Kauniečiai nešvariai lobo iš mokymus organizuojančios įmonės

R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje trys kauniečiai įtariami pasisavinę daugiau kaip 250 tūkst. eurų iš mokymus organizuojančios bendrovės. Pinigai aferistų rankose atsidūrė pasirašinėjant fiktyvias sutartis ir slepiant įmonės buhalteriją.

Kaip nurodoma Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pranešime, atliekant ikiteisminį tyrimą atskleista, kad bendrovės pagrindinis akcininkas iš Kauno vadovauti mokymus organizuojančiai įmonei paskyrė savo pažįstamą. Formaliai direktoriumi paskirtas vyriškis tik pasirašydavo sutartis dėl įvairių mokymų rengimo ir sąskaitas faktūras, tačiau realiu vadovu buvo pats bendrovę įsteigęs kaunietis. Jis valdė bendrovės lėšas, organizavo jos veiklą.

Užfiksuota, kad per pusantrų metų realusis vadovas, padedamas formalaus direktoriaus, iš mokymais besiverčiančios bendrovės pasisavino daugiau kaip 250 tūkst. eurų.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad siekdama nuslėpti šį lėšų trūkumą mokymų bendrovė sudarė fiktyvius sandorius su keliomis kitomis Kaune veikiančiomis įmonėmis. Finansiniuose dokumentuose buvo pateikti melagingi duomenys, kad miškininkyste užsiimanti bendrovė iš Vilniaus padėjo Kauno rajone įsteigtai bendrovei organizuoti įvairius mokymus.

Už beveik 50 tūkst. eurų neva buvo organizuoti profesiniai darbuotojų atrankos, efektyvaus darbo planavimo, skaitmeninės spaudos ir grafinio dizaino mokymai, taip pat seminarai apie pasaulines baldų pramonės dizaino tendencijas. Dar didesnės sumos – daugiau kaip 150 tūkst. eurų – pasisavinimą bandyta nuslėpti pasirašant kasos pajamų orderius dėl ketinimo įsigyti mobilų mokymo centrą.

Buhalterinės apskaitose dokumentuose buvo įrašyti melagingi duomenys, kad norima pirkti mobilų mokymo centrą ir už jį sumokėtas avansas, siekiantis daugiau kaip 150 tūkst. eurų. FNTT tyrėjai nustatė, kad realiai pinigai ne tik nebuvo sumokėti, bet ir mobilaus mokymo centro tuo metu Lietuvoje niekas pasiūlyti negalėjo. Skaičiuojama, kad dar 50 tūkst. eurų bendrovės akcininkas pasisavino ir panaudojo savo asmeninėms reikmėms.

Ikiteisminį tyrimą atliko FNTT Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra. Baudžiamoji byla dėl daugiau kaip 250 tūkst. eurų pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir aplaidžios bei apgaulingos apskaitos tvarkymo perduota Kauno apygardos teismui.

Kauniečiui, įtariamam bendrovės lėšų pasisavinimu, gresia maksimali iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė, jam talkinusiems dviem asmenims – iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Dar trys asmenys už dokumentų klastojimą bei aplaidžią apskaitą jau nuteisti praėjusiais metais.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Kauniečius kviečia pristatyti idėjas dėl centrinio pašto pastato panaudojimo

Kauno rajone kyla didžiulis logistikos centras

Birštone - klientų apgultis: nusprendusieji pasimėgauti baseinais, gali susidurti su keblumais

L. Kazlauskienė prognozuoja: pradėjus deginti šiukšles, Karmėlava taps negyvenama sala

Kauno nepilnamečių kolonijoje nuteistieji paskelbė bado streiką

Kauno kogeneracinė jėgainė jau degina pirmąsias šiukšles

Dešimtasis festivalis Kaune „Nerk į teatrą“ – tarptautinis kruizas po teatro vandenis

Garsus Italijos dizainerių ženklas „Yamamay“ žengė į Kauną

Tyrimas atskleidė, kiek vairuotojų viršija greitį ir kada spaudžia stabdžių pedalą

N. Venckienė galės nevaržomai keliauti po visą šalį