Kauniečiai nešvariai lobo iš mokymus organizuojančios įmonės

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Kauno apygardos teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje trys kauniečiai įtariami pasisavinę daugiau kaip 250 tūkst. eurų iš mokymus organizuojančios bendrovės. Pinigai aferistų rankose atsidūrė pasirašinėjant fiktyvias sutartis ir slepiant įmonės buhalteriją.

Kaip nurodoma Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pranešime, atliekant ikiteisminį tyrimą atskleista, kad bendrovės pagrindinis akcininkas iš Kauno vadovauti mokymus organizuojančiai įmonei paskyrė savo pažįstamą. Formaliai direktoriumi paskirtas vyriškis tik pasirašydavo sutartis dėl įvairių mokymų rengimo ir sąskaitas faktūras, tačiau realiu vadovu buvo pats bendrovę įsteigęs kaunietis. Jis valdė bendrovės lėšas, organizavo jos veiklą.

Užfiksuota, kad per pusantrų metų realusis vadovas, padedamas formalaus direktoriaus, iš mokymais besiverčiančios bendrovės pasisavino daugiau kaip 250 tūkst. eurų.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad siekdama nuslėpti šį lėšų trūkumą mokymų bendrovė sudarė fiktyvius sandorius su keliomis kitomis Kaune veikiančiomis įmonėmis. Finansiniuose dokumentuose buvo pateikti melagingi duomenys, kad miškininkyste užsiimanti bendrovė iš Vilniaus padėjo Kauno rajone įsteigtai bendrovei organizuoti įvairius mokymus.

Už beveik 50 tūkst. eurų neva buvo organizuoti profesiniai darbuotojų atrankos, efektyvaus darbo planavimo, skaitmeninės spaudos ir grafinio dizaino mokymai, taip pat seminarai apie pasaulines baldų pramonės dizaino tendencijas. Dar didesnės sumos – daugiau kaip 150 tūkst. eurų – pasisavinimą bandyta nuslėpti pasirašant kasos pajamų orderius dėl ketinimo įsigyti mobilų mokymo centrą.

Buhalterinės apskaitose dokumentuose buvo įrašyti melagingi duomenys, kad norima pirkti mobilų mokymo centrą ir už jį sumokėtas avansas, siekiantis daugiau kaip 150 tūkst. eurų. FNTT tyrėjai nustatė, kad realiai pinigai ne tik nebuvo sumokėti, bet ir mobilaus mokymo centro tuo metu Lietuvoje niekas pasiūlyti negalėjo. Skaičiuojama, kad dar 50 tūkst. eurų bendrovės akcininkas pasisavino ir panaudojo savo asmeninėms reikmėms.

Ikiteisminį tyrimą atliko FNTT Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra. Baudžiamoji byla dėl daugiau kaip 250 tūkst. eurų pasisavinimo, dokumentų klastojimo ir aplaidžios bei apgaulingos apskaitos tvarkymo perduota Kauno apygardos teismui.

Kauniečiui, įtariamam bendrovės lėšų pasisavinimu, gresia maksimali iki dešimties metų laisvės atėmimo bausmė, jam talkinusiems dviem asmenims – iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė. Dar trys asmenys už dokumentų klastojimą bei aplaidžią apskaitą jau nuteisti praėjusiais metais.

6 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Danas Rapšys pasaulio čempionate liko greta prizininkų pakylos

Aplinkos ministras: žemės ūkio technikos apmokestinti nereikėtų

Kaune pirmieji išbandė kauniečių sukurtą technologiją: stebėjo miesto bites

Įtariamas Romainių žudikas atvežtas į teismą, vyrui bus paskirta kardomoji priemonė (papildyta)

Kaupiantiems pensiją verta suklusti: iki mėnesio pabaigos dar galite priimti svarbų sprendimą

„Cambridge Analytica“ skandalo atgarsiai: „Facebook“ gresia milijardinė bauda

Atvirai apie Lietuvos kariuomenę: atlyginimai, priešai ir kario gyvenimas

Eismo įvykis kelyje Ukmergė–Kaunas: nukentėjo 9 asmenys (papildyta)

Kauno rajone apvirto kombainas

Romainiuose nužudytas vyras palydėtas į paskutinę kelionę