Kauno „Žalgiris“ svečiuose parklupdė Alytaus krepšininkus | Kas vyksta Kaune

Kauno „Žalgiris“ svečiuose parklupdė Alytaus krepšininkus

Asociatyvi / DELFI nuotr.

Kauno „Žalgirio“ komanda sekmadienį keliavo į Alytų, kur „Betsafe-LKL“ 22-ajame ture egzaminavo vietos „Dzūkijos“ krepšininkus.

Rungtynės baigėsi žalgiriečių pergale rezultatu 90:75.

Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo 52:43.

Įdomu tai, kad vien per pirmą mačo pusę net 23 taškus pelnė „Dzūkijos“ naujokas Keremas Kanteris, surinkęs net 28 naudingumo balus.

„Žalgirio“ gretose rezultatyvumu išsiskyrė Leo Westermanas, pataikęs 4 tritaškius iš 4-ių, jo sąskaitoje – 14 taškų.

Po ilgosios pertraukos intriga niekur nedingo. Sėkmingai besigindama „Dzūkija“ vis priartėdavo iki penkių taškų.

Prasidėjus lemiamam kėliniui po Elijaho Browno baudos metimų „Žalgiris“ pirmavo 69:64.

Savo šeštą tritaškį pataikė Leo, tolimą metimą pridėjo Edgaras Ulanovas, dvitaškiais taškus rinko Aaronas White’as ir Paulius Jankūnas – ir svečiai atitrūko 79:66 (likus 5 min.).

„Dzūkijos“ nebegelbėjo ir iki pertraukos fantastiškai pataikęs K. Kanteris, kuris antroje mačo pusėje dažnai svaidė pro šalį.

Paskutinėmis mačo minutėmis „Dzūkija“ intrigos nebeatkūrė ir „Žalgiris“ ramiai užbaigė rungtynes.

„Žalgirio“ gretose 20 taškų pelnė L. Westermannas, pataikęs net 6 tritaškius iš 7-ių.

Iš viso „Žalgiris“ pataikė net 13 tritaškių – tai šio sezono „Žalgirio“ sezono rekordas.

K. Kanteris pelnė net 31 tašką (11/14 dvit., 1/6 trit., 6/7 baudos) ir surinko net 40 naudingumo balų.

Ties atkrintamųjų varžybų riba balansuojantys dzūkai nuo žalgiriečių šį sezoną namie jau yra gavę skaudų antausį, kuomet savų žiūrovų akivaizdoje beviltiškai pralaimėjo rezultatu 65:94. Tai didžiausia „Dzūkijos“ komandos nesėkmė per visą sezoną.

Būsimi varžovai per 20 bandymų Lietuvos pirmenybėse yra pasiekę 7 pergales. Nepaisant kuklių rezultatų, Alytaus krepšininkai į atlapus kibo Klaipėdos „Neptūnui“ (90:94) ir Vilniaus „Rytui“ (73:79), o Panevėžio „Lietkabelį“ prieš pat naujuosius metus netgi netikėtai lengvai patiesė – 85:68.

Paskutiniame ture dzūkai pasiekė svarbią įtikinamą pergalę 86:73 prieš Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkus.

Tame mače sužibėjo su „Dzūkijos“ apranga debiutavę Keremas Kanteris (10 atk. kam.) ir Elijahas Brownas, atitinkamai pelnę 19 ir 14 taškų.

„Žalgiris“ tvirtai pirmauja LKL čempionate – 19 pergalių ir 2 nesėkmės.

Žalgiriečiai šią savaitę Eurolygoje ketvirtadienį iki paskutinių sekundžių Barselonoje kovojo dėl pergalės su vietos „Barcelona“, tačiau patyrė 14-ą nesėkmę – 72:78.