantis  gimnastiką mūsų centre nuo 3 m. šiuo metu rengiamas olimpinėms 2020 m. žaidynėms Tokijuje“, – pasakoja olimpinis čempionas, vienas iš centro įkūrėjų I. Vihrovs, ir priduria, kad gimnastika, bet to, ypač veiksmingai gerina ir kitų sporto šakų rezultatus, pavyzdžiui, karate ar krepšinio.

Organizatorių nuotr.

Abu lavinamosios gimnastikos centro įkūrėjai – žinomi ir nusipelnę Latvijos olimpiečiai. J. Sopranenko pasižymėjo Atėnų olimpinėse žaidynėse 2004 m. ir pasaulio čempionatuose 1999 ir 2001 m. I. Vihrovs olimpiniu čempionu tapo 2000 m. žaidynėse Sidnėjuje, bronzos medalius yra parsivežęs iš 2000 m. Europos ir 2001 m. pasaulio čempionatų.

Oficialios centro atidarymo šventės proga susirinkusieji apžiūrėjo Kaune naujausią modernią sportinę erdvę ir pamatė, kokių rezultatų gali pasiekti jų vaikai: šventės akcentu tapo pažengusiųjų jaunųjų sportininkų iš tokio pat gimnastikos klubo Vilniuje pasirodymai. Daugiau informacijos apie Tarptautinį gimnastikos centrą rasite čia.

8 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Netrukus bus pristatyti pirmieji oficialūs G. Nausėdos portretai

„Vičiūnai“ plečia įmonių tinklą užsienyje: verslą plėtos Kaukazo regione

Žiauriai sumuštos jurbarkietės istorija: mergina jau gali duoti parodymus

Vykdant darbus Kaune, iš priekabos pasipylė stipri rūgštis (foto)

Teismas sustabdė įtartiną Kauno rajono savivaldybės konkursą

Sutvarkyta dar viena vaizdinga vieta Kauno marių pakrantėje

Kauno teismas priėmė sprendimą dėl A. Paleckio suėmimo

Kokią garantiją rangovas privalo suteikti atliktiems statybų darbams?

Prašo kauniečių pagalbos: gal matėte eismo įvykį Pramonės prospekte?

Nustebino Kauno pareigūnų elgesys: jie ne taip viską suprato