Kaune – atvira diskusija dėl centrinio pašto išsaugojimo ir ateities

D. Beržinio nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Šiandien, vasario 4 d., 14 val., restorane „Miesto sodas“ (Laisvės al. 93) valstybės institucijų, atstovai, aktyvūs kauniečiai, architektai, istorikai ir kultūros lauko atstovai diskutuos dėl Kauno centrinio pašto išsaugojimo ir galimos paskirties.

Diskutuoti su Kauno miesto kultūros bendruomene paskatino pastarųjų savaičių įvykiai, kuomet dėl ilgus metus trunkančio aplaidaus institucinio požiūrio nukentėjo vienas unikaliausių Kauno tarpukario modernizmo pastatų.

Iniciatyvinė grupė inicijavo peticiją „Už Kauno centrinio pašto išsaugojimą”, kurią per savaitę pasirašė daugiau nei 2900 žmonių.

Tik pradėjus rinkti parašus po šia peticija į situaciją pradėjo reaguoti Kauno miesto savivaldybė ir Susiekimo ministerija, ėmę kalbėti apie priemones paštui išsaugoti.

Renginio metu bus ieškomq sprendimų ir sutarimo dėl artimiausio plano ir neatidėliotinų veiksmų, siekiant pritaikyti ir įgalinti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą pretenduojantį objektą. Iškilo grėsmė, kad šis pastatas gali būti neįtrauktas kaip kandidatas į pasaulio paveldo elito sąrašą.

Diskusijos pabaigoje atsakingų institucijų atstovams bus įteikta peticija su visuomenės valia ir įpareigojimu imtis atsakomybės už tolimesnį pastato likimą.

Diskusiją organizuoja Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS-LKD) Kauno skyrius. Dalyvaus susisiekimo viceministras Paulius Martinkus, AB „Lietuvos paštas“ direktorė Asta Sungailienė, Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkė Evelina Karalevičienė, Kultūros ministerijos ir Kultūros paveldo departamento atstovai.

5 KOMENTARAI
Komentuoti

Komentuoti

*

Naujausios žinios

Mokslininkai įspėja: suvaldyti klimato kaitą bus vis sunkiau (foto)

Paviešinta išpirkos suma, kurią „Žalgiris“ gavo už B. Daviesą

„Deimantinėje lygoje“ - svarbus kauniečio A. Gudžiaus startas

Į Palangą plūstant poilsiautojams – pareigūnų perspėjimas: šįkart būkite ypač budrūs

„Žalgiris“ sužinojo Eurolygos tvarkaraštį: pirmame ture – vėl su „Baskonia“

Kaunietis įpykęs: kodėl sudarkytas visiškai šviežiai paklotas asfaltas?

Sulaikytas kraupiu nužudymu Romainiuose įtariamas vyras

Trečdalį avarijų sukelia „klevai“ - įvardijo vieną kvailiausių priežasčių

Ministro A. Verygos pažadas medikams - nuo rugsėjo atlyginimai didės

V. Rupšys – prieš privalomą moterų šaukimą į kariuomenę