Naktinis reidas Kaune: mamos „antausiai“ vaikams, švenčiantis taksistas ir praganytos teisės

DELFI nuotr.
NAUJAUSIOS ŽINIOS

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Kauno Kelių policijos valdybos pareigūnai surengė reidą. Maždaug per 5 valandas jie patikrino per 500 vairuotojų. Penkiems vairuotojams buvo nustatytas girtumas, 3 iš jų neviršijo leistinos promilių normos, 2 vairuotojai viršijo, o dar 2 asmenys automobilius vairavo neturėdami vairuotojo pažymėjimo.

Reidas prasidėjo Kauno rajone, ties įvažiavimu į Babtų miestelį. Policijos pareigūnams sustabdžius „BMW“ markės automobilį, kuriuo važiavo du vaikinai, paaiškėjo, kad vairuotojas neturi teisių.

Policijos sistemoje patikrinus, ar asmuo išvis turi įgijęs teisę vairuoti, jokių duomenų rasta nebuvo. Vaikinas aiškino, kad užsienyje įgytas teises paliko namuose. Visgi, kol nėra įrodymų, ar jis iš tikrųjų turi vairuotojo pažymėjimą, kelionė šiam ekipažui pasibaigė – teko skambinti artimiesiems, kurie galėtų parvairuoti transporto priemonę.

Po kiek laiko su dar vienu vaikinu atvykusi moteris, prisistačiusi „BMW“ automobiliu važiavusių jaunuolių mama, buvo kaip reikiant įpykusi: „Rytoj man rytinė pamaina, o jūs čia nesąmones išdarinėjat, visi gausit per ausį“, – ant vaikinų pyko moteris.

Neilgai trukus pro pareigūnų akis neprasprūdo „Ford Focus“ vairuotoja. Bekontakčiu alkotesteriu patikrinus moterį ir gavus signalą, kad ji galimai vartojo alkoholį, dar kartą, jau įprastu alkotesteriu atlikus patikrinimą, abejonės išsisklaidė – 0,47 prom. girtumas.

Kodėl prie vairo sėdo neblaivi, moteris nesiteikė atsakyti: „Jokių komentarų“, – rėžė ji, tačiau kiek vėliau prasitarė, kad paprašius dar kartą patikrinti jos blaivumą, alkotesteris jau rodė leistinus skaičius – 0,24 prom. Visgi, pareigūnų teigimu, jie vadovaujasi pirminiais duomenimis, o vėlesni parodymai gali turėti įtakos tik sprendžiant, kokią nuobaudą vairuotoja gaus.

Kiek „kalbesnis“ buvo išgėrusios moters paimti atvykęs jos artimasis. Iš pradžių savo teises aiškinęs vyras, vėliau nepagailėjo ir rusiškų keiksmažodžių, nurodančių „kelio kryptį“ bei adresuotų žurnalistams.

Praėjus kelioms valandoms, policijos pareigūnai pakeitė reido vietą ir persikėlė į magistralinio kelio A5 vieną iš išvažiavimų. Sustabdžius „Toyota Prius“ automobilį, taip pat paaiškėjo, kad jo vairuotojas neturi teisės vairuoti.

Paklaustas, kodėl vairuoja neturėdamas tam teisių, vaikinas savo pasirinkimą argumentavo „netobulais Lietuvos įstatymais“. Pasak jo, neturėdamas 2 metų stažo, jis pažeidė KET ir dėl to turėjo išklausyti papildomus vairavimo kursus, tačiau išvykęs į Australiją, apie tai nesužinojo, todėl pasibaigus terminui – vairuotojo pažymėjimas jam buvo anuliuotas.

„Grįžau į Lietuvą, sako, kad viskas, reikia teises laikyti iš naujo, nors kol buvau Australijoj, niekas manęs apie jokius kursus neinformavo. Šiaip beveik nevažinėju, tik šiandien iki parduotuvės važiavau“, – kalbėjo „Toyota Prius“ vairuotojas, kuris pridūrė, kad jau kuris laikas žada eiti į vairavimo kursus. Tiesa, policijos sistema parodė, kad vaikinas jau nuo 2016 metų yra praradęs vairuotojo pažymėjimą.

Paskutinė reido stotelė – Rotušės aikštė. Čia patikrinus pavežėjo paslaugas teikiančio vyro girtumą, nustatytos 0,3 prom., nors įstatymiškai, taksi, viešojo transporto ir kitas aptarnavimo paslaugas teikiantys vairuotojai prie vairo gali sėsti tik būdami visiškai blaivūs. Vyras aiškino, kad tuo metu nedirbo ir šventė gimtadienį, tačiau pareigūnai vairuotojui išaiškino, kad jis neturėjo teisės sėsti prie automobilio, kuris yra pažymėtas taksi numeriais bei turi taksometrą (kad ir neįjungtą), vairo.

„Jau praėjusiais metais už tokį pat pažeidimą buvai baustas, bet vėl nepasimokai, džiaukis, kad teisių nepraradai“, – taksistą protino pareigūnas. Už tokį KET pažeidimą vairuotojas atsipirko pinige bauda, tačiau jei dar kartą per šiuos metus bus sučiuptas prie vairo neblaivus, teks atsisveikinti ne tik su teisėmis, bet ir su darbu taksi.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

13 KOMENTARŲ
Komentuoti

Komentuoti

*

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.

Naujausios žinios

Ieškomas orientacijos jausmą praradęs žmogus – pasisavino navigacijos sistemą

Išbandykite savo žinias – ar išlaikytumėte „Regitros“ teorijos egzaminą

Neįprasta kaunietės paroda: iš betono kurti papuošalai atkartoja Kauno klestėjimo laikotarpį

Merginą žiauriai sumušusio jurbarkiečio bausmė papiktino visuomenę: ruošia peticiją

Atostogas nutraukęs S. Skvernelis: tik A. Verygos informacija dėl koronaviruso bus teisinga

Dėl koronaviruso plečiamas rizikingų šalių sąrašas, ministerija kreipiasi į oro uostus ir avialinijas

„Achema“ ruošiasi ekstremaliai situacijai: suvažiavo ugniagesiai iš visos apskrities

Kaunas ir kiti didieji miestai papildomai dezinfekuoja viešąjį transportą

S. Malinauskas: visi, kas praneša apie koronaviruso atvejus Lietuvoje – meluoja

Koronavirusas artėja link Lietuvos: fiksuojami nauji atvejai Lenkijoje ir Estijoje (atnaujinta)