P. Mačiulis – apie pokalbius su V. Matijošaičiu prie alaus ir kelią pas G. Nausėdą - Kas vyksta Kaune

P. Mačiulis – apie pokalbius su V. Matijošaičiu prie alaus ir kelią pas G. Nausėdą

delfi.lt 2019/02/05 18:12
R. Tenio nuotr.

Buvęs Kauno vicemeras Povilas Mačiulis vis dar mano, kad Visvaldas Matijošaitis yra geras meras ir būtų geras premjeras, bet vis tiek išėjo iš jo komandos. Pradžiai – kad padėtų Vygaudui Ušackui, o paskui atsidūrė Gitano Nausėdos komandoje, į kurią, kaip sakė, jį pakvietė pats kandidatas.

P. Mačiulis pakomentavo DELFI, kokia buvo pagrindinė prisijungimo prie pretendento į kandidatus prezidento rinkimuose G. Nausėdos komandos.

„Gal ne visiškai nuosekliai po Visvaldo Matijošaičio prisijungiau, darbavausi pas Vygaudą Ušacką rinkiminiame štabe“, – pasakojo P. Mačiulis, buvęs Kauno vicemeras ir dabartinis G. Nausėdos komandos narys.

Anot buvusio Kauno vicemero, V. Ušackui pasitraukus iš rinkiminės kampanijos pernai metų lapkritį, P. Mačiulis gruodžio viduryje gavo asmeninį G. Nausėdos pakvietimą.

„Susitikom, pabendravom ir Gitanas tiesiog paklausė, ar aš galėčiau padėti organizuojant rinkiminę kampaniją“, – teigė vienas iš buvusių „Vieningo Kauno“ steigėjų.

P. Mačiulio teigimu, jis priėmė pasiūlymą, kadangi bendru šeimos nutarimu buvo nusprendęs rinkimuose balsuoti G. Nausėdą. „Tai tiesiog man pasiūlė prisijungti prie rinkimų štabo“, – toliau komentavo DELFI P. Mačiulis. Jis džiaugiasi, kad buvo pakviestas dėl savo rinkimų organizavimo patirties, kurią bus galima pritaikyti G. Nausėdos komandoje.

Vis tiek balsuotų už G. Nausėdą

Paklaustas apie tai, kokį geresnį kandidatą būtų įžvelgęs, jeigu G. Nausėda nebūtų pakvietęs buvusio vicemero prisijungti prie komandos, pastarasis tik darsyk pakartojo, kad vis tiek balsuotų už jį.

Pasiteiravus, kas praeityje paskatino prisijungti prie V. Matijošaičio komandos, P. Mačiulis nedaugžodžiavo. „Kartu su V. Matijošaičiu mes esame „Vieningo Kauno“ steigėjai. Tai buvo 2010 metais. Ir mes dalyvavome dvejuose rinkimuose. Pirmi nebuvo tokie sėkmingi, o antrus „Vieningas Kaunas“ laimėjo. Aš turėjau garbės su tam tikromis pertraukomis dvi kadencijas būti Kauno vicemeru. Nežinau, ką daugiau papasakoti“, – kalbėjo P. Mačiulis.

V. Ušackui paramą jis teigė išreiškęs prieš dešimt metų, dar iki jam išvykstant dirbti Europos Sąjungos atstovu Afganistane. Pats P. Mačiulis pasakojo, kad tai įvyko taip: „Istorija yra tokia, kad aš V. Ušackui prieš steigiant „Vieningą Kauną“, būdamas studentu, visiškai jo nepažinodamas parašiau elektroninį laišką. Ir sakiau, kad „jeigu Jūs, Vygaudai, dalyvausit prezidentinėje kampanijoje, aš Jus palaikysiu.“

Dešimties metų stiprumo parama – tik jaunatviška ambicija

Paklaustas, ar jis išlaikytų paramą G. Nausėdai dešimt metų, kaip ir V. Ušačkui, P. Mačiulis atsakė, kad tai tebuvo tik jaunatviška ambicija.

„Ne, čia turbūt buvo mano jaunatviška ambicija. Aš tuo metu domėjausi rinkimais. Pats studentu buvau, domėjausi rinkimais. Mane domino ne tik savivaldos, bet ir prezidentinės kampanijos. Galbūt tuo metu Vygaudui ir pasiūliau tą paramą“, – pasakojo P. Mačiulis.

Su G. Nausėda, pasak jo, ilgalaikiai pažadai nesaistė. „Aš Gitanui nieko nebuvau pažadėjęs. Mane jis dabar pasikvietė. Tai tikrai yra neplanuota, man maloni staigmena. Visgi sakau, kad esu sukaupęs tam tikrą rinkimų organizavimo praktiką, ir aš labai džiaugiuosi, kad galėsiu prisidėti prieš šiuo metu stipriausio kandidato galimo tapimo prezidentu“, – sakė P. Mačiulis.

Buvęs jo komandos narys teigė negalįs atsakyti į klausimą, ar V. Matijošaitis ryšis kandidatuoti į prezidentus. „Reikėtų jo asmeniškai klausti. Bent jau kol buvau jo komandoje – mes dažnai pakalbėdavome prie alaus apie prezidento ir kitus rinkimus, tai tokių užuomazgų, kad jis galėtų dalyvauti, nepastebėjau. Kaip supratau, dabar tam tikra intriga yra. Reikia klausti jo asmeniškai“, – sakė P. Mačiulis.

Jis teigė nemanąs, kad S. Skvernelis laimės rinkimus, tačiau neabejojo, kad V. Matijošaitis būtų geras premjeras. „Pradėkime nuo to, kad aš abejoju, ar Saulius Skvernelis laimės rinkimus. Visvaldas su savo asmeninėmis savybėmis yra tikrai puikus meras. Aš manau, kad būtų ir puikus premjeras“, – sakė P. Mačiulis.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA